Uporaba predpasnika v kuhinji

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

20. mar 2008 8:57

Čao, firtha je zakon! Vedno, ko kuham ga imam. Imam enega res lepega in mi je nepogrešljiv, še posebej pri peki. No, sedaj je že malo zakrafan, samo ni panike, ker je karirast, pa se ne vidi toliko. Jst ne bi znala spečt torte, če ga ne bi mela gor....hi hi...ga tud s sabo nesem, če grem kam in vem, da bom kaj po kuhni štafnarla. Tudi nasploh sem bolj "packaste" sorte, sem hitr pokrafana, tud recimo pri pospravljanju itd.... Lep pozdravček, S.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

20. mar 2008 9:22

Predpasnik v glavnem ne nosim... potem ugotovim, kako imam vse majčke za doma pošpricane - zaflekane, potem spet nekaj časa vztrajam s predpasnikom. Spet je obdobje ko ga ne nosim... in tako se vrti v krog. Majčke so poflekane, predpasnik skoraj vedno visi v kuhinji... Ja, kadar je pa kakšen praznik - velika noč, božič ali pomemben dogodek, potem dam gor "mašni" -beli predpasnik, ki ga lahko dam kuhat. Tudi pri peki sladic ga nadenem. Moja hči pa predpasnik vedno da gor, ko kuha. Pozdzravček!

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

20. mar 2008 9:48

Predpasnika večinoma ne nosim zaradi občutka, kot da imam konjski komat za vratom. Imam 2 z lepim umirjenim motivom in enega belega. Ko kaj cvrem ali npr. pražim čebulo, se itak obleka navzame vonja, in sledi tuširanje in menjava oblačil. Predpasnik nadenem samo parkrat na leto, ko so kaki prazniki ali napovedani obiski, ko sem že umita in preoblečena v sveže perilo, pa ostanejo kake stvari za zgotovit ali kaj manjšega postorit, da se potem ravno ne zaflekam. V takih primerih imam občutek "elegantne čiste kuharice"! PISTACIJA

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

20. mar 2008 14:10

Ker smo ravno pri predpasnikih (čeprav sem že vprašala, bom še enkrat); ste morda kje videli predpasnik, ki te pokrije spredaj in zadaj, natakneš ga preko glave in nato v bokih zavežeš? Spominja me na Muco Copatarico in se mi zdi strašno "fensi". In ja, pogosto nosim predpasnik. Še posebej pri čisčenju stranišč in kopalnice. Takrat navadno nosim takega moškega, natakarskega, ker sem si uničila že nekaj hlač s čistili ... neroda pač! veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 20. mar 2008 14:21:09

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

20. mar 2008 14:26

Predpasnika ne nosim, ker imam tako lepega, da mi ga je škoda umazati..... lp Vlado

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. mar 2008 14:44

lidka je napisal/a:

Meni ga pa najdražji nadene gor, ko kuham, tako da... [ponev3srca][ponev1srce][ponev3srca][ponev1srce][ponev3srca]

lidka [sonce]
Naj me "vrag pocitra" če še kaj zastopim. lp Vesna

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. mar 2008 14:50

veverica je napisal/a:
Ker smo ravno pri predpasnikih (čeprav sem že vprašala, bom še enkrat); ste morda kje videli predpasnik, ki te pokrije spredaj in zadaj, natakneš ga preko glave in nato v bokih zavežeš? Spominja me na Muco Copatarico in se mi zdi strašno "fensi". In ja, pogosto nosim predpasnik. Še posebej pri čisčenju stranišč in kopalnice. Takrat navadno nosim takega moškega, natakarskega, ker sem si uničila že nekaj hlač s čistili ... neroda pač! veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 20. mar 2008 14:21:09
Ja, takega imam jaz enega doma. Redko uporabljam, ker sem taka štosna v tistem. Jelenckova

gajcek  

član od: 6.9.2006

sporočila: 33

20. mar 2008 15:06

Meni se zdi prav luštna tema, tile predpasniki. Me res firbec matra, kako zgledajo. A bi se dalo kakšno slikico zraven prilepit? Za lažjo predstavo. lp gajcek

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. mar 2008 15:27

veverica je napisal/a:
Ker smo ravno pri predpasnikih (čeprav sem že vprašala, bom še enkrat); ste morda kje videli predpasnik, ki te pokrije spredaj in zadaj, natakneš ga preko glave in nato v bokih zavežeš? Spominja me na Muco Copatarico in se mi zdi strašno "fensi". In ja, pogosto nosim predpasnik. Še posebej pri čisčenju stranišč in kopalnice. Takrat navadno nosim takega moškega, natakarskega, ker sem si uničila že nekaj hlač s čistili ... neroda pač! veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 20. mar 2008 14:21:09

Točno takega imam jaz. Šivam si jih sama. Sem pa nekaj podobnega videla v trgovini z zaščitnimi oblačili v Celju, ki je pa ni več.

Moji so iz bombaža, ampak mora biti tak, da ni debel ( da ne štrli), da je tako tkan, da se ne zmečka, ko ga obesim. Tanj je potrebno 0,7 m blaga in cca 7 odraznega traku ( poševno rezan trak). Pri meni še 40 minut dela, ampak moram biti strenirana za paspuliranje.

Ti pa lahko pošljem kroj, če imaš možnost, da ti ga kdo sešije. Kroj sem narisala sama.

 

 

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

20. mar 2008 15:55

frina je napisal/a:

veverica je napisal/a:
Ker smo ravno pri predpasnikih (čeprav sem že vprašala, bom še enkrat); ste morda kje videli predpasnik, ki te pokrije spredaj in zadaj, natakneš ga preko glave in nato v bokih zavežeš? Spominja me na Muco Copatarico in se mi zdi strašno "fensi". In ja, pogosto nosim predpasnik. Še posebej pri čisčenju stranišč in kopalnice. Takrat navadno nosim takega moškega, natakarskega, ker sem si uničila že nekaj hlač s čistili ... neroda pač! veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 20. mar 2008 14:21:09

Točno takega imam jaz. Šivam si jih sama. Sem pa nekaj podobnega videla v trgovini z zaščitnimi oblačili v Celju, ki je pa ni več.

Moji so iz bombaža, ampak mora biti tak, da ni debel ( da ne štrli), da je tako tkan, da se ne zmečka, ko ga obesim. Tanj je potrebno 0,7 m blaga in cca 7 odraznega traku ( poševno rezan trak). Pri meni še 40 minut dela, ampak moram biti strenirana za paspuliranje.

Ti pa lahko pošljem kroj, če imaš možnost, da ti ga kdo sešije. Kroj sem narisala sama.

 

 

F r i n a
Jaz ga tudi imam, sem ga "podedovala" od tašče, zdaj pa ga izmenično nosiva s svakom, ki se tudi veliko zadržuje v kuhinji (več kot me tri ženske v hiši skupaj). je iz nekih starih časov, iz tankega bombažnega blaga, temno moder z belimi rožicami (da malo vendelino ujezim zaradi cvetličnega vzorčka, hehe) in belo obrobo. Je sexy, če spodaj nimaš nič... mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti