Balkonsko cvetje

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

8. okt 2008 19:35

Živjo! V zvezi z batato bi tudi jaz imela vprašanje: zelo lepo sta mi dve rasli čez poletje na balkonu, prejšnji mesec pa sem po rimljankinem nasvetu odrezala dva poganjka, ju dala v vodo in po zelo kratkem času sta pognala bogate korenine. Zdaj sem tadva že vsadila v zemljo, dva pa še čakata na daljše in močnejše koreninice. Zaradi slane, ki je že opravila svoje delo na našem koncu, sem balkonske rože že pospravila, pri tem pa našla v zemlji zelo lepe "krompirčke" lepe roza barve. Kaj z njimi? Ali jih lahko na kak način obdržim pri življenju do naslednje pomladi in ponovno vsadim ali pa naj jih enostavno zavržem? Želim vam lep večer, rdecapesa

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

8. okt 2008 20:16

Dipladenije so mi zelo zrasle v višino (ob opori). Sedaj jih bom prenesla v hišo. Na kakšno temperaturo? So lahko v dnevnih prostorih? Jih lahko malo porežem? aknelab

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. okt 2008 21:21

rdecapesa, poskusi jih obdržati, tam kot dalije, krompir,....saj te nič ne stane.

rimljanka - zasebno mnenje

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

9. okt 2008 7:27

Rimljanka, najlepša hvala za posredovan odgovor! Bom poskusila tako, da jih dam enostavno v klet (ne v zemlji?), spomladi pa posadim. Upam, da bo uspelo. Lep pozdrav, rdecapesa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. okt 2008 7:50

Lahko je v zemlji, če bo suha.

rimljanka - zasebno mnenje

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

9. okt 2008 7:50

Jaz jih imam v dnevnem prostoru že dva tedna. Mojim prijateljicam so prišle stran, ker so jih imele preveč na hladnem. Nad 15 stopinj piše v knjigah. barby

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

9. okt 2008 7:55

Kdaj lahko za pelargonije naredim podtaknjence, sedaj še cvetijo? mišika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. okt 2008 8:28

Jaz sem tudi že vrgla balkonsko cvetje. Krompirje, rdeče in pa bele (ki izgledajo kot zarodek človeka)pa sem shranila. Prijateljica jih je skuhala. Bili so božanski, z okusom po kostanju. Tako da bodo tudi moji pristali v loncu. Saj mi je že vrtnar ob nakupu svetoval, da so užitni in naj jih skuham, če pa ne bom, pa naj jih njemu prinesem.

Kyara

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

9. okt 2008 11:17

http://www.compagniadelgiardinaggio.it/phpBB2/viewtopic.php?t=2108 - tule je nekaj v zvezi z okrasnim krompirjem. Lani sem gomolje ohranila,posadila v zemljo, pa ni bilo nic z nimi.Tako da jih bom letos poskusila ukreniniti tako kot je na sliki- v vodi, pa bomo videli kaj bo ratalo. Sem jih pa tudi skuhala, pa mi niso bogvekaj vsec Lp lucka

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

9. okt 2008 12:05

Dipladenije sem prejšnjo zimo prezimovala v zaprtem neogrevanem prostoru pod teraso kjer je bila temperatura precej nižja od 15 stopinj in so mi vse lepo prezimile. Poglej po temi malo nazaj. Lahko jih porežeš ze sedaj ali pa počakaš do spomladi ko boš videla če se je kakšen poganjek posušil. nsns

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti