Začimbe iz obija

grox  

član od: 16.4.2007

sporočila: 38

tema odprta - 17. mar 2008 9:30 | ogledi: 1.652 | odgovori: 5

Pozdravljeni

Pred kratkim sem v obiju kupil sveže začimbe v tegelcu (rožmarin, origano, timijan, ...)vse skupaj sem postavil na okensko polico nad radiator. Ali ima kdo izkušnje z temi začimbami, koliko zalivati, kje jih je najbolše hraniti, itd. ?

lp

grox

grox  

član od: 16.4.2007

sporočila: 38

17. mar 2008 11:22

Lucka hvala za link....sem prebral in ocitno bo res treba hitro nekam drugam znjimi..ven, sam se mi zdi da je zunaj se vseeno prehladno za te začimbe? lp grox

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

17. mar 2008 11:24

Meni na žalost še do zdaj ni uspelo vzgojiti oz. obdržati nobene vrste začimbe in zelišča v stanovanju- vse mi kar v kratkem času "crkne" ali se posuši ali pa zagnije oz. ničesar ne morem imeti dlje od enega tedna, zato sem po treh letih preiskušanja vrgla puško v koruzo. Mislim, da moraš biti pravi umetnik ali pa so tako lepe kot jih vidim na tv ali v trgovini, lahko samo tam. Škoda, čeprav se trudim in skoraj na pamet vem kako se ravna z njimi, mi skratka ne uspejo, v čem je finta- ne vem. Lep dan. Grox, upam, da tebi uspe. jaša

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. mar 2008 11:34

jaša je napisal/a:
Mislim, da moraš biti pravi umetnik ali pa so tako lepe kot jih vidim na tv ali v trgovini, lahko samo tam. jaša
Na tv ali v trgovini so zelišča sveža, zato so tako lepa. Če bi tam dlje stala, bi tudi dobile hitro neprivlačno obliko. Imam dve debelni sivki, pa sem jih raje umaknila na hodnik na prezimovanje. Sploh se ne morejo primerjati s tisto, ki sem jo pustila zunaj, ki ima zdaj močne lepe liste. Zato menim, da je takim rastlinam prostor zunaj, če pa je res hudo mraz, pa se jih še vedno lahko zaščiti kako drugače. matilda

grox  

član od: 16.4.2007

sporočila: 38

17. mar 2008 11:52

torej matilda predlagaš, da jih postavim ven, kljub temu da so jutra kar zveža(pod nulo)? lp grox

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti