Velika noč

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

13. mar 2008 13:58

Za nas je Velika noč največji krščanski praznik. Pirhe pa pripravimo z vsem ostalim, da nesemo k blagoslovu in te blagoslovljene jedi najprej zaužijemo na velikonočno jutro po vstajenjski procesiji. Lepe priprave na Veliko noč (škoda, da ni kakšnega pirha med smeškoti)! zvezdica55

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

13. mar 2008 14:23

Tako kot je napisala Zvezdica 55 je tudi za nas Velika noč največji krščanski praznik. Pirhi pač tako kot vsaka stvar v žegnu nekaj predstavljajo - kaplje Kristusove krvi. Zato jih barvamo... Lotti

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. mar 2008 15:24

Amy, kako ni šlo dol? Kaj si jih zalepila z lepilom? Jaz položim list, pazim da se ne premika pa čez dam najlonko, ki jo  zavežem s cvirnom, pridejo tako lepa, jajček je rjav list pa svetel, full lepo izpade, pa še naravno je, jaz ne zaupam tistim barvam, čeprav piše, da so jedilne.

lp

Anamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. mar 2008 17:32

Z mokrih jajc gredo vsi listki lepo dol. Se pa, če jih ne snamemo, seveda potem povsem prisušijo na lupino. Ampak, s ponovnim namakanjem v mlačni vodi se zmočijo in gredo z jajc brez problemov.

rimljanka - zasebno mnenje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. mar 2008 19:08

zvezdica55 je napisal/a:
Za nas je Velika noč največji krščanski praznik. Pirhe pa pripravimo z vsem ostalim, da nesemo k blagoslovu in te blagoslovljene jedi najprej zaužijemo na velikonočno jutro po vstajenjski procesiji. Lepe priprave na Veliko noč (škoda, da ni kakšnega pirha med smeškoti)! zvezdica55
Točno tako. Razni zajčki, piščančki ipd. pa ... po mojem mnenju imajo "vezo" s pomladjo, s samo veliko nočjo pa ne ravno veliko. Atina

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

13. mar 2008 21:23

doma smo barvali, cela družina, zaradi vere in ker nam je otrokom bilo zanimivo in super. sedaj ko sem na svojem pa s svojim fantom barvava, narediva nekaj iz čebulnih olupkov, nekaj barvanih in kasneje nesem k blagoslovu, naslednji dan dopoldan pa se cela družina zbere na zajtrku. lp tanjaj

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

13. mar 2008 21:37

Odkar živim za sebe, še nisem barvala pirhov. Bom pa jih, ko bom imela otroke, ker je to lep običaj. Sedaj pa dobim cel kup pirhov od stare mame, tašče,...da ne govorim o šunki, hrenu,...itd, ki ga tudi ne delam, ne kupim, ampak ga spet dobiva. Za 2 se mi ne splača kupovati cele šunke. Spečem pa potičko, no, polžeke, makove najrajši, ki jih dam za pisanko. Ko sem živela še doma, smo z mami nesle k žegnu, ob nedeljah zjutraj smo imeli zajtrk,...sedaj pa je to nekako zamrlo. Pa še sama ne vem zakaj. Jelenckova

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

13. mar 2008 23:43

joj kakšne različne običaje imamo ane...recimo jaz sploh vedela nisem za hren :)? šunko? ;) sploh pa...nismo doma verni, in poznam izredno majhno število vernih ljudi, zato toliko presenečenja...vem pa, da ko sem bila mahjna je mama jajčka barvala s čebulo...nona je delala pinco in kruh katerega je zavila v kitko, vmes pa je postavila obarvano jajce, delala pa je tudi ptičke in razne figurice iz testa za kruh (ja nona je bila verna). koza....mahnilo me je po glavi ko sem videla koliko ljudi bi naj bilo vernih, pač, ampak kot opažam, jih večina to počne zaradi običajev...sploh pa nisem vedela da je to v modi ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 13. mar 2008 23:45:00

kozamurnik

sporočila: 2311

14. mar 2008 6:29

Vsak praznik ali navada,ki gre dobro v promet je v modi,ena zadnijh modnih muh je recimo Halloween. Vesele praznike. kozamurnik

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

14. mar 2008 7:26

"Mahnilo me je po glavi...." ojoj, kaj bomo še prebrali.....

 

Mic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti