Laserska korekcija vida

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

7. mar 2008 10:40

Preverjeno- v MB nihče. Zdaj v Sloveniji to delajo samo 3- Irman v Žalcu, Morela v Lj in Šalamun v Gorici. Tudi jaz sem iz MB in sem preverila.. čoko

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

7. mar 2008 10:53

Čoko hvala, potem bom morala pa v Žalec. Lp Talija

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. mar 2008 0:35

Mislim, da gre na socialo le pri visokih dioptrijah...mogoče.

Nasja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. mar 2008 4:02

Moj mož in hči sta bila na pregledu pri Irmanu v Žalcu. Obema so naredili meritve in pregled, ki je za enega leta 2005 znašal 30 000 sit.Hčeri so rekli, da je še premlada in naj počaka vsaj še 2 leti, moža pa bi operirali takoj, pa se ni odločil, ker ima -8 in so rekli, da bo skoraj brez očal, ni pa sigurno. Mogoče jih bo moral dalje nositi, samo z dosti manjšo dioptrijo, tam okoli -1. Pa je rekel, da potem ne gre. Takrat je bila operacija za eno oko 260 000 sit.

hči pa se tudi še ni odločila, bomo videli.

Je pa bil isto leto operiran prijatelj, ki je imel tudi malo rdečo oko,meglen vid. Vendar mu je to počasi izzvenelo. Iz -12 je prišel na -4, kar je lep uspeh. Po enih 3 mesecih več ni imel nobenih težav več. Zato še malo potrpi, saj bo boljše.

Kyara

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. mar 2008 6:33

Nasja, a -8 in -9 ni visoka dioptrija? Nekako ne vem, kje je meja za to? Moja mama je imela dioptrijo na enem očesu -15, na drugem pa -7. Vendar je prišlo še do mrene in je lani tudi dobila operacijo pri Moreli v LJ prek zdravstva. Zraven so ji korigirali tudi dioptrijo in jo vprašali, če ji pustijo kaj minusa, ali bi bila brez očal. Odločila se je za očala, ker jih nosi celo življenje, je na njih totalno navajena in se brez njih počuti golo in boso. Mislim, da ima dioptrijo okoli -1 sedaj, kar pa niti ni tako majhna, da bi bil človek lahko brez očal - se ti že megli. Ni bilo recimo te informacije, kot pri Kyarinem možu. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

8. mar 2008 11:09

Joj, kar malo me skrbi. Zdaj se že sprašujem, kaj mi je tega treba bilo... Po 10 dneh še vedno vidim malo megleno, na blizu in v mraku imam probleme... Upam, da bo res izzvenelo. Tako so mi sicer tudi obljubili, (2-3 tedne), ampak meni se zdi, da se nič ne izboljšuje. Prej sem vsaj z lečami in očali dobro videla... čoko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. mar 2008 11:11

No, očitno tu nima noben podobnih izkušenj (čeprav smo samo v tistem dnevu v Žalcu imele 4 isto operacijo...), zato sem šla brskat po tujih forumih in zdaj se sprašujem, zakaj tega nisem naredila prej... Potem se za ta poseg verjetno ne bi nikoli odločila. Koliko neuspehov, trajnih posledic... Upam, da se bo pri meni vseeno dobro končalo, ampak tisti, ki še razmišljate, si pa le vzemite čas in preberite dovolj izkušenj tistih, ki so to dali skozi, da se boste za sebe prav odločili... In še nekaj- o posledicah vam povejo PREMALO! Poiščite sami več informacij, stvar ni tako nedolžna, kot se jo prikazuje. čoko

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. mar 2008 11:39

Joj, držim pesti, da bo bolje!!! Prosim, poročaj!!! Ker dober vid je ena pomembnejših, če ne najpomembnejši dar, kar jih imamo. Pozdrav od ene "očalarke" Atina

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

13. mar 2008 19:36

čoko je napisal/a:
Odvisno od tehnike operacije so cene od 1200 do 1500 EUR za eno oko- jaz sem dala vse skupaj s pregledom okoli 2500 EUR. Nisem pa še slišala, da bi komu sociala tu kaj zraven dala... Ela, a takoj po operaciji nisi imela težav?Bolj meglena slika ali pri branju na blizu recimo, karkoli, kar bi bilo samo v začetku, pa bi se potem izboljšalo? čoko
Čoko. oprosti, ker ti šele zdaj odgovarjam, nisem prej videla... Jaz sem imela od prvega dneva po operaciji popolnoma jasen vid, edino kar je bilo na začetku moteče, so bile bolj suhe oči, kar pa je sčasoma samo izzvenelo. Upam, da se ti stanje čimprej popravi! Poročaj! ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti