Izrastek na trtici

SRNA  

član od: 18.2.2008

sporočila: 37

tema odprta - 3. mar 2008 17:16 | ogledi: 13.149 | odgovori: 12

Pozdravljene!

Na vas se javljam z namenom, ali je mogoče že kateri od Vas imel bolečine v trtici.

mene te bolečine spremljajo že kar neki časa, pred kratkim pa sem opazila izrastek, ki je zelo boleč na dotik.

Ali se je mogoče že kdo srečal s podobno težVO?

Kako bi jo odpravil?

LP

SRNA

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

3. mar 2008 17:38

Ne, srna, take težave pa verjetno ne najdeš za vsakim vogalom. (moje sožalje) Zakaj pa ne greš k zdravniku? On bi ti verjetno še najbojše znal svetovati. Sprejmite pozdrauček od vaše, ***amy***

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

3. mar 2008 18:00

Zdravo Srna, Če gre res za izrastek - ali karkoli, kar je videti kot izrastek na kosti - spada k zdravniku. Čimprej. Je lahko samo zoprna nenevarna nadloga, si jo pa mora ogledati nekdo, ki se na te reči spozna, če ne drugega, ti lahko vsaj svetuje, kako težave omiliti. Lep pozdrav, Sonja

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

3. mar 2008 20:04

Imela sem podobne težave. Uh, kako je bilo hudo. Najhuje je bilo v službi sedeti 8 ur. To sem delno rešila tako, da sem doma sedela na vse sorte podlagah, v službi sem kupila klečalnik in se vmes večkrat sprehodila, pa četudi samo od mize pa do vrat. Zdravnik me je poslal na slikanje hrbtenice, vendar izrastka ni bilo videti, kar pa ni rečeno, da ga ni bilo. Brez kakršnegakoli posega se je to potem sčasoma uredilo, tako, da sedaj nimam več problemov s tem. Srna sočutvujem s teboj in upam, da ti bo kmalu odleglo. lp oliva

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

3. mar 2008 21:38

Moja hčerka je imela podobne težave njen zdravnik jo je napotil na pregled v bolnišnico in tam so ji ambulantno odstranili izrastek.Dali so ji lokalno narkozo.Od tedaj je že deset let in se ji ni več ponovilo. ITA RINA

cubano  

član od: 4.3.2008

sporočila: 2

4. mar 2008 20:10

zdravo srna Jaz ti lahko vse povem o tem.Zaradi takega istega problema sem bila pri zdravniku.Zelo me je trtica bolela,nisem mogla sedeti itd.Hodila sem vse okoli zdravnikov,2003 so mi naredili operacijo in so trtico odrezali,od takrat se mi je vse še bolj poslabšalo.Sedaj se mi seseda hrbtenica,sedeti nemorem več kod eno uro.če te še kaj zanima mi piši na babicnada@hotmail.com cubano

SRNA  

član od: 18.2.2008

sporočila: 37

5. mar 2008 14:42

Oprostite da se tako pozno javljam. Vem, da bi bilo dobro se oglasiti pri zdravniku, a če pa se ti to le ne zdi tako grozno huda stvar. Pa odkrito povedano, nihče od nas ne gre rad do zdravnikov. Joj, prav prestrašili ste me z vašimi odgovori... Bo pa potrebno čimprej odreagirati, saj je trenutno stanje še nekoliko zdržlivo, se mi pa iz dneva v dan slabša, pa sem stara rosnih 21 let. HVALA VSEM ZA ODGOVORE!!! SRNA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2008 14:57

Srna, ko te bo zadosti bolelo, boš že šla k zdravniku. Še vsi so šli. Dokler stokaš, te evidentno ne boli zadosti. Pa daj hudiča, pusti ljudjem, ki so se šolali za to, da odstranjujejo take izrastke (in so to že velikokrat počeli), da te rešijo teh muk. In da to naredijo še pravi čas, potem pa ti lepo fino linžerijo na ritko, pa malo z boki zamigaj in oddefiliraj po lokalni promenadi. Tvoja leta so namenjena temu - ne pa stokanju o tem, kako se bojiš zdravnika. Vendelina jr.

SRNA  

član od: 18.2.2008

sporočila: 37

5. mar 2008 15:01

Vandelina jr. Sama se izobražujem v zdravstveni smer, in vem kaj me čaka, zato pa oklevam. Želim si mnenja, mogoče kakšne razbremenitve ste uporabljali ob bolečini v trtici. Ni to stokanje, kako se bojimo zdravnikov, KDO SE JIH PA NE? SRNA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2008 16:07

Srna, poglej, si v lepih letih (sicer so to vsa) in a ni škoda vsake minute za jamranje, oklevanje in stres...? Odločitev je mnogo manj stresna od negotovosti pred odločitvijo. Vedno. Si še mlada po izkušnjah. Odrasli ljudje (po mentalnem korpusu) kažemo svojo odraslost tudi v tem, da ne boijmo drugih ljudi. Ne bojimo se zdravnikov (pa tudi, če nam bodo povedali nekaj najbolj groznega - pa tebi tukaj po vsej verjetnosti ne bodo), davčnih inšpektorjev, šefov, partnerjev....Ljudi se pa res ne gre bati. Namesto tega se da strahu pravo mero. Strah pred bolečino, strah pred boleznijo - ti strahovi so okej, dokler jim dajemo pravo mero in se skladno s tem tudi pripravimo in zaščitimo. Ko pa strah obvladuje naše delovanje do te mere, da nič ne naredimo, da smo paralizirani in te stvari...da kličemo na pomoč in iščemo sočutje (kar je okej), pri tem pa nič ne naredimo, da bi strah postavili na pravo mero, ampak še vedno samo stokamo, kako nas je strah in ko se to stalno ponavlja - takrat se pa začnemo igrati žrtve in potem začnemo verjeti, da smo žrtve. In to igranje žrtve, to je pa res sick. Pri tvojem nesrečnem primeru: Verjetno so kakšna tveganja povezana s posegom (ker vsak poseg nosi za sabo tveganja). Hej, kaj pa realnost, če nič ne narediš? Kako boš pa hodila? Kako boš pa sedela? Kako pa misliš uživati v spolnih radostih? Kako boš pa rojevala? In najbolj down-to-earth vprašanje, kako pa misliš takole od daily basis početi veliko potrebo? Jaz ti želim, da bi bilo tvoje življenje dolgo, plodovito in zabavno. Ampak verjetnost, da jo boš zvozila brez odvzemov tkiv, brez rinjenja pripomočkov, ki še najbolj spominjajo na pisarniški spenjalec v telo, brez cist, vrečk, sond, kisikovih mask in opreme za intubiranje - skratka brez vsega tega - je zelo majhna. Sooči se s tem, sprijazni se s tem, odrasti. Življenje odraslega človeka je zelo lepo. Vendelina jr.

cubano  

član od: 4.3.2008

sporočila: 2

6. mar 2008 10:12

ZDRAVO SRNA MENI SO TRTICO ODREZALI KO SEM BILA STARA 27,PA MI JE ZELO ŽAL.RAJE BI VIDELA,DA JO ŠE IMAM KER PREJ NISO BILE BOLEČINE TAKO HUDE KOD SO SEDAJ.MENE SO TAKRAT TAKOJ UPOKOJILI ZA 4 URE.DVE LETI NAZAJ PA SO REKLI,DA ČE MISLIM ŠE IMETI KAKEA OTROKA,NAJ A IMAM ČIM HITREJE.TAKO DA SEM 2007 ZANOSILA IN 14.03.2008 RODILA PREČUDOVITO DEKLICO NIKO.CELO NOSEČNOST SEM PRELEŽALA,ZARADI HRBTENICE.JAZ TI ŽELIM VSE NAJBOLJE,NE DVIUJ VEČ KOD ENO KILO,PRAVILNO VSTAJAJ IZ POSTELJE,PROBAJ ČIM MANJ OBREMENJEVAT HRBTENICO.ZDRAVNIKI PRAVIJO DA TRTICA NIMA KAKEGA POMENA SAMO NI RES.MENI SE SEDAJ SESEDA HRBTENICA,SAMO SEM OPTIMIST IN SE NE DAM.MOJA PUNČKA ME POR DRŽI.ČE TE KAR KOLI ZANIMA,KAM BI LAHKO ŠLA,ME VPRAŠAJ,DRUGAČE PA POZABI ORTOPEDSKO BOL.V LJ,V VALDOLTRI SO DOBRI.PIŠI ČE TE ŠE KAJ ZANIMA.PAPA cubano

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti