Panna cotta

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

20. jun 2012 22:17

mamamia,

najlepša hvala za izčrpen odgovor. Mislim, da imam sedaj vse informacije, ki jih glede sladice potrebujem. Te strjenke z jogurtom in jagodičastim sadjem so tudi zelo mamljive. Še zlasti v tem času, ko zorijo domače jagode, maline, ribez,...

 

strnjenka - strjenka: sem pa tumpika; do sedaj še sploh pomislila nisem, da je izraz strnjenka napačen.

 

lp., bršljanka

bršljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. jun 2012 23:59

bršljanka, lahko pa daš med kar v panacoto, umetna sladila imajo okus po umetnih sladilih. oziroma, mene ne motijo, marsikaterega pa. 

Irena35  

član od: 11.9.2013

sporočila: 6

10. dec 2013 14:43

Zdravo, 

me pa matra malo drugačna panna cotta. Pred nekaj dnevi smo bili z firmo na večerji. Tam so nam postregli s panna cotto, ki pa je bila malček drugačna. Meni je delovala kot, da bi smetano direkt dali v modelček in pustili, da se malo strdne. Ni pa bila preveč trda, bolj kremasta je bila.

Nisem še jedla take in bila je tako dobra. Brskala sem po internetu za recept, sam nikjer ga nisem našla. Mogoče katera bi vedela za kaj gre?

LP Irena

Irena35

Irena35  

član od: 11.9.2013

sporočila: 6

10. dec 2013 19:40

Ne ni bila, prelivi so bili čokoladni. Sicer jaz sem natakarju naročila panna cotto, prinesel pa to kar sem opisala. Tudi sam natakar je povedal da je panna cotta. Sam kot sem povedala je čisto drugačna od klasične

Lp 

Irena35

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. dec 2013 21:01

Kako drugačna od klasične? Saj klasična panna cotta je kremasta, mehka, malo se mora tresti. Še redko naliješ v modelčke in potem se zavoljo želatin strdi, a ne v trdo zmes, pač pa kremasto, meho. TAko da si ne znam prav predstavljati, o kakšni razliki govoriš?

Da nisi ti jedla šarloto, tisto pravo, ko se vroči rumenjaki zmešajo s snegom, stepenim z vročim sladkornim sirupom, in se na koncu doda še želatina? Ta slaica v primerjavi s šarloto deluje nekoliko bolj kremasto.

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. dec 2013 9:36

 ali pa je kuhar zamocil in se ni strdila pa jo je potem postregel kar v modelcku



"Stressed is desserts spelled backwards!"

Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 11.dec 2013 09:36

Irena35  

član od: 11.9.2013

sporočila: 6

11. dec 2013 22:01

mamamia se opravičujem, klasično sem mislila to z želatino. Sej, ko zagledaš panna cototo, že po videzu veš, kaj je. To pa, že po videzu, se je videlo, da ni una tipična, črsta zmes, ampak mehka in kremasta.  Sicer Vesnuška, vi ste ugotovili, kaj bi lahko bilo. Hvala točno taka je bila.

Najlepša hvala za pomoč, sedaj jo lahko tudi jaz naredim.

 

Lp Irena

 

Irena35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti