Kaj v tem času sejete?

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

24. feb 2008 20:24

Meni se je letos ohrovt tudi super obnesel. Jedli ga smo celo zimo. Tudi letos ga bom posejala jeseni, ker je res hvaležen. Tudi meni so prekopali nekaj gred tako, da bom šla jutri po seme berivke in petršilja. Vidim pa, da sejete grah, hvala za idejo. Tudi ta pride zraven. ham-njam

Desire  

član od: 5.4.2007

sporočila: 50

24. feb 2008 23:24

Tole me zanima v zvezi z ohrovtom. A v jeseni ga poseješ in kdaj potem naredi glave? Jaz sem namreč vedno spomladi kupila sadike in potem do jeseni smo ga porabili. Sem pa brala, da se lahko grah seje v jeseni, za hitro pomladno rabo, saj ni občutljiv na mraz. No, jaz sem to tudi storila v oktobru in sedaj je že kaka 2 cm velik. Bomo na koncu videli kako se bo to obneslo, če se res časovno profitira, potem bo to postala stalna praksa. Kaj pa vrtno krešo sejete? Sem zasledila, da v nobenem vrtu ne bi smela manjkati kreša, ker je tako zdravilna. Nam je izredno dobra, okus pa med hrenom in redkvico. Desire

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

25. feb 2008 7:15

Vrtno krešo jaz sejem celo zimo kar na papirnato brisačo ali vato.Vzkali že po kakšnem dnevu,režem jo po treh štirih dneh.Potresem jo po solatah,krompirju,.... anaeva

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

25. feb 2008 8:23

No tudi jaz sem že posejala grah, malo solate, posadila čebulček in česen ( jeseni ni bilo časa). Vse skupaj sem pokrila s folijo. zdaj pa kakor hoče. Moram pa povedat da je vrt cel dan obsijan s soncem, tako da je zemlja bila zelo lepa za delo. Ja, saj je res da je precej rano za vsa ta opravila, ampak saj niso vsa leta enaka. Lp valči

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. feb 2008 18:13

Rada bi vprasala, kaksne izkusnje imate s kodrastim petersiljem- je sicer bolj za okras,ampak me malo jezi, ker ga ze tretje leto sadim, pa nic.Hvala,lp lucka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. feb 2008 18:28

Jaz sem imela kodrasti petersilj le eno sezono par let nazaj, cisto spodobno je rasel (korenin sicer ne napravi bogvedi kaksnih - jaz imam rada pri petersilju nekaj konkretnih korenin), le mojemu okusu ne ustreza... kaj vem, ena janezeva komponenta ali nekaj podobnega je zraven, kar mi ne pase. Sicer pa mogoce poskusi tako, da ga posadis v sotne loncke in potem na gredo, ali pa kupis sadike v vrtnariji - mogoce imajo kaksni skodljivci nanj posebno piko (meni so pred par leti golobi na terasi iz piskra s flancami sistematicno pozrli vso zeleno cvetaco, tisto s fraktalno strukturo - posebno dragocenost iz semena, ki se ga takrat ni dobilo pri nas; rdecega zelja v sosednjem piskru se pa niso niti dotaknili, packi). lp, proxima

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

25. feb 2008 19:29

Desire. Ker sem imela preveč prostora sem želela izkoristiti prostor. V knjigi sem perebrala, da lahko tudi dokaj pozno sejem ohrovt. Tako sem ga posejala-sicer prepozno in mi ni naredil glav, bil pa je zelo uporaben, ker je bil celo leto svež. ham-njam

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

25. feb 2008 19:48

Kodrasti peteršilj je lep za dekoracijo drugače pa ni bogvekaj.Vsaj meni se zdi brez okusa in tudi diši ne kot navadni.Jaz sejem navadnega s korenino in traja še vso zimo. Sem s Primorskega konca. ITA RINA

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

28. feb 2008 17:43

Ali je kdo že sejal drobnjak? Jaz sem letos poizkusila prvič, a za zdaj brez uspeha. V posodice,v kakršnih spomladi v vrtnarijah dobimo sadike paprik, sem vsejala po 2 ali 3 semena, po enem tednu mi je obzelenelo nekaj, kar nikakor ni podobno drobnjaku, ima namreč 2 listka. Poiskusila bom še enkrat. Nekje sem brala, da je dovolj eno seme v lončku, ker se potem zelo razraste. Prosim za nasvet! Hvala in lep pozdrav! tibe

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. feb 2008 18:25

tibe, en sam teden je absolutno premalo za vzklitje drobnjaka. Nisi na vrečki pogledala, kakšen je čas kaljenja? En teden zanesljivo ne. od vrtnih rastlin tako hitro kali kreša, morda še ogrščica, pa še kaj. pa še to v optimalnih razmerah. Peteršilj, recimo, kali 3 tedne.

Malo potrpljenja bo treba. Ampak, po mojem mnenju bi bilo bolje posejati po kake 10, 15 semen, vsaj, da bi dobila male šopke drobnjaka. Na gredi se potem sam z veseljem razraste. Sploh, če ga zmerno, a redno režemo. Kasneje, ko se razraste, se bolj obnese vegetativno razmnoževanje (delitev večjih šopkov na manjše).

Vzklila so pa semen akakega plevela, morda kurjih črevc.

 

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti