Kaj v tem času sejete?

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

24. feb 2008 14:07

Draga Kyara, zemljica je zelo žejna; naj se vreme čimprej skisa in začne dež padat! Priznam, da pa je lušno na tem sončku delat; jaz grem zdaj po nedeljskem kosilu mojo trto obrezat. Lep dan vsem! tigris

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. feb 2008 14:20

Jaz sem pa kar lončkasti vrtičkar. Nimam vrta, ampak imam paradižnik, papriko, melancane,...kar v loncih na balkonu. Po možnosti pod streho, če ne rata vse takoj črno. Imam še čas, tako da pred majem me ne bodo videli v zemlji. Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 24. feb 2008 16:36:19

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. feb 2008 14:57

Kljub vsemu je šele sredina februarja, zima bo še opletala z repom. Mi, "počasneži" ne bomo ničesar zamudili. Kolikor se spomnim, je vse zraslo, četudi je bilo aprila ali maja sejano in sajeno. Čebulčka ne obišče čebuna muha, če ga maja sadimo.... Korenček in peteršilj kalita zelo dolgo, 3 tedne, če je mraz,še dalj. Tudi rastline potrebujejo toploto in primerno dolžino dneva za kalitev, rast in razvoj.

Če imate lahko,peščeno zemljo, na jug obrnjeno je nekaj povsem drugega kot če je zemlja, težka, ilovnata, na bolj senčni legi.

Sicer pa - vsak zase najbolj ve, kaj mu ustreza.

 

rimljanka - zasebno mnenje

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. feb 2008 15:32

ZAČETNICA je napisal/a:
Mene pa zanima kako vam rata rukola? Meni sploh ne! Začetnica
Rukolo sadim ze kar nekaj let in to tako vrtno kot divjo(Rucola selvatica),slednja je veliko bolj aromaticna.Res pa je , da jo ob toplem in suhem vremenu radi napadajo bolhaci in je zato luknjicava-vazno je, da imajo rastlinice vsaj na zacetku rastne dobe dosti vode.Sicer pa ni obcutlijva in raste povsod. lucka

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

24. feb 2008 16:32

Jaz bom še nekaj časa počakala, saj ko je zemlja topla vse hitreje vzklije. Najprej solata po vsej verjetnosti berivka, pa peteršilj in korenček... in tako naprej. Adrijanam

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. feb 2008 17:14

Ja, lucka52, se strinjam, divja rukola (Diplotaxis tenuifolia) je mnogo bolj aromatična, pa še vsaj dve dobro lastnsoti ima: je trajnica in ko požene v cvet, jo pač samo malo porežeš in spet in spet poganja nove, aromatične liste. Nekaj zadnjih let je to zelo trdovraten plevel po zelenicah, zelenih pasovih ob cestah in med pasovi na Celovški in vseh ostalih cestah v Ljubljani. Cveti rumeno, tudi v največji suši, ko je vsa trava požgana, njeni zeleni listi in stebla z žareče rumenimi cvetovi vztrajajo. To kaže na njen zelo globok in razvejan koreninski sistem. Za lažje prepoznavanje še slikce:

Pri meni že poganja ob toplem hišnem zidu.

rimljanka - zasebno mnenje

 

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 24. feb 2008 17:16:52

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

24. feb 2008 18:43

Če posejam že zdaj, bom čez 2 tedna mogla okopavati. Prerano za vse, zemlja mrzla, začnem aprila, nč prej. Rukola je pa pravi hudič, nikakor je nismo uspeli vse porabiti lansko leto. Nekaj je prešlo v cvet, pa se je kar sama od sebe sejala. Mislim, da jo bom letos omejila in posejala v veliko posodo.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. feb 2008 19:01

V zadnjem času sem naletela na podatek, da je užiten tudi vrtni  plevel, imenovan kurja črevca, ali navadna zvezdica - stellaria media - za solate, juhe, palačinke .. To je tisti nadležen plevel, ki ga bo vsak čas vse polno na naših vrtovih. Jo katera že uporablja?

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. feb 2008 19:05

Ja, cila, nekaj poganjkov k ostali solati, mora pa biti taka, ki je zrasla hitro, in špe ne cveti, sicer je grenka. Malo jo dam tudi h koprivam za "špinačo", če jo ravno sproti s koprivami naberem.

  rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 24. feb 2008 19:07:58

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2008 20:04

Jaz sem ga danes metala ven cele hobuke. Če katera rabi naj kar pove. Sicer pa meni že veselo raste marsikaj. Mogoče se res pozna to, da od jutra do večera sonce greje to mojo njivico. V soboto bom posadila še grah, pa bo spet eno delo opravljeno. Čebula in česen ki sem ju posadila jeseni sem danes oplela. Sta že zelo velika in kmalu bomo jedli domačo mlado čebulo. Sicer pa veselo nosim z njive še lanski pridelek. Danes sem nabrala nekaj radiča, precej motovilca in kar tri ohrovtove glave so še ostale. Tega jeseni nisem pospravljala v klet in ne boste verjele, odstranila sem nekaj zunanjih listov, znotraj pa lepa rumena ohrovtova glava. Mislim pa da moji njivi dela veliko zatišje tudi brajda, ki raste vzdolž cele njive. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti