Gastroskopija

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

15. dec 2009 12:57

Mene pa zanima ali bodo kdaj storili kakšen korak naprej k manj bolečemu in sodobnejšemu načinu kolonoskopije. Tale preiskava je baje strahotna, pa je popolnoma enaka že desetletja... Gastroskopija po mojih izkušnjah ni nič posebnega. Malo neprijetno pri požiranju cevi, pa šeto ni hudega, če so pravi ljudje zraven. To pa lahko zagotovim za osebje bolnišnice Slovenj Gradec. Čudoviti ljudje, pa sem bila tam že dvakrat. kara

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

15. dec 2009 13:05

kara je napisal/a:
Mene pa zanima ali bodo kdaj storili kakšen korak naprej k manj bolečemu in sodobnejšemu načinu kolonoskopije. Tale preiskava je baje strahotna, pa je popolnoma enaka že desetletja... Gastroskopija po mojih izkušnjah ni nič posebnega. Malo neprijetno pri požiranju cevi, pa šeto ni hudega, če so pravi ljudje zraven. To pa lahko zagotovim za osebje bolnišnice Slovenj Gradec. Čudoviti ljudje, pa sem bila tam že dvakrat. kara

 

Tudi gastroskopija je za nekatere "baje" strahotna.

In za večino koloskopija ni nič posebnega.

 

Hočem reči, zakaj bi vedno verjeli vsem čudnim zgodbicam, ki krožijo naokrog. Vsak preiskavo doživlja po svoje in nobene potrebe ni, da straši še druge; in obratno, če je bila za nekoga preiskava grozna, sploh ni nujno, da bo tudi za vse ostale...

Nasja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. dec 2009 14:45

Moj mož je bil 2x na kolonoskopiji in ni prav nič hudega. En dan se mu je čistilo črevo, dan posega je bil seveda doma in pri zdravniku, naslednji dan, čeprav malo utrujen in ne čisto ta prav, pa spet v službi. Tukaj pa dajejo narkoze za ta poseg, ki traja vsega skupaj približno 3 ure.

Vanja

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

15. dec 2009 17:38

Vanja

prosim, če nam zaupaš koliko stane pregled  z narkozo  pri vas.

 

Iča

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. dec 2009 18:33

Mislim da okrog $2500 do $3000. Če imaš zavarovanje, pokrijejo vse stroške razen $25, pa za tablete moraš doplačati okrog $10, to so tista, ki ti prečistijo črevesje. Če imaš čez 50 let ne rabiš napotnice osebnega zdravnika, ker je to mišljeno kot preventiva. Takoj po pregledu dobiš slike polipov, če so jih našli in ti priporočijo ponovni pregled čez 3 ali 5 let, odvisno od izvidov. Čez kak teden te obvestijo če so bili polipi rakasti ali ne. Super enostavno je vse skupaj.

Iča, sem pozabila pripomnit, da so to cene v ambulanti, kjer delajo samo gastro-preglede. Bi rekla, da bi v bolnici stalo vsaj 2x toliko. Ja, pa pregleda ne delajo brez narkoze, včasih popolne, včasih delne in dodatnim pomirjevalom.

 

Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 15.dec 2009 18:46

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

15. dec 2009 21:38

Ker nekje v prvi polovici leta moja zdravnica ni bila zadovoljna z nekaterimi mojimi izvidi se je odločila in mi napisala napotnico za kolonoskopijo. Te preiskave sem se bala kot "ognja". Bila sem prestrašeeeeena in na koncu z močmi. Veliko sem v preteklosti slišala o tem "peklu", ki ga je komaj preživela sodelavka, znanka, prijateljica , nekaterim niso preiskave niti končali... Skratka same grooozne stvari sem slišala, prebrala ... Po tekočino za čiščenje sem šla v Avstrijo, kjer je dozirana v manjših količinah in jo lažje spiješ. Do konca prestrašena sem šla v bolnišnico imela sem občutek, da sploh ne funkcioniram. Tam so me prijazno sprejeli, sicer sem osebno poznala zdavnico in se nekaj osebja. Preiskavo so mi opravili brez problemov. Je malenkost neprijetno, vendar za zdržati brez kakšnih posebnih muk. Pa tudi nič ne delajo na silo, če te kaj zaboli se ustavijo in potem nadaljujejo. Po preiskavi sem nekaj malega pojedla, si 30 minut spočila in se odpravila v trgovino in po opravkih. Takšne so moje izkušnje. Bila sem zelo prestrašena in pričakovala "masaker", naletela pa na prijaznost, obzirnost in skratka nobene slabe izkušnje. Vse, ki vas čaka ta preiskave bodrim in želim dober razplet (malo bolečin in dober izvid). sonce51

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. dec 2009 15:18

Kolonoskopija - najbolj grozljivo doživetje v mojem življenju z najbolj hudo in bizarno bolečino ever. Je pa res, da sem tik pred pregledom dobila migrenski napad, sem bruhala tako, da mi je kar isti zdravnik dal potem inekcije, da je napad vsaj malo minil, potem pa kar pregled črevesja - za umret. No, ko so videli, da ne bo šlo so mi dali blago narkozo ( inekcijo v žilo ) in sem zaspala. Cel teden nisem prišla k sebi in nisem prenesla telesnega dotika kogarkoli. lp, vanjatajnsek

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. dec 2009 15:47

Nima smisla govoriti o eni univerzalni bolečini, če imamo različen prag bolečine, pa tudi črevca se med sabo razlikujejo (vsaj meni je zdravnik tako rekel). Med prijatelji jih je že večina bila na kolonoskopiji, tudi jaz, občutki so pa različni. Eden od prijateljev je rekel da sploh ni bilo nobene bolečine (ga sedaj hecamo, če je malo "ta topel"), eni so imeli blago bolečino, eni so čutili precejšnje neugodje, dva sta pa s pregleda prišla popolnoma belo-siva, tresoča in sta pregled komaj preživela. Sama sem imela na začetku eno močno, kasneje znosne bolečine. Vendar je s pregledi tako - nanje greš, ko imaš interes, pripraviš se, upaš na najboljše in zaupaš zdravniku. Konec koncev je (vsaj pri meni). vsa zadeva trajala natančno 20 minut. Za toliko časa pa tudi stisneš zobe. Seveda mi pa ni jasno, zakaj je tako pomembno da ne dobiš ničesar proti bolečinam. Lisa

ameli  

član od: 22.10.2003

sporočila: 26

16. dec 2009 16:00

gastroskopijo sem imela pred leti. je kar neprijetna zadeva, ampak traja le nekaj minutk, tako da nič bati. je še kaj mnogo hujšega kot ta pregled. bila sem pa pri eni super zdravnici v Radencih, katera je imela najnovejšo opremo in najtanjši gastroskop. Andreja zver

neznan uporabnik

16. dec 2009 22:00

Bolečina ob gastroskopiji ali kolonoskopiji je zanemarljiva v primerjavi s tem, kakšna je lahko bolečina, če se vam zaredijo rakave celice. In preiskava jih lahko pravočasno odkrije. Ljudje, pamet v roke. Rak na debelem črevesju je mislim da na vrhu najpogostejših rakastih obolenj ... in izogibanje kolonoskopiji zaradi a) strahu pred bolečino b)sramu c)obojega je popolnoma neodgovorno in odraz nezrelosti. Zgodbice gor ali dol: četudi kolonoskopija pasje boli, verjemite, da boste hvaležni za bolečino, če vam bo odkrila neprijetno resnico, ki se da še ozdraviti ... Seveda se s tekstom ne obračam na vse tiste nad mano, ki so pisali o svojih izkušnjah, ampak na tiste VAS, ki tole sedaj berete in imate napotnico za kolonoskopijo že pol leta nekje v predalu, pa jo potiskate še nekam globlje stran od rok, stran od oči in stran od slabe vesti. jancka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti