Gastroskopija

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

21. feb 2008 19:45

Hvala vsem, me je pa zelo zanimalo. Najbližje mi je Kranj, verjetno se bom tja prijavla, sej ste za tja napisali,da je tud uredu.

Mala malca!

 

P.S. > gogad, tvoje breskvice še niso prišle na vrsto (bojo še)

katti

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

22. feb 2008 9:23

pozdravljena! nikogar ki je bil na gastrskopiji še nisem slišala reči da to ni nič takega in tudi sama tega ne bom rekla. bila sem trikrat in sploh prvič se mi je zdelo kar hudo. bila sem na bledu in so vse strokovno opravili. stvar je pač taka da je neprijetno saj če si že prst porineš pregloboko v usta je neprijetno in tako je tudi ko ti tja tiščijo cevko. vendar ni tako neprijetno da se ne bi dalo preživeti. sama sem mislila da je to ena hujših preiskav dokler me niso dvakrat dali na kolonoskopijo (enak aparat le da tokrat ne gledajo trebuha ampak črevesje). tega pa se je potrebno bati. v življenju me več ne dobijo na to, raje grem na operacijo. in za primerjavo: ko sem bila drugič na kolonoskopiji so mi po pregledu dejali da bi mi radi naredili še gastrskopijo in če jim dovolim in sem odgovorila da to pa vsekakor lahko in če primerjaš ta dva pregleda je gastrskopija res mala malica. torej: ni grozno je pa neprijetno. in ko boš čakala da prideš na vrsto in ti bo nelagodno misli na to da ti bodo pomagali, odkrili vzrok težave in se boš kasneje bolje počutila. pogumno! nektarina

polni zadetek  

član od: 6.8.2007

sporočila: 14

22. feb 2008 17:28

Bila pred letom dni vCelju na gastroskopiji v privatni kliniki Endomed. Delajo na napotnico. Strah je bil velik, ker sem prvič delala gastroskopijo skuzi usta. Tu imajo novo metodo, ko cevko 3mm vstavijo skozi nosnico in pri tem lahko noramlno dihaš, se pogovarjaš in ne sila na bruhanje. Nobenih težav, če ti ni predaleč pridi v Celje. polni zadetek polni zadetek

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. feb 2008 9:01

Ja, o tem sem tudi sama slišala. Je bil en sorodnik in pravi, da sploh ni neprijetno.

Sonja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. feb 2008 10:06

Jaz sem bila pred dvema letoma v Mariboru. bilo me je grozno strah. Ko sem opravila, pa sem ugotovila , da je strah tisti, ki je okoli prazen v sredini pa ga nič ni.

Malo neprijetno, vendar ob sprostitvi hitro mine, pol pa si srečen, da sploh ni tako grozno, kot se sliši.

Kyara

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

23. feb 2008 10:21

jaz sem jo prestala kot najstnica pa je bilo hitro in neboleče,.... samo začetek je malo neprijeten vse ostalo je bilo ok (samo rezultati ne),..... kakšne so pa kej čakalne dobe za gastroskopijo? plopsa

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

23. feb 2008 10:44

Prestala dvakrat, ni mi bilo všeč, a kar se mora ni težko. daga

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

23. feb 2008 10:53

Ati je bila pred dvema letoma pa je normalno prestal,je rekel da je za preživet,mami je je bila pa čisto fertik... Roncolino

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

23. feb 2008 21:23

Joj ravno prava tema zame-imam jo v sredo-gastroskopijo namreč-na Golniku.

Tudi mene malo zvija kako bo.....upam dbo kolikor toliko normalno....uf! Držite pesti :)

ANJA

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

23. feb 2008 21:37

Jaz sem tudi bila pred enim letom. Ni bilo prijetno, boleče pa tudi ne. Najbolj me je motilo na začetku, ko ti začnejo potiskati cevko v usta pa ti gre na bruhanje... Lepe izvide ti želim! janadam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti