Gastroskopija

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

23. feb 2008 22:29

polni zadetek od kdaj pa obratuje ta privat klinika v Celju? Prvič so mi naredili gastroskopijo v Celjski bolnici in takrat sem rekla nikoli več!Bilo je grozno in še cel teden nisem mogla požirati,tako me je bolelo grlo. Kristina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. feb 2008 7:53

mene je samo tisti dan malo praskalo, potem pa je bilo v redu

Kyara

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

24. feb 2008 11:50

Kristina vse o tej kliniki si lahko prebereš na: http://www.endomed.si/index.php Sama sem tam že koristila UZ. Ker v zdravstvenem domu so mi rekli, da morm čakat 1 mesec, tam sem pa bila na vrsti čez 3 dni (z napotnico). LP »The scary part about human stupidity is not how dumb an average person is, but the fact that, by definition, half the population is even dumber than that!«

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. feb 2008 12:21

Pošteno priznam, da se bojim bolečine. In da pogostemu opisovanju bolečin in neprijetnostih pri medicinskih posegih tudi nasedem. Bojim se tudi pikanja, zato vedno naredim tak kraval in odkrito pokažem strah, kar se je doslej izplačalo.

Na gastroskopiji sem bila trikrat, v istem lokalu. Je neprijetno, pa je za zdržat. Prvič so mi poškropili grlo za omrtvitev in  je bil pregled prava pokora. Drugič sem velikodušno zavrnila špricanje, ker prvič niso zadeli, vendar sem imela potem oči ko Drakula, razpokane krvave žilice. Ni bilo tako neprijetno kot prvič, mogoče zato, ker me je asistent na hodniku poklical na stran, me objel preko ramen in me prijazno vzpodbujal, pa besede o sproščanju, pa dihanju in podobno. Vzpodbujanje ni bilo na napotnici.

Tretjič mi je ta  asistent sam napisal napotnico, tudi obvladal je že delo in sam opravil gastroskopijo. Bil je zelo prijazen in razumevajoč. " Veš kaj, tola bova pa midva že zrihtala brez problema."  Če bi bilo prvič tako, bi najbrž napisala, da pregeled ni kaj posebnega, je pa neprijeten.

Dodatek: asistentu in kasnejšemu izvajalcu sem seveda neskončno  hvaležna, koneckoncev pa ga na vsaki obletnici mature branim pred našimi babami, ki mu nagajajo.

Ne izogibajte se pregledu, ker vam olajša življenje v prihodnosti. Če sem zdržala jaz, lahko zdrži vsak.

F r i n a

polni zadetek  

član od: 6.8.2007

sporočila: 14

25. feb 2008 10:01

kristina endromed deluje že dalj časa.od kdaj opravljajo gastroskopijo skozi nosne vem sama sem bila avgusta 2006.drugače pa poglej kot svetuje ally82.l p polni zadetek polni zadetek

ZvezdaZvezdica2000  

član od: 13.12.2009

sporočila: 1

13. dec 2009 10:52

Mene pa zanima če ma kdo izkušnje z gastroskopijo skozi nos-naslednji teden me to čaka,grem v celje. pa me zanima kako poteka,če ti res ne gre na bruhanje,al boli al je zgolj neprijetno,so kšna tveganja,kašno je osebje,itd. najlepša hvala in čudovite praznike vsem!:) ZvezdaZvezdica2000

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

13. dec 2009 13:03

V civiliziranem svetu gastroskopijo opravljajo v vsaj minimalni sedaciji bolnika. slepakura

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. dec 2009 17:18

Ja slepa kura, res je ampak v civiliziranem svetu in zdravstvu, seve. Sam imam silno neprijetno izkušnjo, sicer ni šlo za gastroskopijo ampak za še en večji šit, so mi z neko sondo šli skozi želodec v dvanajsternik pa potem nadaljevali v žolčevod in so mi odstranili en žolčni kamen, ki mi je zamašil kompletno instalacijo. Posledično sem dobil zlatenico , bil sem ko Kitajc in je bil poseg nujen. No kirurg na gastrologiji na Japljevi, mi je brez vsakega navodila pričel riniti en šlavf v požiralnik, predhodno pa me je sestra pošpricala z enim narkotikom,ki pa očitno ni prijel. Vse je bilo v redu dokler ni šlauf prišel do točke kjer se stikata sapnik in požiralnik in jaz v trenutku nisem mogel več dihati. V boju za življenje ali smrt sem prijel , jasno, za šlauf in ga vlekel ven. Kirurg noter, jaz ven - vse do trenutka, ko mi je sestra šicnila v kanal,ki sem ga imel v žili narkotik in sem mometu zaspal. In to vse zaradi premajhne pozornosti zdravnika -če bi mi opisal, kaj se bo dogajalo med uvajanjem sonde in kako naj diham (baje je treba skozi nos) bi šel ooseg skozi ko nič Tako pa so me dodobra zmatrali in močno sem jim zameril. Nikoli več ne bi šel na to torturo. LP hedonist

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

13. dec 2009 17:22

Če gre sonda skozi nos je to bolj verjetno bronhoskopija. Engie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. dec 2009 19:02

Skozi nos je hudo zoprno, meni je na ta način ORL gledal požiralnik, pred tem sem pa imela za seboj tudi gastroskopijo (V Rogaški, korektno opravljena, glede na to da imam silen refleks za bruhanje, in ni bilo hujšega). Mi je  zdrvanik pred gastroskopijo povedal, kaj in kako, sestra je z nečim omrtvila grlo ali kaj že, delali so z občutkom in res počasi in ko sem cev enkrat na začetku izbljuvala ven, je zdravnik malo počakal, potem pa sproti govoril, kako naj diham, kaj naj počnem in je bilo potem v redu - no, glede na okoliščine.

Je za preživet, ne boli, malo zoprno, ampak če se ne moreš izognit - požri cmok in povej, da ti je neugodno pa ti bodo verjetno pomagali, kolikor pač v taki situaciji lahko.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti