Tatarski biftek- in kaj poleg?

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. feb 2008 7:35

Tanja malancanov v ajvarju in pindjuru ni moč nadomestiti z ničemer. Malancani dajejo tem jedem značilen okus in teksturo (mazavost). Seveda se najde marsikdo, ki trdi obratno, vendar za moj okus je malancan nepogrešljiv v teh dveh jedeh. Morda bi bile bučke alternativa, vendar menim, da nima smisla na novo odkrivati tople vode. Cenovno pa ni velike razlike med malancani in bučkami. Kar se pa tiče pindjura kot dodatka k bifteku, pa ga ne bi priporočil, saj se zna sladek okus precej zbosti z ostrimi začimbami, ki dajejo bifeku poseben čar. Prej bi priporočil ajvar morda celo polpekoč, glede na mešano družbo. Sicer pa poizkusi, saj ima vsak od nas drugačen okus in drugačna merila pri mešanju sestavin in okusov. Meni so sladko kisle kombinacije le redko in izjemoma všeč. ati zlati

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

15. nov 2010 20:21

Tudi pri nas poleg bifteka postrežemo maslo , opečen toast , kisle kumare , vložene gobice , če so jurčki , sicer pač šampinjoni , trdo kuhana jajca ali francosko , svežo ali vloženo papriko, kakšno rezino paradižnika . Seveda vedno ne dam čisto vsega naštetega in to je to . manca51

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2010 13:14

Razen opečenega kruha in masla je meni ob tatarskem bifteku vse drugo odveč. Pravzaprav mi je odveč še opečen kruh, najraje ga jem kar tako, z vilico ali žlico ...

Mi je primerno začinjeno meso dovolj.

Mamamia

mamamia

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

16. nov 2010 14:43

mamamia je napisal/a:

Razen opečenega kruha in masla je meni ob tatarskem bifteku vse drugo odveč. Pravzaprav mi je odveč še opečen kruh, najraje ga jem kar tako, z vilico ali žlico ...

Mi je primerno začinjeno meso dovolj.

Mamamia

mamamia

hehehe, mamamia, tudi meni.

Sicer je pa zelo dobro opečen kruhek najprej podrgniti s strokom česna in potem namazati biftek. Potem tudi majoneza ni potrebna.

lp veverica cak

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

16. nov 2010 19:45

He , he , mamamia , a ti res ješ biftek z vilico oz . žlico ali pa se hecaš ? Ne vem , a pri nas si ga namažemo na opečen kruhek z maslom , zraven pa res paše kaj kislega in svežega , ne le kozarček dobrega vina . Seveda - stvar okusa, kakor komu paše . Pa lep pozdrav! manca51

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

16. nov 2010 20:14

Mamamia tudi meni, pa nekaj za poplaknit, pa sem srečna. Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. nov 2010 9:46

manca51 je napisal/a:
He , he , mamamia , a ti res ješ biftek z vilico oz . žlico ali pa se hecaš ? Ne vem , a pri nas si ga namažemo na opečen kruhek z maslom , zraven pa res paše kaj kislega in svežega , ne le kozarček dobrega vina . Seveda - stvar okusa, kakor komu paše . Pa lep pozdrav!manca51

 

Ja, manca, čisto zares ga jem z vilico ali žlico. Ne pri mizi, jasno, tam se spodobno obnašam in ga lepo mažem na kruhek, večinoma brez masla, tudi s čim kislim zraven (najraje s kislo kumarico ali pa si dam gor malo gročice). Ampak moja izbira je biftek brez vsega, razen za zajtrk, ko ga namažem na kos prepečenega kruha vsaj 1 cm debelo.

Dokler je pa v skledi ga pa "njopam" brez vsega, z vilico ali žlico. Jaz še čepapčič jem surov, tačas ko čakam, da se žar ogreje.

 

Mesožder, kaj morem.

 

Mamamia

mamamia

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

17. nov 2010 15:00

He , he ,he , mamamia , res si " faca " ! L p manca51

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. nov 2010 15:42

Pri meni pa ravno obratno, stvari kot so tatarski, bakalar in podobno morajo biti postrežene v malih količinah, košček popečenega kruha (obvezno navaden kruh, ne toast) malo dobrega masla in malo tatarskega. Ponavadi mi paše za predjed. Se mi zdi da če bi ga zajel z žlico, se okus ne razvije prav.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. nov 2010 15:58

Ja, eni s(m)o pač malo manj popolni od drugih , jaz sem pač uživačka ...,

večkrat pa po malem pa tudi gre včasih ....

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti