Zapiranje živali v živalske vrtove je nesprejemljivo

anze09  

član od: 27.12.2007

sporočila: 8

tema odprta - 16. feb 2008 12:23 | ogledi: 2.724 | odgovori: 53

V aprilu imam kot član debatnega kluba državni debatni turnir.Debatirali bomo na temo:Zapiranje živali v živalske vrtove je nesprejemljivo.Zato bi vas prosil da napišete svoja mnenja o tej temi.

Zahvaljujem se vam za mnenja

Temo je spremenil(a) anze09 dne 16. feb 2008 12:25:39

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

16. feb 2008 13:03

anze09, v kolikor imaš debatni turnir na državni ravni,se mi zdi povsem nesprejemljivo, da tukaj pobiraš "svoje" arumente ZA ali PROTI. V kolikor nisi sam toliko razgledan, potem mislim, da si nisi zbral pravega "hobija". Mogoče kakšna paritja igre Člove ne jezi se.... Brez zamere.... Gurenc

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

16. feb 2008 15:01

Meni je imel zanimiv pogled na to temo Pi Patel v knjigi Pijevo življenje (Life of Pi), ki jo je napisal Yann Martel. Toplo priporočam :) Pa vso srečo na turnirju! RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. feb 2008 15:39

Joj, Anze, drži se tega, kar ti je Roncolino napisala, no.

rimljanka - zasebno mnenje

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

16. feb 2008 16:36

Lep pozdrav vsem skupaj še z moje strani.....;) sem Denise, in tudi jaz debatiram, in sicer sem v isti skupini kot Anže. Kot je tudi Anže sam napisal, imamo aprila dežavni turnir. Zatotorej sprašuje za vaše mnenje o tej temi. Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaša mnenja. Me pa zelo razjezi, ko kdo napiše da ne znamo razmišljati s svojo glavo, nismo dovolj razgledani oz. si nismo izbrali pravega hobija. Imeli smo že 100 debat, in še 100 jih bomo....Večino teh smo pripravili sami, in smo se tudi kar dobro odrezali. Lani ko smo šli na turnir(prvič), smo šli povsem brez priprave na tekmovanje in zmagali samo 1 zmago od 3. Za prvič je kar u redo, vendar smo odkrili da brez neta pač ne gre... In s tem, ko Anže prosi za vaše prispevke, ne išče "vaših" argumentov, saj večino teh potem sestavi sam. Vaše mnenje pa je samo dodaten vir, oz. podpora(citat) kot se temu reče na debati. Če pa niste pripravljeni pomagati, vas prosim samo brez žaljivosti. Sicer pa mislim da smo se na prejšnjem tekmovnju kar dobro odrezali, in se še 1x zahvaljujem za vašo pomoč. Ampak na sami debati smo ugotovili, da je tudi marsikdo drug imel iste podpore kot mi, in celo iste stavke, saj so jih vsi "pobirali" s kulinarične. Izgleda torej da je net res potreben vir za dobro debato, saj vseh informacij ne moreš dobiti kar iz svoje glave. Seveda ne bomo vsega dobesedno "kopirali" iz vaših komentarjev, saj se to ne obnese preveč dobro-sem že prej omenila.Brez zamere, ampam me je res razjezilo... Lep pozrav vsem, sedaj grem pa še sama iskat argumente.;) ...Denise... ...Denise...

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. feb 2008 16:56

Torej, Denise, lepo da si se oglasila. Nobeden ni hotel biti žaljiv, toda večkrat so se podobne prošnje že pojavile, brez nekega "dodatnega" pojasnila. Lepo, da si stvar objasnila in lepo napisala. Jaz priznam, da sem imela občutek, da gre pri teh vprašanjih samo za ravnanje po liniji najmanšega odpora, torej imamo vprašanje za debato, dajmo ga na forume in tisto kar dobimo je to to. Če pa so naša mnenja samo nekaj dodatnega, potem sem se v prejšnih postih prenaglila in napačno ocenila situacijo. Glede teme pa bi rekla tako, da se je večina živali v živalskih vrtovih rodila tam in so takega življenja navajeni, zato so od živali v naravi tudi malo drugačni (to sem slišala zadnjič po tv). Predstavljate si, da bi jih izpustili nazaj v naravo. Mislim, da se ne bi dobro končalo. To je samo moje mnenje. Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 16. feb 2008 17:20:18

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

16. feb 2008 17:10

Hvala! Vsej nekdo ko me razume...;)Sam neki. Sem ženskega spola;) ...Denise...

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. feb 2008 17:20

Se opravičujem, sem popravila. Jelenckova

Govorec  

član od: 16.2.2008

sporočila: 3

16. feb 2008 19:23

Moje mnenje o zapiranju živali je takšno, da dokler so življenjski pogoji sprejemljivi in dobri se mi s tem ne zdi nič narobe. Kajti obisk živalskega vrta je vedno zanimiv še posebej za majhne otroke, ki si lahko samo na ta način bližje pogledajo raznorazne živali.V kolikor pa so življenjski pogoji slabi oz. neprimerni za žival pa se mi zdi, da je potrebno ukrepati in lastnika opozoriti in če ta klub opozorilom nadaljuje se žival izpusti ali prestavi na ustreznejšo lokacijo. Lp Govorec

Govorec  

član od: 16.2.2008

sporočila: 3

16. feb 2008 19:33

Gurenc če ti debata ni všeč lahko zapostiš ta forum in oddideš na drugega. Anze je prosim da napisemo mnenje o tej temi in z tem ni prosim da mu sestavimo govor za njoegov debatni turnir. In mislim da bi bilo prav če napišemo čimveč mnenj kajti tako mu bomo omogočali lažje prevsem ap mu bomo mogoče tudi razjasnili nekatere stvari. Zato prosim da se nehajte pritoževati ,ker je to ortočje in nesmiselno ampak da mu pomagamo. Mislim da bi vsak od nas če bi biv na njegovem mestu pričakoval mnenja o temi in ne pritoževanja.Lp Govorec

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

16. feb 2008 19:53

Ne vem zakaj mam občutek, da so ti trije ista oseba...... lesnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti