Zapiranje živali v živalske vrtove je nesprejemljivo

*Teja*  

član od: 16.2.2008

sporočila: 4

17. feb 2008 17:19

...vidim, da pac je na tem forumu vse kaj drugega kot pa vasa mnenja na temo zapiranje zivali v zivalske vrte je nemoralno. Na 4 straneh sem zasledila 6 odgovorov, ki nam bodo v pomoc, ostalo pa je zgolj "napadanje" nas in nasega foruma. Prvo bi rekla komu ta forum ni vsec NAJ GA NE OBISKUJE! Nekateri pac imajo prevec prostega casa, da se pac lahko ubadajo tudi s ti. "neumnimi" forumi. Vsekakor pa se zahvaljujem vsem, ki ste izrazili vas pogled na temo na katero bomo debatirali. :) Lp *Teja*

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. feb 2008 17:46

Ognjič je napisal/a:

Denise, ti se pa malo skuliraj, malo tudi preglej bonton o sodelaovanju na forumih (da se boš seznanila z dejstvom, da se menda ne piše z velikimi črkami, ker to nekaj pomeni) in ne trapaj s prebliski o tem, kako naj drugi ne škilijo v to debato. Kot se znajdete vi, se najbrž tudi ostali. Menda ne misliš, da so vaši nasprotniki sami nepismeni bebci, ali kaj? Unikatne debate nihče ne postavi širnemu občestvu na ogled. Za kaj takega se boste morali spraviti za zaprta vrata dnevne sobe, ne pa na internet.

Ognjič [vrtnica]
anaeva

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

17. feb 2008 17:55

Dragi moji "ne bioliški otroci" . Tukaj se lahko naučite, kakšni ne smete biti, ko boste odrasli. Zato vzemite vse odgovore dobronamerno in se iz njih vsaj nekaj naučite.

kobra 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. feb 2008 19:13

...Denise..., Govorec, Gurenc, prosim, da se vedete na našem forumu tako, kot zahtevata splošna kultura in pravila naše strani. 

Če bi na začetku JASNO povedali (in malo razložili!) kaj so debate, kako se nanje pripravi, kako tečejo...bi bilo najbrž drugače. Ne morete pričakovati, da bomo tule vsi vedeli kakšna so pravila na debatah, kja tam sploh počnete.

Opažam pa tudi, da vi ne veste, kakšna so pravila vedenja na naši spletni strani. Najmanj, kar pričakujem, je, da ste spoštljivi, kulturni v izražanju (kar doslej niste vedno bili),...

No, slednje pričakujem tudi od ostalih.

Vseeno pa upam, da ne bo tale naš forum postal stičišče vseh, ki iščete ideje za svoje debate. Konec koncev, a smo res dober vzorec splošne populacije?

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

17. feb 2008 20:07

Vam bom še jaz odgovorila. Meni se zapiranje živali v živalske vrtove zdi normalno. Večinoma so se vse živali, ki so v ZOO, rodile v ujetništvu in so tega navajene. Tako kot so krave navajene hleva ali pa psi hiše. katra55

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

17. feb 2008 22:12

Meni se zdi povsem normalno, saj imajo zagotovljeno osnovno normalno življenje. In se popolnoma strinjam s Katro55. Edino mi NI všeč, da naš slon v Ljubljani nima partnerja. Meni je bolj nesprejemljivo ubijati živali. lp, pinka

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

18. feb 2008 15:17

Nerada sem v zamerah, vendar očitno tudi brez teh ne gre...:( Če sem kogar koli užalila, se opravičujem.. Za te velike črke pa sllišim 1. Kot tudi marsikdo v mojih letih, in se tega ne sramujem. Vsak dela napake, in na napakah se da res najbolje učit. Nihče ni popoln, vem tudi jaz ne.Za to še enkrat OPROSTITE(spet velike črke:P)... Javen forum je...zato lahko vsak to dobi...Vem, vem...Včasih se pač človek malo prenagli, in napiše nekaj kar ni dobro premisli.(3x premisli in nato stori)...jaz sem tudi zelo "vzkipljiva" in me je lahko vreči iz tira-nobeden ni popoln... Vendar dovolj govora o meni, raje preidimo na debato. 19.4.-Državni turnir. Naj še 1x povem, da smo skupina No name, in tudi mi bomo sodelovali. Resda nismo najboljša skupina, smo pa verjetno najbolj škandalozna...:P Res da debata ni ravno kulinarična tema, vendar se na našem forumo nekaj kuha... Toliko nepotrebnih sporov na forumo v samo parih dneh.. In za vse tiste, ki ne debatirate(še-mogoče se navdušite:P) lahko stvar malo objasnim. Tekmovali bomo v Carl Popper debatni format-to je 3 na 3. Jaz sem 1. govorka, Anže 2. in Teja 3. Letos imamo namesto 3 krogov, 4. Prva dva sta na temo grafitov(kar lahko najdete tudi na kulinariki), 2. dva pa sta na to temo, in sicer:Zapiranje živali v živalske vrtove je nesprejemljivo. Zato vas za kakršnakoli mnenja, prispevke iskreno zahvaljujemo in že v naprej zahvaljujemo... Na prejšnjem tekmovanju smo bili dokaj uspešni(5. mesto, 2 zmagi od 3), vendar upamo, da bomo sedaj še boljši...Seveda tudi z vašo pomočjo. Kakršnikoli prispevki si dobrodošli. Če vam nisem debate dovolj razložila, lahko greste tudi na ZIPovo stran(za in proti, zavod za kulturo dialoga):http://www.ljudmila.org/debata/index.php?option=com_c kjer je stvar bolj izčrpno razložena. Hvala, in upam da ste mi oprostili;( P.S:Anže in Teja! Narišita do jutri predloge za majice in prinesita v šolo, da bomo šli natisnit.;) ...Denise...

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. feb 2008 15:37

Denise, Anže in Teja, želim vam uspešne in plodne debate. Pa ne sekirajte se zaradi nekaterih komentarjev, vedno se kdo najde, ki ima kakšno kritiko in prav je tako. Ljudje imamo različna mnenja in različne poglede na stvari. Poanta vseh debat je izražanje in deljenje mnenj, iz njih se veliko naučimo. Pomembno je tudi, da se znaš postaviti v kožo nekoga drugega in stvar razumeti skozi njegove oči. Tudi, če se z mnenjem ne strinjaš, ga poskusiš razumeti in ugotoviti, kaj stoji za tem, kje so razlogi, kakšne izkušnje ima ta človek in ali je morda vstal z levo nogo ;) Pisanje z velikimi črkami pa, kolikor vem, na forumih pomeni kričanje, zato ste bili kregani. Nič hudega, če tega nisi vedela, človek se celo življenje uči, ne? Še enkrat priporočam knjigo Pijevo življenje, do aprila imate več kot dovolj časa, da jo preberete. Verjamem pa, da je težko zagovarjati mnenje, ki ni tvoje, in menim, da je internetni forum čisto fajn medij za iskanje različnih pogledov na stvari. Včasih gledam oddajo Tekma in se mi zdi to res krasna vaja za možgane. Veliko uspehov in sončen pozdrav! RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. feb 2008 16:52

No, ...Denise... zdaj bo vsem precej bolj jasno, kaj boste počeli in zakaj ste postavili vprašanja.

Uživajte pri svojem početju!

Če boste pa še odprli kako temo, pa vam predlagam, da v naslovu navedete, da gre za debatno temo. Bo manj nejasnosti, kajne?

 

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Govorec  

član od: 16.2.2008

sporočila: 3

20. feb 2008 8:27

Rimljanka prerberi moja dvba komentarja pa povej kaj sem narobe napisal, pazi raje ti na svoj jezik,ker verjemi se ne bo dobro končalo. Govorec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti