Drobna, a praktična novost...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 15. feb 2008 15:03 | ogledi: 3.672 | odgovori: 17

Obveščamo uporabnike KulSlo, da lahko od danes filtrirajo najbolj vroče recepte glede na izbrano kategorijo in to tako na portalu receptov (http://www.recepti.si) kot na strani najbolj vroči recepti (http://www.kulinarika.net/lestvica-recepti.asp).

Novost je še ta, da pri filtriranju ni potrebno osveževati strani

Lep vikend iz uredništva

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. feb 2008 15:36

Jernej, super, res vse je lepo pregledno, ločeno po posameznih katergorijah in je piščančji žur na prvem mestu, prav žur.

Ma veš da si priden!

lp

Anamarija

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

15. feb 2008 15:39

Ma je res priden, veš Anamarija

rrr

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

15. feb 2008 20:55

Res lepo! Vse pohvale še z moje strani. Sonja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. feb 2008 3:30

Jernej res se lepo trudiš za nas

Lep dan in veliko se smejte

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

16. feb 2008 17:06

Lepo. Ampak ko se tako trudite, me že nekaj časa nekaj matra- a ne bi bilo fajn, če bi bili najbolj vroči recepti uvrščeni po kakem drugem kriteriju, namesto po številu obiskov? Recimo po številu ocen ali po skupni vsoti ocen... Piščančji žur ima 200 petic in bi bil še vedno zmagovalec,torta maturantka ima samo 3 ocene, pa je pred maffini za čokoholike, ki imajo 55 ocen... Vsaj meni se zdi, da bi tako bolj prišli do tistih najboljših receptov, ne pa toliko do zanimivih imen. čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. feb 2008 17:30

Joj, čoko, pa kaj bi še rada................ Najbrž obstajajo tudi tisti, ki kvaliteto receptov merijo kako drugače kot so število obiskov, skupna vsota ocen, število ocen,.... Konec koncev je nemogoče primerjati recept, ki je objavljen 10 let z receptom, ki je na strani pol leta. Se ti ne zdi? Včasih je pa halo efekt kar pomemben člen pri popularnosti nekega recepta.

Se ti ne zdi, da je naša stran namenjena čemu drugemu kot nekemu kvazi tekmovanju?

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. feb 2008 17:39

rimljanka je napisal/a:

Se ti ne zdi, da je naša stran namenjena čemu drugemu kot nekemu kvazi tekmovanju?

[rumenimak] rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije
Res je. Pa tudi torta nutella ima polovico ogledov gotovo zaradi tega, ker je prva na seznamu in zaradi tega, ker ima ogromno slik - sama še nisem kliknila nanjo zaradi recepta, večkrat pa sem, da sem pogledala slikice zraven. Zato naj se ta seznam jemlje kot neko statistiko, ne pa kot najboljše recepte. Sicer pa obstaja tudi rubrika najbolje ocenjeni recepti... matilda

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. feb 2008 17:42

Zelo lepo si povedala Rimljanka, vendar te bom papravila, ni kvazi ampak quasi tekomovanje, pravzaprav brez kvazi ali quasi

Anamarija

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

16. feb 2008 17:43

Ja, se popolnoma strinjam z rimljanko, v bazi je veliko dobrih, starih receptov, ki nikakor ne predejo na površje, na površju pa krožijo več ali manj stalno isti recepti. Pa brez zamere. pehtranka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. feb 2008 18:03

čoko je napisal/a:
Lepo. Ampak ko se tako trudite, me že nekaj časa nekaj matra- a ne bi bilo fajn, če bi bili najbolj vroči recepti uvrščeni po kakem drugem kriteriju, namesto po številu obiskov? Recimo po številu ocen ali po skupni vsoti ocen... Piščančji žur ima 200 petic in bi bil še vedno zmagovalec,torta maturantka ima samo 3 ocene, pa je pred maffini za čokoholike, ki imajo 55 ocen... Vsaj meni se zdi, da bi tako bolj prišli do tistih najboljših receptov, ne pa toliko do zanimivih imen. čoko

 

Saj nisem rekel, da je lestvica najboljših, ampak najbolj vročih. Najbolj vroči so pa tisti, ki se največkrat odprejo. Lahko bi bilo pa urejeno tudi na kakšen drug način, čeprav ne podpiram, da se ocenjuje po ocenah, ker so ocene prevečkrat zlorabljene. In tudi, kaj naj bi pa šteli, verjetno povprečno oceno? Potem ima recept ki ima 3 ocene 5 povprečje 5, recept z 200 ocenami 5 in eno 4 pa ima malo manj.

Sicer pa najboljše recepte, kjer upoštevamo ocene receptov najdete med najboljši recepti na portalu receptov. Seveda enega ni, ampak se izbirajo iz množice najboljših. Recimo, da so res, ker temeljijo na ocenah, ki so, kot sem rekel, precej slab kriterij.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti