Lepi hohti

eranna24  

član od: 20.7.2007

sporočila: 63

15. feb 2008 13:43

Ojla dekleta..... Kaj pomaga..... te stvari imate vse po vrsti doma.... Ker je čas prehladov, si verjetno iztisnete kakšno limono v čajek..... tisto, kar ostane od limone prihranite... pogrejte si olivno olje (da je prijetno toplo) in medtem ko pijete čaj pomočite prstke vanj. na koncu si roke obrišite in jih drgnite z limono.... Lep dan. Aja pa tiste, ki imte probleme z suuuuuhooooo kožo.... prihranite lonček od stare kreme, kupite soleo, niveo ali becutan kremo in vanjo zlijte nekaj šentjanževega olja. lep vikend vsem. eranna24

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

15. feb 2008 15:30

Meni je pri mehkih in lomečih se nohtil pomagal fitoval ali fidival, v bistvu gre za kvasove kapsule oz. tablete, ki so obogatene še z nekaterimi dodatki. Nekaj časa traja, preden občutiš razliko (ker mora močnejši noht pač zrasti do konice prsta, da ga opaziš), ampak resnično pomaga. Kar se tiče brazilskih oreščkov, je pa takole: ne vem, če kaj hasnejo za močnejše nohte, so pa zelo dober vir selena, ki ga v naši hrani tako ali tako primanjkuje, ker pač živimo na območju, kjer je selena v tleh zelo malo. Tako da eden ali dva na dan resnično samo koristita. Lep pozdrav, Sonja

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

15. feb 2008 17:22

Punce, zgleda da imamo vse iste probleme :) Vsem, ki se vam cepijo nohti naj povem kaj je meni najbolj pomagalo: dobra pilica za nohte. Razni ščipalčki in kovinske pilice zelo slabo vplivajo na nohte, pa pocenski odstranjevalci in laki-sploh tisti majčkeni...NIKOLI VEČ!!! Ja, MikroCell res pomaga, tudi Mavala, meni osebno pa je ob uporabi pilice iz kamna (Alessandro-Müller) najbolj pomagalo to, da nohov več neprestano ne lakiram. Nohti morajo dihat, da so trdni in lepi... seveda za kakšno priložnost še uporabim lak, prej pa sem ga morala nujno takoj zamenjat, ko sem odstranila starega, saj so se mi drugače nohti takoj "scefrali." mala zelena

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. feb 2008 20:07

Ne se smejat zdajle. Drži kot pribito, preverjeno parkrat. Nohte si pilite, strižite in urejajte samo ob petkih. Kar nekaj jih je, ki so mi hvaležne za ta nasvet. Če ne verjamete si sposodite v knjižnici knjigo z naslovom "Vse ob pravem času." Uspek se seveda pokaže šele čez dolgo, dolgo časa. Tudi to z limono in olivnim oljem je zelo dobro. Danes je petek, ne odlašajte. lp Vesna

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

15. feb 2008 20:24

Od Afrodite se dobi ena mala kremica za nohte, ki pomaga pri krhkih nohtih.

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

15. feb 2008 21:02

Še moja izkušnja s slabimi nohti. Pred tremi leti so se mi cepili in lomili. Zravniški nasvet je bil, naj pijem B vitamine, ki so bistveni za nohte. Začela sem s kuro B vitamina (majhne, rjave tbl. od Plive), z udarno dozo, ki smo jo čez tri mesece zmanjšali in jih pijem še danes. Rezultat: čvrsti in zdravi nohti. Ker vem, da je B vitamin pomemben tudi za druge zadeve, mi ga ni težko piti vsak dan po kosilu.

 

Lp, Keka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. feb 2008 21:12

TAdeja 13, obnohtno kožico najlažje "ukrotiš" s svinčnikom za kožico. KOžico s svinčnikom potiskaš od nohta proti prsti, tekočina v svinčniku pa ti jo lepo navlaži. To je rešitev za tiste, ki radi praskajo suho obnohtno kožico. Svinčnik je zelo praktičen in njegova uporaba bistveno pripomore k lepšim nohtom. Meni se cepita zgolj nohta na palcu. Poskusila se bom držati Recinih navodil ... mimika

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

15. feb 2008 21:28

mimika mi lahko prosim poveš, kje bi se dalo kupiti za svičnik za kožico? iversonka

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

15. feb 2008 21:35

V vseh večjih drogerijah dobiš ta svinčnik

Pitončica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. feb 2008 21:36

Olivno olje že uporabljam in res pomaga. Lp riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti