Topinambur

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

19. feb 2008 10:47

Ja, rimljanka, sem že pogledala, brez skrbi, da znam poiskat slikco na google-u. Ampak iz tega žal še vedno ne znam določit okusa in konsistence in ker sem v slovenskih revijah že večkrat zasledila, da so imenovali topinambur sladki krompir, pač zdaj tu poizvedujem pri tistih, ki so probali eno in drugo. Sicer pa- čeprav je navadnega krompirja 100 sort, ne moreš zgrešit, vedno veš, da ješ krompir.. A je tudi s sladkim krompirjem tako? Regina- a pri pečenju ostane čvrst, ali takšen, kot korenje? Se na površini da hrustljavo zapečt? čoko

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. feb 2008 10:56

Po okusu mene se najbolj spominja na crni koren ali prav od dalec tudi na sparglje. Midva ga vsake toliko casa kupiva v Trstu in ga jeva kuhanega s holandsko omako ali pestom G, na vrt si ga pa iz ze opisanih razlogov ne upam posadit, dokler ne bom imela svojega namesto najetega (ne bi rada, da bi me lastnik preganjal z vilami okrog Ljubljane). Priporocljiv je za diabetike, ker vsebuje inulin namesto skroba (odtod najbrz tudi njegova eksplozivna moc, ni ga fizola, ki bi mu segel vsaj do peta...:))))) lp, proxima

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

19. feb 2008 10:57

Čoko, če pečeš olupljenega, je zelo hitro pečen in je zelo mehek. Če pa pečeš neolupljenega, se pa naredi malo debelejša kožica, pod njo pa ostane malo bolj čvrst in ga lahko sproti lupiš pri jedi. V začetku nekaterim ljudem povzroča vetrove, zato je za prvič boljše, če ga pripraviš takrat, ko boš potem doma. regina

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

19. feb 2008 13:42

Ste me nasmejale s temi komentarji! Pa še dobro, da ste napisale, kako je s stranskimi učinki, ne bi niti pomislila.Potem bi bila pa v službi veselica...Hvala za enkrat, bom probala. čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti