Riž (kot priloga)

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

tema odprta - 10. feb 2008 15:54 | ogledi: 45.336 | odgovori: 9

Zanima me, kako pripravljate riž, ko ga imate za prilogo. Jedla sem ga že na x načinov in verjetno ima vsaka gospodinja svoj recept (način), kako ga pripravlja.

šnorca

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

10. feb 2008 16:31

jaz prepražim čebulo dodam riž, vodo, strok česna, peteršilj in sol. včasih ga pa samo skuham in postrežem s kako omako. tanjaj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2008 17:26

Pri nas riž obožujemo in ga jemo na tisoč in en način, samo da ni kuhan na mleku. Tega pa res ne maramo. Sicer mi je enkraten z grahom in popečeno čebulo, zelo radi ga imamo s šparglji divjimi ali domačimi, z gobicami, hladnega kot solato z različno zelenjavo, s korenčkom, z oreščki, lahko samo z naribanim parmezanom, še in še bi lahko naštevala. Stvar domišljije. lp Vesna

vekii  

član od: 22.11.2006

sporočila: 32

10. feb 2008 17:43

ZDRAVO Najbolši riž kot priloga za moj okus je, popražen na maslu z vegeto. K takem rizu paše dejansko karkoli mmmmmmmmmmmmmmm. pa pa vekii

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. feb 2008 17:43

Jaz ga na koncu zabelim z pečenimi jajčki in šunko anaeva

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. feb 2008 17:58

Moj ta mali bi se kopal v rižu, jaz nisem preveč navdušena, ga pojem le, če ni razkuhan tako da se da  prešteti zrna. Najraje ga imamo z zelenjavo: čebula, korenček grah... na belo(kuhan v slanem kropu nato dobro oplaknjen in odcejen).

lp

 

Anamarija

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

10. feb 2008 17:58

Nam zelo okusen riž, ki smo ga imeli danes kot prilogo k naravnim zrezkom v omaki je, da na olju popražim čebulo, dodam na trakce narezano rdečo papriko, na vse to dam riž, začinim z začinko. Rdeča paprika da zelo poseben okus. Mayisa Sporočilo je spremenil(a) Mayisa dne 10. feb 2008 17:59:03

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

10. feb 2008 18:00

Jaz pa riž popražim na vroči maščobi, da malo postekleni, nato ga zalijem z vodo, solim in dodam polovice sveže čebule v katero zapičim dva klinčka (nageljnove žbice). Ko je riž kuhan , čebulo vzamem ven in serviram. Riž je lepe bele barve in zelo okusen.

marja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. feb 2008 18:31

Odvisno, h kakšni jedi je priloga. Če gre za kakšne zrezke v omaki, ga naredim tako, da riž srednjega okroglega zrna prepražim na čebuli, dodam sol in zaliem z malo juhe in vodo, pokrijem in skuham do konca, da lepo vpije vso vodo. Če ga prirpavjam za kakšne jedi po kitajsko, ga skuham po drugačnem postopku, uporabim samo jasminovega. Če ga pražim, potem najprej skuham jasminov riž, ga ohladim in potem pečem v voku na olju in dodajam sojino omako in morda še zelenjavo. V zadnje čase obožujemo eno od indijskih variat - na maščobi (ghee ali belo rastlinsko olje) prepražim semena kumina, lovor, klinčke, semena kardamoma in na polmesece zrezano čebulo. Zalijem z vodo in ko zavre, dodam riž, ki sem ga prej temeljito splahnila in namakala vsaj pol ure (2x toliko vode kot riža). Riž kuham na zmernem ognju, da je na 3/4 kuhan, potem ga pokrijem z vlažno krpo, pokrijem s pokrovko, ki dobro tesni, in na majhnem ognju pustim, da se skuha do konca. Za ta namen uprabljam samo basmati riž. zrna so na kocu dolga in tanka in nekoliko upognjena, riž se nič ne lepi, pa tudi suh ni. Prleki pa imajo čudovboti komibincijo riža in ajdove kaše: na olju prepražimo zrezano čebulo, solimo, dodamo enako razmerje riža in ajdove kaše, prepražimo, zalijemo z juho in vodo (dvakratno količino, kot je riža in kaše) ter dušimo do konca. Za prste polizat. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti