Vožnja v krožiščih

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

7. feb 2008 16:49

Ste me prav nasmejali. Jaz sem se krožišč navadila in jih sprejemam pozitivno. Glede največje gostote krožišč bi pa navedla celjsko Novo vas, ki ima nekje v razdalji nekaj sto metrov kar štiri krožišča in mislim, da so s tem uspeli umiriti promet v tem koncu. lipa1

hribovc  

član od: 26.12.2007

sporočila: 83

7. feb 2008 19:11

Tako je. Dobra stran krožišč, poleg tega da povečajo pretok vozil v primerjavi s križiščem, je to, da umirijo hitrost. Ena je omenila koliko karambolov je na krožišču. Vsekakor so posledice manjše, kot če poči v križišču. Lep pozdrav in varno vožnjo Hribovc

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

7. feb 2008 20:51

Ja posledice so manjše, vendar je vseeno malo razbite pločevine in je včasih že to dovolj. Sicer pa v Sloveniji najbolj peša kultura na cesti. To je največji problem na naših cestah nasploh - da ni nobene kulture. Vsi bi se nekam rinili, da bi ja čimprej prišli, ljudje na najbolj nemogočih krajih prehitevajo kolone, kar sploh nima smisla, če se kje dva pasova združita v enega je sploh čisti obup, da ne naštevam več... Urša

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

8. feb 2008 18:16

Sn probala toti test in se samo 2 x zaletela. Ka zaj to pomeni, da sn dober šofer al ja? tumpika

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4312

8. feb 2008 18:46

Jaz jih tudi ne maram preveč, verjetno zato, ker jih v naši okolici pač ni, no pa manjša niso problem, tisto tomačevsko pa bi najraje kar obšla....tam je tudi moj mož avto razbil in v bistvu mi še danes ni čisto jasno zakaj je dal tistemu tipu, ki je na krožišču ustavil, moj se mu je pa v rit zaletel, kupon.... 

Saj v krožišču se vendar ne ustavlja, res pa je, da je očitno moj imel pemajhno varnostno razdaljo....res ne vem....

rrr

hribovc  

član od: 26.12.2007

sporočila: 83

8. feb 2008 19:38

Verjetno zato, ker je imel na ta način najmanj "sitnosti". Res je "padel" v 20% nižji premijski razred, ni pa bilo potrebno dodatno plačati kazen zaradi povzročitve prometne nesreče 250€ +4 pikice+ prepoved vožnje. Zraven ti pa napišejo še kazen zaradi premajhne varnostne razdalje. Posledični krivec pa bi dobil kazen zato, ker je v krožišču ustavil. Skratka bilo bi še več stroškov. Varno vožnjo Hribovc

neznan uporabnik

8. feb 2008 21:44

će imaš srečo se lahko v rondo pelješ tudi kontra smer,če pa nimaš sreče pa tudi avto šola ne bo nič pomagala. nikoli ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh...................pa lep pozdrav. VINKO

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

9. feb 2008 3:55

Meni pa se je na križiščih/krožiščih že ničkolikokrat zgodilo, da so si starejši ljudje vzeli prednost, ker so verjetno menili, da jim taka frklja enostavno mora dati prednost, pač po bontonu. To se mi je zgodilo tako takrat, ko sem bil v avtomobilu, še večkrat pa, ko sem takole s kolesom šla čez zebro. Tu pa ne vem, če se mi je kdaj zgodilo, da bi kak starejši počakal. šnorca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. feb 2008 6:19

Ja šnorca, s starejšimi je križ, zato mi mladi moramo držat skupaj.

ežoj

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

9. sep 2008 17:55

He, he, ežoj always looks on the bright side of life kletka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti