Belo omelo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2008 13:33

Glede holesterola te moram opozoriti, da tisti, ki je na zdravilih za zniževanje holesterola (to se jemlje enkrat na dan), naj ne jemlje hkrati citrusov, ker je potem rezultat slabši. Skratka, če kdo jemlje zdravila zvečer, naj uživa citruse za zajtrk in do kosila, po kosilu pa raje ne več. Moja mama ima rahlo povišan holesterol (ima pa nizek pritisk in nosi konfekcijo 38-40, ergo nima tistega "holesterolnega" videza) in so se ji rezultati izboljšali, odkar sadeže uživa dopoldne, zdravilo pa jemlje zvečer. Vendelina jr.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. jan 2008 14:33

Holesterol menda zelo  učinkovito znižuje česen, vendar čudežev tudi tu ni pričakovati. Sedaj že zdravniki ugotavljajo, da s prehrano  zvišanje  holesterola lahko  le malce omilimo, večina nagnjenja  je pa v genih. Zato se mu niti suhci ne morejo izogniti.

Cila

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

29. jan 2008 9:20

hoj! kaj pa če margarino kar črtaš? pa maslo na kruhu tudi? zakaj pa je sploh treba mazati na kruh kaj mastnega ? GOSPAKATJA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. jan 2008 9:31

Suhci se ne morejo izogniti, če malo ne pazijo na prehrano. In to je dejstvo. Prav tako tudi to, da veliko doprinese kak stres ipd... lidka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

29. jan 2008 10:44

Bela omela je kot kopel zelo fajn za krčne žile. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

rumov LONEC  

član od: 14.12.2008

sporočila: 1

15. dec 2008 19:36

Zdravo. Zanima me, če kdo pozna kake odjemalce-kupce belega omela za medicino in božič-novoletni čas, ker v naših krajih je kar precej tega in z nekaj truda bi se dalo tega veliko nabrat za morebitne odjemalce. Če morebiti kdo pozna kake recepte za pripravo belega omela, čaji, žgane pijače, Zanima pa me tudi vzgoja ostalih zelišč in nabiranje le-teh. V teh težkih časih so vse alternative dobrodošle. Hvala za pomoč v naprej in lep pozdrav. rumov LONEC

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti