
Curry riž s tofujem
Živjo. Imam eno zelo specifično vprašanje za tiste, ki jeste v gostilni Azur. Rada bi naredila približek njihovih persnikov pesto genovese s piščancem, pa nevem kako ker ne morem določiti vseh sestavin za omako:) Če kdo je tam, se priporočam za pomoč:)
_čebelica_pesto genovese - recept je znan, poguglaj in poglej sestavine. pa piščanca dodaš.
mamamia
Pesto genovese narediš tako: daš v terilnik baziliko, pinjole prepražene, olivno olje in pretlačiš. Dodaš mladi kozji sir "pecorino" in premešaš. Dosoliš, dodaš olje po potrebi in dodaš naribani parmezan. Skuhaš testenine po želji in dodaš ta pesto. Meni je všeč, da dam testenine na krožnik in potem pesto, da je manj tare. Dober tek!
brankaHvala za odgovore. Vem kako se naredi klasični pesto, ampak pri njih ni samo pesto. Dodajo piščanca, rumeno, zeleno in rdečo papriko, pa kapre( tu se morda že motim ker kapr še nikoli nisem sama kupila in dejansko nevem kakega okusa so:), potem pa nisem sigurna ampak je čutiti malenkost gorčico. Pa morda še kaj. V glavnem, zelo okusno:) Imajo pa pesto genovese v narekovajih napisano, ker dejansko ni samo pesto.
_čebelica_
Ampak potem pa itak vse sestavine poznaš, poskušaj. Kapre dajo en specifičen okus, jaz jih imam strašno rada, sploh v omakah ali pa kar tako, čez testenine z olivnim oljem.
Tudi paprika da specifičen okus, samo ne obdeluj je predolgo. Če tam ne vprašaš za recept, ti ne ostane drugega kot malo eksperimentiranja. In verjemi, boš doma ša kak boljši okus odkrila. KAr pogumno.
mamamiaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Curry riž s tofujem

Orehovi štruklji z jabolčnim sorbetom in cimetom