Ta nadležni kašelj!!!

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. mar 2011 13:23

Suh, trdovraten kašelj ima lahko kup razlogov in jih je treba izključevati po vrsti in po verjetnosti, v povezavi s spremljajočimi boleznimi in splošnim stanjem (ponoči lahko kašlja starejša ženska z dolgotrajno hipertenzijo, ki so ji ravnokar zamenjali antihipertenzive, ali pa mlada ženska s prekomerno telesno težo, hiatus hernijo in posledičnim gastroezofagealnim refluksom, ko kisla želodčna vsebina draži grlo. Z nočnim kašljem se lahko javlja tudi začetno srčno popuščanje, poslabšanje kronične astme ali še kakšno bolj bizarno obolenje). Če je pregled, osnovne krvne preiskave in rtg slika pljuč v redu, simptomatika se pa ne izboljšuje, bi bil po mojem na mestu pregled pri pulmologu. lp, proxima

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. mar 2011 13:24

Tudi pri nas se pogosto spopadamo z kašljem, ki je seveda izrazit ponoči. Pomaga na hitro odpret okno in se nadihat svežega zraka- to v trenutku zapre kašelj. Ali pa v kopalnici v tuš kabini odpret vodo čisto vročo, da nastane sopara- tudi to omehča sluz. Priporočam vam, da si zvečer temeljito očisti nosno sluz z izotoničnim nosnim pršilom fiziološke raztopine- sterimar, aqua maris. Vzame kakšno tableto proti kašlju solvolan ....in še tableto analgetika. Na prsni del na si da segreti gel ovit v brisačko ali pa se zmasira z eteričnim oljem ali kremo materine dušice. Blazino naj si malo dvigne. Pred spanjem obvezno prezrači sobo, če pa je navajena (kot mi) naj ima čez noč priprto okno. Mogoče je to znak kakšne alergije - tu pomagajo zdravila (flonidan, claritine, ...) in avamys pršilo za nos - ta je na recept. V btc-lj na tržnici prodajajo en dober sirup proti trdovratnemu kašlju - bio bronhial-medeni sirup izdeluje ga Biokem - Tržič.

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

14. mar 2011 20:07

Sama tak suhi kašelj povezujem z leti in hormonskim neravnovesjem,zato si ne delam skrbi,kadar je prisoten je pa zelo moteč in se pojavla nekako na intervale( sprememba temperature,iz sedečega v ležeče stanje ). mislim tako, ker sem te zadeve bolj natanko opazovala. franciska

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

16. mar 2011 18:27

Mene pa iritira sluz, ki mi pride v požiralnik in se poskušam odkašljati pa ne gre tudi za ispljuniti ga ne moram.Največkrat začne ob draženju v grlu in to zvečer, ko se uležem.A ima katera kakšne posebne simptome in kako jih blaži.Kadar kašljem mi pomaga vroč termofor na nogah ali prsih. dididala

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

16. mar 2011 20:34

Sama sem reševalsa tako, da sem se dala v sedeči položaj in se probala odkašljati. Ne vem ali je to pomagalo ali ne . To se mi pojavlja občasno. franciska

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

18. mar 2011 17:20

Tudi jaz si dam višje vzglavje in s tem olajšam. Ni mi jasno od kje toliko sluza! dididala

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

18. mar 2011 19:55

Mislim, da to ni sluz (vsaj pri meni ni) ampak kar naenkrat veliko sline, vsaj tak je moj občutek. franciska

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2011 14:59

Sem pozabila omeniti, da gre pri meni za bronhialno astmo, ki se je (menda) v otroštvu potuhnila, zdaj pa ob vseh nahodih in virozah spet prišla na obisk. Kašljam še vedno, a ni sile.

Loni Makaroni

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. maj 2011 16:01

Se mi zdi, da ni smetenje, da ravno paše v temo:

učiteljica vpraša:

- Janezek, kaj pa je tvoj oči?

- ja, učiteljica, on je pa bolan!

- ma ne to, sprašujem kaj dela?

- kašlja!

 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti