Kul slo pa kaj se dogaja?????

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. jan 2008 8:59

Se mi zdi, da imam eno kmečko logiko, ki pa se kar obnese (vsaj zame): grem na forume, ki me zanimajo, napišem odgovor, za katerega menim, da je v skladu z vprašanjem, zdi se mi normalno, da nimam vedno enakega mnenja kot tisti, ki je postavil vprašanje, če se mi kaka stvar zdi preveč visoka za mojo pamet, jo pač pustim pri miru, tud jaz kdaj postavljam vprašanja na forumu, dobim pač različne odgovore, nekateri me dregnejo, drugi razbesnijo, tretji razžalostijo, četrti razveselijo, toda, hej, nikoli in nikdar mi ni nihče rekel, da MORAM gostovati na kulinariki. če se mi bo kdaj priskutila do te mere, da je ne bom mogla več prebavljat, je pač ne bom več obiskovala. Je pa res, da se tukaj srečujemo najrazličnejši ljudje - tako kot v življenju - več se družiš pač s stistimi, ki imajo podobne poglede na svet. Spreminjat ljudi in jim govorit, kakšni naj bodo - hja, samo Bogu se je posrečilo, da je ustvaril človeka po svoji podobi (hmm, le kako, da smo potem tako različni? )

LP

P.s. Aja, kar se tiče lepega pravilnega slovenskega jezika - zanj bom pa vedno nabrusila jezik in prav nič me ne moti, če se tule krešejo mnenja o tem, kako je pravilno kaj napisano.

P.p.s. Ja, vem, slavisti bi se zgražali nad mojim zgornjim dopisom, ker je stavek, dolg kot klobasa - hehehe, znam pa pisat tudi krajše povedi.

cervus

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

16. jan 2008 9:09

hoj! modrec pravi : če se bojiš odgovorov, ne postavljaj vprašanj! logično, da na "delikatna" vprašanja niso vsi odgovori všečni. vendar nam malce adrenalina ne škodi; to, da vidiš, da nimajo vsi enakega mnenja kot ti, je neke vrste vaja v strpnosti. zato zagovarjam "živahne" forume, kar pa ne pomeni žaljenja. GOSPAKATJA

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

16. jan 2008 9:18

Meni osebno tudi niso všeč brezvezne pripombe Rimljanke. leni1

Paninika  

član od: 24.11.2007

sporočila: 13

16. jan 2008 9:20

Prijazen pozdrav vsem.Občutek imam,da se nekateri prav dobro poznate tukaj...Sem bolj nova in neobremenjena.O temah,ki me zanimajo,rada preberem mnenja več ljudi,ki pa so praviloma zelo različna.Drug drugega lahko obogatimo s svojim videnjem.Samo ne pretiravajmo s slabo voljo... Lep dan vsem! Paninika

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. jan 2008 9:21

GOSPAKATJA je napisal/a:
hoj! modrec pravi : če se bojiš odgovorov, ne postavljaj vprašanj! logično, da na "delikatna" vprašanja niso vsi odgovori všečni. vendar nam malce adrenalina ne škodi; to, da vidiš, da nimajo vsi enakega mnenja kot ti, je neke vrste vaja v strpnosti. zato zagovarjam "živahne" forume, kar pa ne pomeni žaljenja. GOSPAKATJA
nekako tako razmišljam ,sicer pa,a te je kdo prisilil,da vse prebereš,da na vse odgovoriš,...jaz recimo ne berem raznih Lady,Bulvarjev,...ker mi ni v interesu ves tisti blef in pamflet,kupim pa National Geographic,ker mi je to bližje.Če pa na forumu malo zavre in vsak pove svoje mnenje je pa to problem tistih,ki vprašanje postavijo,naj ga postavijo pri psihiatru,pa bo bolj v celofan in vato zavito,sredina bo pa ista,..... anaeva

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

16. jan 2008 9:30

Moj komentar na to temo se najbolj približa komentarju elaphus-a in GOSPAKATJE, najbolj se najdem v njihovem pisanju, zato se vama zahvaljujem, da mi ni treba preveč razmišljat, ali naj kaj napišem in kako naj napišem.

lep dan vsem  

emily

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. jan 2008 9:42

Res je, da velikokrat moderatorka odgovori bolj grobo kot nežno ( poklicna deformacija). Ni lahko biti moderator, vsem je nemogoče ustreči. vendar ne vem, če ste opazile/i, nekatere/i člani so se pa le umrili odkar je Rimljanka moderatorka.

Mene najbolj moti, da ni objektivna, jah, tudi to ni lahko, kajti vsi smo krvavi pod kožo, eni so nam bolj všeč drugi pa manj.

Drugače, ma kaj se hecate, da bom jaz zapustila Kulinariko? Ni šans 

lp

Anamarija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jan 2008 9:46

Kot prvo me zelo žalosti, da ste se tako spravili na Rimljanko. Mislite, da je redno zaposlena pri meni? Potem moram razočarati, ona dela prostovoljno in brezplačno. In lahko iz tega naslova tudi neha, kadar želi, kar si nekateri zelo želite doseči. Za to delo sem jo prosil zato, ker je veliko na forumu, se spozna na veliko stvari in kar je najpomembnejše – bila je pripravljena pomagati. In ker Rimljanka ni le moderatorka ampak tudi članica/obiskovalka, mora delovati kot oboje, kar pa ni niti lahko niti ji nihče ni tega olajšal. Še vedno ima pravico do svojega mnenja in prijateljstev. Zakaj te članice, ki jo tako napadate, tako po ZS kot po forumu in mi grozite, da ne boste obnovile Plus paketa ali da boste odšle s Kulinarika.net, ne prispevate kaj bolj konstruktivnega? Jaz nisem čisto nič manj strog in »zoprn« in nekaj med vami me ima pošteno v zobeh, pa me ne napadate tako kot nje. Zakaj ne opazite njenih prispevkov, v katerih vam pomaga (denimo v temi »Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih«, ki je bil njena ideja)? Rimljanka je del prostega časa posvetila temu, da bo forum bolj pregleden, podvojene teme zaprte, nestrpnost ustavljena. Njena je tudi "piknik lokacija" in pri organizaciji ne dvomim, da bo veliko pomagala. In zdaj? Tiste, ki to moti, pričakujem, da vas ne bo. Se ji bo kdo pridružil ali znate nekateri le kritizirati? Ker pravijo, da je lažje kritizirati kot kaj narediti. In Rimljanka nekaj koristnega dela za vse, ki obiskujejo to stran! Če ima kdo probleme s tem, ji lahko napiše ZS in razreši z njo osebno. Odkrito, kot tudi sama odkrito zapiše kar misli. Resnici na ljubo bi lahko za moderatorja »nastavil« kogarkoli, pa se pol obiskovalcev s tem ne bi strinjalo. Pravzaprav ne morem narediti nič, da bi se vsi strinjali. In prav je tako. Saj smo si različni. Največ kar lahko naredim je, da se trudim tako, da vam je večini še biti prijetno pri nas. In ne glede na nekaj zapisov, obisk, članstvo in št. Prispevkov kažejo na to, da VAM JE. In članica se pohvali, da so Rimljanki nastavili test? Ki ga ni prestala. Kakšen test? Se tako dela? Take teste delajo očitno tisti, ki najbolj govorijo in ploskajo, kako tu ni več v redu in kako se ne oglašajo več. Ampak so še tukaj, vedno se oglasijo vsaj s takim komentarjem. Zakaj tisti, ki jim t ni več prijetno, enostavno ne najdejo foruma, kjer jim bo lepše? Saj nismo Davčni urad, k nam ni treba hoditi po državni dolžnosti. Nekateri člani že nekaj let (saj veste kdo so) pišejo, da boste šli. Ampak saj nismo otroci, ali ste tudi fanta/punco tako "zapustili"? Če mislite oditi, potem vam nihče ne brani. Samo prosim vas, ne dve leti pisati, kako je tukaj slabo in boste šli. Pa se Plusek izteče, pa spet vplačate. Pa zakaj? Ste mazohisti(tke)? Slovenci vedno znova dokazujemo, da smo narod nergačev in fovšljivcev. Kar gledate med politiki vsak dan se potem prenaša tudi na naš forum. Nestrpnost in negativnost. Predvsem pa užaljenost za vsako besedo, ki ni hvaljenje. Smo res tako razvajeni, da ne ločimo pomembnih stvari od nepomembnih? Kako nekdo, ki se bori za zdravje, službo ali kaj tretjega, gleda na te teme, kjer ste nekatere »zelo užaljene«? Mislite da so ti zapisi tule res tako pomembni, da vas tako vrežejo »iz tira«? Vas je pa veliko in iz male družinice je zrasla velika družina. V forumu je vedno več tem, žal tudi veliko nekulinaričnih in vse preveč takih, ki kličejo k sporu. Pa res ni nobenega razloga, da je treba vsak naslov novice iz Dela ali Dnevnika citirati sem v novo temo. Število obiskovalcev je tudi razlog, da tukaj ni tako kot je nekoč bilo, kot pravite. Namesto 3 kulinaričnih tem na teden imate zdaj polno nekulinaričnih tem na dan. Ampak tudi veliko kulinaričnih, ki jih tisti, ki se obnašate, kot da bi radi spodkopali to stran, niti ne opazite. In nihče ni do vseh enak, saj nismo roboti. Če se nekdo včlani da bo reklamiral en izdelek sem bolj nepopustljiv, kot če dolgoletna članica nekaj napiše, kar bi utegnilo (ni pa nujno) vleči na prodajo. In marsikdo se tudi zasebno druži s kom iz kulinarika.net. Pa pišete, kot da je to slaba stvar. V tem res ne vidim nič slabega, stran ima deset let, logično je, da se bodo stkala poznanstva in tudi prijateljstva. In nekaterih članov ni več oz se ne oglašajo. Pa ste pomislili, da ljudje nimamo vsako leto življenja enake interese, da je veliko punc, ki so mamice postale pa so morda zato malo manj na forumu... Ni vsaka stvar negativna in tudi dobri stari časi niso bili samo lepi. Dajmo malo še o tem razmisliti. Jaz bom pa malo razmislil kako zamejiti ostale teme, ki ne sodijo sem. Eno je ostala tema o podražitvah hrane, drugo pa je modrovanje, zakaj se je J. J. popraskal tam zadaj in kaj je skriti namen tega. Pa lep malo bolj vesel dan naprej. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

16. jan 2008 10:03

Bravo Jernej, zelo dobro si pojasnil in predvsem mi je všeč da si se postavil na Rimljankino stran. Rimljanka kot moderator je čisto uredu, spoštujem jo (čeprav je ne poznam) in vesel sem da lahko črpam iz njenega znanja, do sedaj mi je veliko pomagala, ne direktno, ampak čez odgovore drugim.. Tisti / tiste , ki pa otresajo svoje ***** pa naj poskusijo njeno vlogo, pa da jih vidimo, koliko časa bi zdržale in PREDVSEM kako bi pomagale...mislim da bi se neslavno končalo vse skupaj.. Sicer sem opazil na kulinariki nove nickname, čedalje več jih je , kar je pohvalno, je pa veliko takih ki pridejo , se prijavijo, sprovocirajo in odidejo....potem pa še samo škilijo in opazujejo ter se naslajajo ob golažu ki so ga skuhali. Kdo?...Ah saj sami vedo kdo so, a ne?? Escada

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. jan 2008 10:04

Jernej, škoda da ne veš vsega in morda tvoja zgodba ni objektivna. (pa s tem ne trdim, da moja je...).

In tole je bilo samo vprašanje, časa, kdaj bo prišlo na dan. Se pač pogovrajamo. No hard feelings.

(Tudi moderatorka bi lahko komu kaj v fris povedala, ne pa da čveka okorg in kako se temu reče: opravlja? Hja, čas posvečen Kulinariki, prostovoljno... Hm... In če ona ne, zakaj bi mi reševali to z njo po ZS?).

 

Kritike dežujejo tudi tebi, Jernej, pa čakaš kaj bolj konstruktivnega??? Od vseh nas???

 

 

Ker pa dobro vem, kam vodijo takele debate, končujem s tem. Povedala sem, kar sem mislila. Javno, pred vsemi, ne na ZS, ker tam je pač skrito... Pod preprogo...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti