Vozite avto?

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

tema odprta - 15. jan 2008 15:38 | ogledi: 3.607 | odgovori: 119

Drage kuharice, lepo bi vas prosila za pomoč. Delam namreč neko raziskavo in me zanima nekaj stvari: najprej to, če ste voznice, predvsem pa bi želela slišati od vas, če ste že bile kdaj same pri avtomehaniku. Kaj vas je prisililo v to (vaš partner ni mel časa, ste imele dovolj moledovanja, naj ga že enkrat odpelje, ker želite biti samostojne ...) ali redno same obiskujete te gospode v modrih kombinezonih?

Kakšen odnos so imeli do vas, kakšnega bi si želele, da bi ga imeli ... Skratka zanimajo me vaše dobre in slabe izkušnje.

Enako vprašanje velja tudi za primer, če same peljete avto na tehnični pregled, kakšna izkušnja je bila to za vas.

Hvala vam!

šnorca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jan 2008 15:45

Jaz vozim avto, ampak nimam nobenih izkušenj z mehaniki. Imam pa prijateljico, ki vedno vozi na tehničnega družinsko staro Petko. Ker je to en star avto za katerega iz leta v leto ne vedo, če bo prišel skozi, se vedno obleče v miniko in tiste mehanike malo zamoti, da se ne ukvarjajo veliko z avtom. Je takoj gotova Pa veeedno so zelo prijazni z njo. Saj vem, da ti nisem veliko pomagala,...samo vseeno je štosna zgodbica. Jelenckova

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

15. jan 2008 15:48

Sem občasna voznica, če res ne gre drugače. Avto mi ne pomeni nič. Razen to, da se vsedem v avto, predvsem na sovoznikov sedež, nimam nič. Za vse poskrbi mož. bina

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

15. jan 2008 15:49

Sem voznica, ampak za vse potrebno, da lahko kadarkoli sedem v avto in se peljem, pa poskrbijo drugi ;) Razen enkrat se mi je zgodilo, da sem šla sama, ker nihče drug ni imel časa. Pa so me lepo sprejeli, dali kavico za pit in revije, dokler da sem čakala. No, saj po približno 10 minutah pa je že prišla "okrepitev", tako da tega obiska niti ne štejem za "solo" :) s0ncek*

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

15. jan 2008 16:04

sem voznica.. Odkar sem sama.. avto peljem sama k tehničnemu pregledu, na zavarovalnico. Imam srečo, da sta oče + brat mehanika tako, da mi pogledata avto,če imam probleme. Ko grem na obisk k staršem, oče pogleda avto..vodo, olje..gume.. Ali je dovolj čist, ali sem slučajno avto opraskala.. Uffaa. Ajaa.. sem tudi že zamenjala gumo na avtu.. večkrat MYCHELLE Sporočilo je spremenil(a) MYCHELLE dne 15. jan 2008 16:06:48

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

15. jan 2008 16:08

Berny, zanima me, če ti na servisu razložijo, kaj bodo popravili, kako, zakaj ... ali niti ne, "saj si ženska in tako ali tako ne boš razumela". šnorca

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. jan 2008 16:13

Avto vozim le ob vikendih, med tednom sem kolesarka. Vozit sem zacela relativno pozno (30+), ampak sem potem prinesla vse noter - od motoroznanstva do brand loyalty (skoraj bi se mi lahko reklo plehp**ka :))))) ). Skratka, opravki v zvezi z avtomobilom mi niso v breme, ampak me zabavajo, obcasno ga celo sama perem (v BTC je self-service pralnica). Na tehnicni ga peljem sama, na servis greva ponavadi oba - tja z dvema avtomobiloma, nazaj z enim ali obratno (obadva voziva subaruje). S serviserjem imava dobre izkusnje, tudi na tehnicnih pregledih se nikoli nisva imela tezav, ceprav sva seveda vsakic malo zivcna - glede na pubertetniska leta najinih tovornih zivincet :)))))) lp, proxima

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

15. jan 2008 16:14

Sem voznica, imam svoj avto, moz svojega. Za registracijo, zavarovanje, mehanika, nove gume in vse ostale malenkosti vedno poskrbim sama. Si ne predstavljam, da mi pelje moz avto k mehaniku al pa na registracijo. Tako kot ne, da peljem jaz njegovega. Tu in se pri mnogih ostalih stvareh sem popolnoma samostojna. vida70

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

15. jan 2008 16:19

hoj! sem voznica in tudi k mehaniku ali na tehnični sem že peljala; odnos je sicer malce paternalističen (vsaj ko te vidijo prvič), a me ne moti .sem vsaj prej "urihtana". verjetno se počutim tako, kot se počuti moški , ko na blag. trak zlaga damske vložke in mila za intimno nego.stari predsodki so trdoživi, a lažje shajaš, če jih jemlješ z nasmehom. GOSPAKATJA

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

15. jan 2008 16:23

Sem voznica s 25 letnim stažem, avto si kupim sama (imamo vsak svojega), peljem ga na tehničnega, k mehaniku, optiku, tudi k avtokleparju (po potrebi), redno si pregledujem olje, vodo, poskrbim za nove gume, peljem v avtopralnico ali pa ga operem kar doma na dvorišču. Tudi na bencinsko črpalko grem vedno sama, ker avto vedno vozim sama, le redko ga posodim, če komu v družini zataji njegov. Pa tega ne delam zato, ker mož ne bi hotel ali ne bi imel časa, tako sem se navadila na začetku in tudi pri drugih stvareh je tako, če smatram, da lahko porihtam sama. galja

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

15. jan 2008 16:42

Sem voznica. H mehaniku sem ga že peljala, na tehnični pregled tudi. Za nakup novih gum poskrbi mož, ker na gume, katere naj bi bile dobre se ne razumem, . Ponavadi se zgodi, da jaz peljem njegov avto on pa mojega. Tankam sama, vodo ponavadi tudi sama natočim. Majda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti