Vozite avto?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2008 10:35

Današnji avtomobili so itak tako sofisticirani, da se jih ne da popraviti v lastni izvedbi. Ni več junakov, ki so odpirali pokrove, lezli izpod avtomobila, imeli svoj "mehaničarski" kombinezon, ki so ga oblekli vedno, kadar so hoteli imeti mir in so šli v garažo nekaj šraufat. Skratka, avto ni neka zadeva, ki bi bila po definiciji primerna zgolj za en spol. Glede vzdrževanja avtomobila je takole. Tisti, ki je lastnik (ali pa pretežni šofer v tem vozilu) avtomobila, temu pritiče tudi redno obiskovanje servisa, mehanika, vulkanizerja, pa čiščenje avtomobila, pa obisk tehničnega pregleda in čakanje v vrsti za plačilo zavarovanja (sem probala elektronsko, pa se ni izšlo, morda bo letos kaj bolje), znanje in vedenje, kaj se stori ob prometnih nesrečah (da zna izpolniti tisti evropski formular itd.... in pobrati kontakte od ostalih udeležencev, oziroma poklicati policijo) - in v osnovni ne vidim nobenega razloga, da bi ta opravila prenašal na kogarkoli drugega. Kdor takih nalog ne zmore opraviti, naj bo pa sopotnik. Jaz to za svoj avto počnem že vrsto let. Sem se tudi naučila overižiti gume (sem vadila v septembru, ko ni bilo snega) - dasiravno se poskušam izogniti situacijam, ko bi jih v resnici potrebovala in mi je do sedaj uspelo. Zmorem tudi zamenjati gumo (sem prav tako vadila), je pa res, da mi je še ni bilo treba zamenjati. Vendelina jr.

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

16. jan 2008 10:55

Ja, sem voznica in vozim z velikim veseljem, tako po Ljubljani kot na dolge razdalje. Vse v zvezi z servisi, popravili, menjavo gum si uredim sama, saj se mi zdi neumno s tem obremenjevat fanta samo zato ker sem jaz ženska in on moški. Na servisu so vedno korektni. Ne vem pa, če mi kdaj zamenjajo kakšen del preveč, ker se zanašajo na to, da sem ženska in se itak ne spoznam?! Se pa spominjam enega vulkanizerja, ki mi je zamenjal gume po super ugodni ceni s super popustom, samo zato, ker sem tolk simpatična, pa je bila na koncu cena enaka, kot kjerkoli drugje v Ljubljani in ne verjamem, da je v resnici to bil kakršenkoli popust. Iz računa ni bilo nič razvidno. Pa še hotel mi je marca kar prodati gume za naslednjo zimo. Seveda še iz prejšnje sezone. Ne vem, a gume tko pogumno ponuja tud moškim, al se je zanašal na mojo naivnost, ampak meni se je to zdelo takrat dokaj podcenjujoče in me tam niso več videli. Vanilija

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

16. jan 2008 11:07

Sem navdušena voznica od svojega 18 leta in 2 mesecev - izpit sem šla delat, čim se je dalo. Takrat sem vedno vozila mamin avto na servis, tehnične, registracijo in sklepala zavarovanje. Moram reči, da so me na tehničnih radi zafrkavali, pa ne vem, ali zato, ker je bil avto Yugo ali ker sem bila mlada frklja... verjetno zaradi obojega. Je pa bilo to še v času, ko je bil le en "pooblaščen" izvajalec tehničnih pregledov in so tam radi zafrkavali tudi izkušene dedce, da o čakanju niti ne govorimo... Sedaj ... imam drug avto, pri tehničnih je konkurenca in hodim k drugemu izvajalacu, glede mehanika pa moram reči, da je imel pooblaščeni serviser do mene (ali do žensk ???) precej paternalističen odnos ("bomo nalili še mal vodke in čistila v brisalce..."), zato sem takoj, ko je bil avto iz garancije, zamenjala serviserja. Sedaj sem zelo zadovoljna, ker se z mano pogovarjajo kot z opravilno sposobno in mi povejo, kakšno je stanje stvari ter pred večjim posegom vprašajo za dovoljenje oziroma odobritev. ines

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

16. jan 2008 11:14

Tudi jaz vozim avto od svojega 18.leta. To počnem z veseljem, ne glede na razdalje, države, del dneva. Kar se tiče popravil in tega. Ni mi problem menjat gume, dolit raznorazne tekočine, peljat avto na tehničnega, servis,... Ker imam brata, ki je avtomehanik, se na veliko reči tudi spoznam. Oče mi je pa vedno rekel, ko pelješ avto na servis, menjavo kakšnega dela bodi vedno zraven (ne vem kakšne izkušnje imate drugi, amapak sama sem bila priča dogodku, ko je avtomehanik pri servisu zamenjal pokvarjen del z rabljenim, namesto novim delom), in od takrat vem zakaj mi je oče težil s tem, da moram zraven viset. Ko bi videle, kako so me čudno gledali prvič. A ne za dolgo. Zdaj je to ustaljena praksa in zna bit prav zabavno. ally

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

16. jan 2008 11:21

Ha, ha, Kyara, tudi jaz sem pri "pejeku" vžigala s palico, ki sem jo imela kar v avtu, kajti, večkrat se ni dal vžgat na drug način. regina

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

16. jan 2008 12:46

Jaz imam pa vedno nek rešpekt pred tem, da bi sama šla k mehaniku, če bi mi potem začel razlagati, da je treba zamenjati to in ono, jaz pa ne bi imela pojma, o čem govori. Tiste, ki hodite same, razumete, kaj vam govori ali pač zamenja del in konec? kletka

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

16. jan 2008 13:00

Jaz imam vozniški izpit od 18.leta,pa tudi svoj avto.Sama ga peljem k mehaniku,kjer se seveda delam ful resna-kot da vse vem.........Tudi na tehničnega ga peljem sama,zavarovanje pa plačam preko neta. Nekaj pa moram napisat-ne znam zamenjat gume ,v avtošoli nam je inštruktor rekel-vam, dekletom pa itak ni potrebno znat menjavat gum....imam pa srečo,ker mi tega še ni bilo potrebno nikoli storiti-ampak vse je enkrat prvič, ne lp tejka77

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. jan 2008 14:02

Joj, punce, ste mi dale pogum!!! Hvala! Jelenckova

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

16. jan 2008 14:02

Pri nas je pač tako da mož avto vozi kadar vozi za vse ostalo skrbim jaz. Čez teden je avto itak moj ker je on pač na bolniški že dalj časa, k vulkanizerju grem sama (gume imam tam spravljene), z mehanikom se vse zmenim, če slišim kakšne čudne zvoke že kličem da mi nekej ne klapa, na tehničnem sem tudi vsako leto sama, zavarovalniški agent pa pride itak na dom. Kar se drobnarij tiče (tankanje, preverjanje tekočin ipd) tudi obvladam sama. Mislim da moj v 12.letih od kar sva poročena ni bil enkrat na tehničnem z avtom :) Marjeta Žniderčič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

16. jan 2008 14:06

regina je napisal/a:
Ha, ha, Kyara, tudi jaz sem pri "pejeku" vžigala s palico, ki sem jo imela kar v avtu, kajti, večkrat se ni dal vžgat na drug način. regina

 

Dobrodošle v klubu....Kot študentka sem imela pejeka in ko je tista ročica za vžig "crknila",je prišla v poštev palica...Cela soseska se je včasih smejala, ko sem izstopila iz avta, odprla pokrov motorja in začela vžigat...

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti