Podražitve

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

24. jan 2008 18:33

Ta zgornji seznam je kar  dober, ni pa realen. Prikazuje samo razliko med podobnimi artikli, ker npr. barille v Lidlu in hoferju ne boste videli, imajo pa svojo znamko testenin, katere so pol kg 0,44€,  pa za naš okus precej boljše od barille.  Zgoranj naštetih znamk pa v več kot 80%  v L. in H. ne boste dobili. Lijana

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

24. jan 2008 19:05

Ooo, seznam! Hecno mi je, da sem se pred par dnevi tudi sama odločila, da si bom naredila tak seznam stvari, ki jih pač najpogosteje kupujem. Jaz kupujem le v Merk. in Hoferju, ki sta pri nas čisto skupaj, druge trgovine so preveč oddaljene da bi se splačalo; edino ko grem v Lj. nujno zavijem v Leklerk (po ribe). Vedno več stvari kupujem v Hoferju, sem se nehala ozirat na tiste neumne merkator pike, s katerimi itak ne zberem več kot za 11 Eur/na pol leta. Moram pa priznat, da me v Hoferju dostikrat premamijo tedenske akcije; tudi danes sem kot ljubiteljica kaktusov prišla na svoj račun - sem šla po en kaktus, domov sem jih prinesla pet tigris

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

24. jan 2008 21:03

mamamia je napisal/a:
  en moj kolega se je malo pozabaval s primerjavo cen
Hm, zanimivo, kar skladno s tem, akr ugotavljajo mediji - da je Leclerc med najcenejšimi klasičnimi trgovci. A so te cene iz ljubljanskega ali mariborskega leclerca?

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

25. jan 2008 9:05

Sama sem tudi že ugotovila, da je E Leclerc bistveno cenejši pri kar veliko artiklih od Mercatorja. Poleg tega se mi zdi, da je račun bonitet precej večji kot v Mercatorju. Midva sva lani na račun njihove kartice pridobila 220 eurov. V Mercator sploh ne hodim več, razen v našo malo trgovino, če mi res kaj nujno potrebnega zmanjka, oziroma česar se ne da zamenjati s čim drugim. Poleg E Leclerca hodim še v Lidl in Hofer po stvari, ki so tam cenejše ali pa nam boljše. Tudi v Eurospin zavijem občasno. Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jan 2008 9:39

Seznam je iz trgovin izMaribora.

 

Lijana, meni tudi ni jasno, od kod barilla v Hoferju (V Lidlu jih  pa imajo, preverjeno), verejtno se je zmotil in dal ceno za druge špagete. Sicer pa ob artiklih, ki ji v Hoferju in Lidlu ni, tudi ni cene.

 

Po moje gre za dokaj realno sliko (ne pa popolnoma, to je jasno), ker je na isti dan primerjal cene popolnoma enkih artiklov, ki tudi niso v akciji.

Tale kolega si pač vzame čas in mu je taka primerjava hobi.

 

Sama sem nekaj časa spravljala račune in iz firbca priemrjala popolnma enake artikl eiz večih trgovskih verig. Kakorkoli sem obračala, na koncu je bil Leclerc za celoten nakup najcenejši.

je pa res, me je opozoril ta kolega, da cene v Leclercu postopoma naraščajo. On namreč cene pregleduje vsak teden.

 

Jaz se za nakup odločam glede na trenutno potrebo, največkrat grem v Leclerc in v Interspar povečje nakupe, v Tuš in Mercator pa po vsakdanje, takole za sproti.

 

Mamamia

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. jan 2008 10:18

Je pa res tudi, da ni vseeno, v katero trgovino enega trgovca zavijemo, marže so po različnih trgovinah ZELO različne (razen cen njihovih blagovnih znamk, te so enake). Vsaj za Mercator to velja. rimljanka - zasebno mnenje

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

26. jan 2008 12:54

Moj upor zoper požeruhe, tj. trgovce, je videti takole. Stvari, ki se dobijo samo v trgovini, jih pač kupim tam. Ker pa obožujem sadje in zelenjavo, le-to vedno kupim na tržnici pri prijaznih starih gospeh, ki ti sicer ne prodajo takega korenčka, kot bi nastal iz kakega modela, temveč je cel rogovilast, vendar zato mnogo bolj okusen. Naj povem, da so te gospe tudi zelo vesele, ko kaj prodajo, marsikaj je pri njih cenejše, dajo ti dobro vago itd. Ker nimam možnosti sama pridelovati hrane in jo je nekje pač treba kupiti, pa če s tem za pikico pomagam izboljšati družinski račun nekomu, se z veseljem odločim za to možnost. šnorca

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

26. jan 2008 18:10

To pa nisem vedela,da recimo merkator v Lj ima drugačno ceno kot v katerem drugem kraju. balonka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. jan 2008 18:15

balonka, tudi znotraj Ljubljane. Sem pred časom, še v tolarskem obdobju malo pogledala cene Hipermarketa in enega Centra v Šiški, pa so bile razlike kar očitne, Hiper.... je bil precej cenejši. Kako je danes, ne vem.

 

rimljanka - zasebno mnenje

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

26. jan 2008 18:31

Zanimivo.Nikoli nisem temu posvečala pozornosti. Pa mislite da druge firme( tuš,spar) imajo tudi takšno politiko? balonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti