Podražitve

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. jan 2008 7:59

Zakaj pa to? Smo v dobi globalizacije in kapitalizma in vsak kupi, kje in kaj želi. A misliš, da bo Špar zaradi tega znižal cene? Ne, ne bo jih.

Sicer je pa najbližji sosed že vedno bil za kanček dražji, kot ostali ponudniki. Že pred 3 leti so imeli lešnikove napolitanke po 840 sit za kilo, špar pa za 480. Toliko za informacijo.

Jaz ponavadi kupim tam, kjer vem, da imajo tisto, kar rabim. Ker so vsi trgovski centri na kupu, to ni niti daleč niti težko.

Kruh pa imajo pri nas že dolgo v Hoferju na vhodu od prejšnjega dne za pol cene cenejšega, pa mu nič ne manjka. Zjutraj je ponavadi gužva, ker vsi hitijo po cenejši kruh.

 

Kyara

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

19. jan 2008 7:59

Naj dodam še jaz svoje mnenje. Ker je meni najbližja trgovina Mercator, sem pač večji del nakupov opravila kar tam. Ko so se pa pojivile te primerjave cen, me je pa malo zvilo. Že res, da grem mogoče 1x na 14 dni v Lidl, sem vrgla kar nekaj denarja skozi okno. Saj sem vedela, da je Mercator eden dražjih, a za toliko pa ne. Ker imam včasih opravke v Ljubljani za Bežigradom, grem takrat tudi v Ljubljansko mlekarno, v njihovo tovarniško trgovino. Paniran sir, pakiran in zamrznjen je bil pred podražitvijo za cca. 1,5€ cenejši kot v Mercatorju. In jogurti so vedno na razpolago v tisti vitrini, ko imajo znižane stvari. Dva dni pred iztekom roka uporabe. Zadnjič je bil mali sadni tekoči Ego 45 centov. Če pa teh stvari ne prodajo do roka, jih odnesejo brezdomcem. Vsaj tako so delali, če pa še pa ne vem. Tudi skuta je cenejša in smetana...

Sedaj sem se odločila, da počakam do konca tega obdobja Mercatorjevih pik in adijo Mercator.

Res mi je pa žal tistih malih vaških trgovin.

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

19. jan 2008 8:09

Včasih nisem pretirano gledala na cene. Sedaj pa imam občutek , da trgovci malo norce brijejo iz nas in glede na prenapolnjene centre jim kar dobro gre. Moko bom kupovala pri mlinarju in sama pekla kruh. Za vse ostalo pa se bom poglobila v najcenejše varjante, preštudirala vaše nakupovalne navade v trgovinah in se ne pustila brezvestnemu izkoriščanju. Dobro bi bilo odpreti forum nakupovanja iz druge perspektive. Kje je najbolje in najceneje nakupovanje določenih artiklov. ham-njam

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

19. jan 2008 8:11

Kyara je napisal/a:

Zakaj pa to? Smo v dobi globalizacije in kapitalizma in vsak kupi, kje in kaj želi.

Saj ravno zato, da pokažemo enotnost Slovencev v težki situaciji. Nikita

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

19. jan 2008 8:21

Simona84 je napisal/a:
Pa verjetno po 6 uri zvečer, kajne kletka [metuljcek] Lep dan in veliko se smejte [metuljcek]
Ja, ja, po šesti uri ZVEČER je znižan kruhek od tistega dne. Čudi me to, da v tej trgovini s kruhom še nikoli ni bilo treba čakati. Vsi govorijo, kako bi bilo fajn, če bi bil kruhek takole znižan za polovico cene, ko pa je, pa se tega niti ne poslužujejo. Hmmm. Pa je prodajalna v centru mesta (Mb). kletka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. jan 2008 8:54

Od VEDNO je tako, da so industrijske trgovine cenejše, saj najbrž  ni treba razlagati, zakaj? rimljanka - zasebno mnenje

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. jan 2008 9:26

Tudi sama sem se začudila, ko so začeli pisati za koliko je vse dražje v Mercatorju. Potem sem pa začela primerjat cene le tistih stvari, ki jih kupujem ( v primerjavah v medijih je polno sadnih nektarjev, instant kakavov, testenin...kar sama ne rabim). Ugotovila sem, da je Mercator pri nekaterih rečeh malo dražji, vendar sem začela nakupovati ob torkih, ko imam 10% popusta. S tem sem pa izničila razlike v ceni, oz. še vedno ostala na plusu. Če k temu prištejem še izkoristek bonitete točk dvakrat letno, se mi Mercator še vedno izplača. S tem seveda ne mislim delat reklamo za Mercator (mi "dol visi", kaj piše nad vrati trgovine), le mislim, da nima smisla kar tako podlegat paniki, ki so se je spomnili "nekateri". Kje in kako se ti splača, je zelo odvisno od nakupovalnih navad posameznika. Če kupuješ recimo velike količine testenin, ali velike količine mleka - se jasno splača iti tja, kjer je to občutno ceneje. Če pa kupuješ vsakega po malo, je pa trapasto letat naokrog kot sneta sekira in celo popoldne porabiti za +par centov. Majhnih trgovin pa pri nas nimamo več. In dokler so bile, niso bile sposobne cenovno konkurirati velikim. Njihove nabavne cene pri proizvajalcih so bile namreč pogosto enake prodajnim pri velikih. Lisa

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. jan 2008 10:29

Problem je gotovo v dogovarjanju o zviševanju cen med slovenskimi trgovci. Da ne govorim o tem, da dobesedno vsako podražitev eden od drugega kopirajo. Ne glede na to, po koliko so imeli nabavno ceno. Tako, da tuje trgovine še vedno ostajajo pri politiki: nabavna cena je bila toliko in toliko, prištejejo si trgovinsko maržo in to, je to. Cena je narejena. Kaj pa naši trgovci? Oni delajo bolj po načelu: nabavna cena je že toliko in toliko, maržo imam pa toliko, vendar pa je oni drugi zvišal ceno, pa da ja ne bom bumbar, jo bom tudi jaz... Ma kakšna konkurenca, lepo vas prosim. Trgovci pri nas tekmujejo v tem, kdo si bo bolj upal podražit izdelke, kot pa v tem, da bi bili bolj konkurenčni v nižanju cen... Tuje trgovce pa, na žalost, Slovenci premalo poznamo (oz. njihovo ponudbo). Se strinjam z uvedbo nekakšnega foruma (ali pa teme), na katerem bi se dalo dnevno spremljati cene vsaj osnovnih izdelkov. Poročanja bi se nanašala na vsakodnevna opažanja in primerjanja cen nas, potrošnikov. Samo tako bi lahko dobili natančnejše podatke o cenah. Se je ravno zadnjič zgodilo, da je v prostor, kjer sem zaposlena, prišel starejši gospod v spremstvu mlajše gospodične, ki je zaprepadeno pripovedovala, da je v Mercatorju skoraj doživela živčni zlom. Pri treh izdelkih je namreč opazila na računu višjo ceno, kot je bila izpisana na policah. Celoten nakup je pustila na blagajni in zahtevala vrnitev denarja. Evo, tudi to se dogaja. Cena na polici še ni nujno tudi cena na računu...

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. jan 2008 13:05

No, sem se vrnila iz Avstrijskega Hoferja, kjer sem pristala po sili razmer. Naj vam povem, da je bila  gužva nepopisna. Največ registerskih je bilo iz MB in MS, vmes pa tudi Lj in KK, In SG. Malo je bilo avstrijskih tablic. Pa se sprehodim med policami in gledam izdelke in cene. Izdelkov več kot v MS in Ljutomeru, cene pa nižje, tudi 30% in več kot pri nas. Sem kar nekaj stvari nakupila, mi vsajk popoldan ne bo treba v trgovino.

Nikita, mislim da se kaže enotnost Slovencev kje drugje, ne pa v bojkotu trgovin. Tudi Hofer, Lidl, Evro spin, Vogele, Muler , DM,Leclerc in še nekatere niso slovenske, pa veselo kupujemo tam še naprej. Jaz v tem ne vidim smisla, da ne bi šli samo v Špar, v ostale pa bi šli? Kje je poanta?

Kyara

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

19. jan 2008 13:09

Kyara, ko si ravno omenila Müller. Razlika je opazna - ne samo pri cenah, tudi pri kvaliteti. Čokolada Milka (različni okusi) 300 g: 1,99 EUR. Sem videla v letaku trgovine Interspar, da imajo "akcijo", če kupiš dve Milki ali več, jo dobiš za 2,20 EUR. Pa še ogrooomno drugih stvari je v Müllerju boljši nakup kot drugje. kletka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti