Olimski beli sir za žar

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jan 2008 18:33

Hm, jaz ki drugače sira ne jem, pa pravim, da je tale odličen! Sem ga pa narezala na majhne koščke in popekla na olivnem olju. Njami. Atina

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

12. jan 2008 18:42

jaz ga tudi popečem na olivnem olju, potem pa stisnem česen in zmešam s sirom in ponudim. lahko pa tudi uporabiš bučno olje, če vam je všeč. lp tanjaj tanjaj

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

12. jan 2008 19:30

Meni je pa dober tudi tak, nepopečen... Joan

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

12. jan 2008 21:33

Jaz ga samo malo popečem kr na repičnem olju-super.Glede sira za pečt mi je boljši sir Bobek-v trgovinah ga imajo v hlebčku,je pa različnih okusov-navadni,dimljeni,s šunko.... Lp tejka77

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

12. jan 2008 22:30

hoj! v stekleno skledico ali kozarček : popečen sir, nalistan česen, olivno olje; popečen sir, nalistan česen, olivno olje; popečen sir, česen, olje_ toliko, da je vse pokrito. čez folja in naj počiva par dni. potem pa se popeče zagozda kruha, natre s česnom in pokaplja z oljem, ki je bilo na siru . zraven pa - seveda- sir. striktno le za ljubitelje česna!! GOSPAKATJA

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

12. jan 2008 22:48

Ja, toti sir si popečem za zajtrk, poleg pa dve pečeni jajčki, štikl kruha, šalco kofeta, potle pa lehko 5 vur hodim po bregih, pa nisn nič lačna. tumpika

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. jan 2008 0:42

Veri je napisal/a:
Pekla sem ga enako, pa nama ni bil tako všeč, potem sem ga narezala na tanjše kose in bolj popekla, pa je bil boljši, del pa sem ga naribala na narastek in ej bilo tudi ok. Vseeno so mi drugi siri bolj všeč, ta je precej brez okusa za moje pojme. Veri

 Jaz sem našla dva različna - od različnih izdelovalcev. Tisti O'limec v modri kartonski škatli se tudi meni zdi brez okusa, Olimski sir za žar v prozorni plastiki mi je pa všeč. Popečen na oljčnem olju in zraven črno zelje ali blitva s česnom .

Nasja

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

13. jan 2008 7:44

Olimski sir za žar je slaba kopija ciprske specialitete Halloumi. Trenutno se tega sira v Slo. več ne dobi. Dobil se je pa nekaj časa skoraj v vseh trgovinah v Sloveniji ampak, ker je bil malo dražji, ga ljudje niso kupovali (250 g sira = cca 500 sit). Jaz ga trenutno hodim kupovat v Avstrijo. Včeraj se ga kupil in me je koštal 1,80 evra za kos (250g). Halloumi sir je mešanica kravjega, kozjega in ovčjega mleka, sirila (rastlinskega izvora), soli in mete. Sir je dober v ponvi ampak še boljši pečen na grilu. Sir narežete na 1cm debele kose in ga daste na vročo mrežo pečt. Počakajte, da sir spodaj zakrkne in ga šele nato obrnete. Ko ga enkrat probate, si ne boste več predtavljali roštiljade brez hallomija. Halloumi sir se lahko uporablja tudi ¨surovega¨, kot dodatek k solati. fasulas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti