Recepti za power juicer

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

tema odprta - 9. jan 2008 17:09 | ogledi: 7.908 | odgovori: 20

Pozdravljeni, za roj. dan sem dobila juicer in zdaj poizvedujem za knjižico, ki je priložena power juicerju iz TV reklame. Mi lahko kdo pomaga?

ditka

Peugeot  

član od: 3.3.2007

sporočila: 133

9. jan 2008 17:15

V Topshopu imajo priloženo k sokovniku 2 knjižici z recepti.Če je ni bilo zraven povprašaj njihovo pomoč tole je iz njihove strani 2 knjižici z recepti V paketu boste prejeli tudi recepte za pripravo sokov, kaš in kolačev. Z malo domišljije do pravih mojstrovi iz sadja in zelenjave. Z vitamini do zdravja! Paket vsebuje * sokovnik Power Juicer Express * navodila za uporabo * 2 knjižici z recepti (kar 200 receptov) * darilo presenečenja! ------------------------------------------------------------------------------------------ lahko pa da je bil sokovnik kupljen kje drugje Peugeot ima Sporočilo je spremenil(a) Peugeot dne 09. jan 2008 17:16:33

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. jan 2008 18:27

Ditka nikar ne kompliciraj in namešaj skupaj tisto kar ti paše. Jaz recimo najraje sočim pomaranče, tudi kaka zelenjava se obnese, ananas, lubenica, dinja, to se ne splača, ker imaš preveč odpadka. Sokovnik ti namreč kar nekaj sadeža vrže ven v posodo za odpadke. Tudi banane in podobni mehki sadeži sodijo v to kategorijo. Zelo dobro se obnese tudi korenje, pesa in mogoče ša kaka taka trša zelenjava. Kar se tiče jabolk pa menim, da gre precej koristnih snovi v nič in jaz jih ne stiskam. Prepusti se domišljiji. lp Vesna

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

9. jan 2008 18:48

Tudi sama se odločam za nakup le-tega, pa razmišljam, da če v njem sočim le pomaranče, korenje in peso, se mi glede na njegovo ceno sploh ne izplača Kaj vse gre v ta juicer? Torej: pomaranče, limone, korenje, ananas, jabolka, rdeča pesa, paradižnik, zelena, jagode, ...še kaj? Če pa Reca pravi,da ta juicer da veliko odpadka blažkaa

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

9. jan 2008 19:04

Reca nima pojma! Ne, resno. Moja mami ima enega izmed dražjih Brownovih sokovnikov, jaz imam Philipsovega s shakerjem, brat pa ima Power juicerja. Sem sprobala vse tri in pri Powerju je tako minimalno ostankov, da ne moreš verjet. Banane sicer res nisem sprobala, ananas pa že velikokrat in sploh ni ostankov. Jaz največ trenutno sočim pomaranče, grenivke, limone, korenje, jabolka, ananas in mango. Brat s Powerjem pa tudi peso, zelje, blitvo...ni da ni. Sem pa ravno danes dobila Sparovo malo knjigico s popusti, kjer bo od jutri naprej s kuponom iz te knjigice Power juicer v hipermarketih Spar in InterSpar 79,90 €. Povsod drugje je 119,90€. Toliko v vednost. Jaz ga bom sigurno kupila, ker je res ekstra! jessy6

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jan 2008 21:09

jessy6, prijaznost pa ni tvoja odlika! In očitno nimaš pojma, kaj je olika.

In ne reci, da se ves ananas pretvori v sok. Zakaj pa potem sočiti? Poješ pač ananas, pa elektriko, vodo, delo, čas,....prihraniš.

rimljanka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. jan 2008 22:02

Ditka, če najdem - ti skopiram? Imajo pa res v vseh Špar trgovina in so kar prijazni, če rečeš, da si izdelek tam kupil pa ni tega bilo poleg in naredijo kopijo.

Aja, tudi sama sem sprobala narediti kar največ soka iz banan pa je zgleda sestava sadeža tiste sorte, ko ne da veliko soka.

Najboljša so seveda jabolka, pomaranče, ananas, .....rdeča pesa, korenček...

Zdi se mi , da je odpada zelo malo. Tisto drobno se razprši po posodi; velikokrat ostanke jabolk (kar ostane od sočenja v sokovniku, da se razumemo, ne peclje...)shranim in zamrznem in so fina zadevica za štrudelj.

titta=

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

9. jan 2008 23:52

Najlepše hvala za odgovore. Jaz nimam sokovnika od topshopa zato nimam receptov. Saj, zdaj ko berem vaše odg. sem kar dobila nekaj idej. Preizkusila sem pomaranče, jabolka in banane. Banan naslednjič več ne bom uporabila, ker je res preveč odpada, ostalo pa mi je super uspelo. Ne morem verejti, da je nateklo toliko soka. Aja, še to: Ali moram rdečo peso kaj prekuhati ali je uporaben kar surov sok? Ali sadje/zelenjavo lupite? V navodilih piše, da ni potrebno, toda olupek od pomarnče najbrž ni zdrav, od ananasa pa je kar trd. Hvala še enkrat. P.S.Titta, če pa slučajno najdeš se res priporočam za kopijo. ditka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jan 2008 9:42

Povedat sem hotela ravno to kar je rekla Rimljanka. Sočiš lahko, ampak ko pogledaš zadaj v posodo se pa vprašaš, če je bolje pojesti ananas, morda jogode ali pa jih sočiti. Pozabila pa sem povedat, da jaz dam vanj tudi ribez, maline in robidnice, vse za marmelado. Je pa precej pogosto treba očistit mrežo če želiš imet res dober izkoristek. lp Vesna

duskamb  

član od: 22.10.2007

sporočila: 43

10. jan 2008 10:34

Mi imamo radi sok iz kombinacije hruška - zelena, jabolko - korenček duskamb

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jan 2008 10:53

jaz sem pozabila omenit samo to, da ko se začne to stiskanje pri nas sočimo sadje večkrat dnevno. Tistega uporabnega iz zadnje posode bi bilo mnogo preveč, če bi hotela to shranit za kake zavitke ali omake. Veliko bolj koristno se mi zdi jabolko oprat in pojest kot pa sočit in potem ostanek zamrznit in termično obdelat. Ravno zato sem se sama najbolj osredotočila na stiskanje agrumov, korenja, pese in mogoče še česa. Tukaj je ostanka malo, seveda pa kot sem omenila je potrebno mrežico večkrat oprat. Sicer pa vsak po svoje. Če je kje na kmetiji veliko jabolk, hruška ali še česa, je vsekakor bolje da se jih soči kot pa da zgnijejo na kompostu ali na gnoju. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti