Recepti za power juicer

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

10. jan 2008 11:37

Rdečo peso malo olupi in nič ne kuhaj - sočiš kot ostalo. Opozarjam pa te, da je sok malo bolj neugodnega okusa. Mi ga doma uporabljamo samo takrat, ko dobi kdo vročino, ker ful pomaga. Je zelo zdravilen, mogoče z jabolki in pomarančami izboljšaš okus.

 

Pomaranče pa obvezno olupi. Ananas pa tudi, ker, če pogledaš tisto mrežico v sokovniku, je zelo drobna in bi bilo škoda, da jo kaj zamaši.

titta=

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2008 11:40

Edini strojček, ki ga praktično ne uporabljam, je tale juicer. Ni sicer power juicer, ampak vseeno en boljših, baje. Pa tudi mislim, da je ena članica enkrat delala primerjavo powerja in enega drugega, pa je bilo čisto enako odpadka (ne spomnim se, kdo je to delal, mogoče LOni?, sploh pa nimam linka). Nekak upam, da bo zdaj, ko bo mala začela jesti zelenjavne in sadne sokove mogoče pridobil na veljavi... Meni se je vedno zdelo škoda sadja za tja not, zelenjavni sokovi mi pa niso všeč in jo tudi rajši kar tako maznem... tak da ne vem, upam, da mi bo ratal všeč. Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jan 2008 11:50

Veri, vse pride na vrsto. Jaz uživam med sezono kumar, ko jih je v izobilju, domače z vrta in ker jih je res toliko jih samo operem in dam v sokovnik. Sok malo posolim in božanski napitek je pripravljen. Enako naredim z bučami. Škoda da to vsem ne paše. Se mi zdi, da mi edino tega ni škoda stran vrečt in to samo zato, ker je ponavadi tega res toliko za izvoz. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2008 12:01

Ja, midva nimava vrta in vso zelenjavo in sadje sproti potolčeva... Mogoče enkrat pride tudi vrt na vrsto;) Mi gre na živce, da ne maram preveč zelenjavnih sokov, mogoče bom zdaj kakega vzljubila, ko bom različne delala:) Poročam, hehe:) Veri

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

10. jan 2008 13:00

Jaz sem ga hotela na vsak način imet - ko sem gledala reklame. Zdaj ga imam že več kot eno leto, pa samo stoji v kotu.

Jabolk se mi škoda zdi stiskat, ker je kar nekaj odpada, južno sadje kar tako pojemo, do zelenjavnih sokov pa še nisem prišla. Mogoče res poleti, ko bodo na vrtu kumare in bučke, kot pravi Reca.

Je pa kar nekaj dela s čiščenjem.

Mislim, da ne bom več gledala reklam   

stara

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

10. jan 2008 14:59

rimljanka, prvič, glede "Reca nima pojma" je bilo mišljeno za foro, hudomušno in ne tako, kot si ti vzela. In drugič, ja, kar se ananasa tiče, je pri nas tako: če ga narežem na kolute, so vsi zelo občutljivi na tiste trikotničke, ki ostanejo od olupka na vsaka 2 cm in jih torej moram obrezati. Če ga sočim, tega ne delam. Pri Powerjuicerju sem točno danes sprobala cel ananas, v posodo za odpadke dala vrečko in potem vse skupaj na papirnato brisačo. Vse je bilo suho, tudi brisačka je bila povsem suha. Ne vem, zakaj bi si zmišljevala, če pa tako je. Dejstvo je, da sem se navadila vsak dan sočit sadje. Moj fant, ki ga drugače zelo težko spravi po grlu, ga brez težav spije - tako sadne, kot zelenjavne sokove. Mislim, da je to največ kar lahko narediva za zdravje. Sploh pri otrocih je velikokrat problem. Sok iz tega sokovnika je tudi fantova nečakinja, (ki ne vem, če je v svojem 12-letnem življenju pojedla več kot 15 kosov sadja, zelenjave pa sploh nič) spila z navdušenjem. Bil je pa 1 korenček in 2 pomaranči, da se korenčka še čutilo ni, zaužila ga pa končno le je. Ne govorim zdaj, da je Power edini, je pa po mojem mnenju v vrhu med sokovniki. jessy6

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jan 2008 15:47

Pššššššššš Jessy6, saj ni tako hudo. Pa tudi nihče ti ni rekel, da tisto v odpadni posodi ni suho. Je suho, ampak je tudi užitno a na žalost to vržemo preč. To mene moti. Sploh pri jabolkih ko vemo da je lupina in tik pod lupino najboljše in najbolj zdravo, pa se kljub temu znajde zadaj. lp Vesna

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

3. mar 2008 7:39

Power juicer uporabljam že precej časa in sem zelo zadovoljen.Ne vem zakaj mi sok postane grenek če ga postavim za nekaj ur v hladilnik. fasulas

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

3. mar 2008 13:40

In zakaj takoj postane čudno temno rjave barve (jaboko, pomaranča, hruška). Lejla13

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

3. mar 2008 17:19

Zato, ker se sokove mora spiti sproti. Če pa to ne storite, pa sočite še limono zraven, ta ohranja barvo. Sicer pa je namen sočenja prav ta, da sokove popijemo takoj, saj je prav v svežih največ koristnih sestavin. Na zdravje torej! daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti