Vložene kumarice

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

10. jan 2008 14:06

Ati zlati...točno in prav si povedal.. Minili so časi ko smo veljali na balkanu za malo Švico, ko smo bili slovenci "oh in sploh" pridni , delavni....bla bla bla.. Saj ne rečem, loči nas nekaj...od ostalih, ampak čedalje bolj se mi zdi, da to ni pridnost, poštenost, delavnost.. Ampak da nebom "off the topic.." Potrošniki smo ovce in to bomo tudi ostali..ta tema je pa sploh še en dokaz več za to.... (na ekranu vidimo kumarce z dodatkom....in hop, pojavi se tema ( pa ne samo na kulinariki, da nebo pomote).... Escada

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

10. jan 2008 14:47

Se popolnoma strinjam ati zlati, da si je treba zadovoljne stranke priboriti s kvaliteto.Kot potrošnik sem za svoj denar (polovico ali tudi več pokojnine pustim v trgovinah) zahtevna in kritična do kvalitete izdelkov. Sami dobro veste, da maslo pod blagovno znamko, še daleč ni take kvalitete in okusa in še bi lahko naštevala.Sprašujem se, koliko komercialnih prijemov imajo še trgovci v rokavu za potrošnika. Štejem, koliko trgovin je zrastlo in še rastejo (iz dobička, ker so zaposleni premalo nagrajeni,ker proizvajalce stiskajo ob zid, ker kvaliteta pada,ker se dogovarjajo o cenah, ker......). Sicer bo pa kmalu že regrat, lepo se imejte fuksija

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. jan 2008 15:04

Saj če povem po pravici sem zadnjič šla kupiti tisto češko šparovo mleko ker med 49 centi in 70 centi je le razlika. Sploh pri mleku sem tudi jaz mnenja, da nekak ne more bit nevem kako "svinjsko" al umazano al nevem kaj not ker bi se poznalo. No escada saj nas ni treba tako hudo: pač malo klepetamo o tem in onem, pa če so to kumare, pralni stroji al pa kaj pač še. Včasih je fajn še o čem drugem počvekat. Pa brez zamere. Začetnica

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

10. jan 2008 15:20

ZAČETNICA je napisal/a:
Saj če povem po pravici sem zadnjič šla kupiti tisto češko šparovo mleko ker med 49 centi in 70 centi je le razlika. Sploh pri mleku sem tudi jaz mnenja, da nekak ne more bit nevem kako "svinjsko" al umazano al nevem kaj not ker bi se poznalo. No escada saj nas ni treba tako hudo: pač malo klepetamo o tem in onem, pa če so to kumare, pralni stroji al pa kaj pač še. Včasih je fajn še o čem drugem počvekat. Pa brez zamere. Začetnica
Mogoče si me narobe razumela...tudi sebe mečem v isti koš, govorim o nekem čudnem stanju pri nas, ker vsak dan poslušam...podražitve, inflacija....pa spet podražitve ...inflacija.. Poglej, če bo danes ob 19. uri na POP tv ali nacionalki, da bodo pojutrišnjem podražili WC papir, dam glavo stran da bo 90% folka letelo v štacune nabavljat in kupovat neznosne zaloge "cekret" papirja..isto je z gorivom....mlekom....mesom....itd...itd. Ko sem gledal kaj so ljudje delali z mlekom ....pa lepo te prosim, 10 kartonov mleka sem naštel na enem vozičku ( ne izključujem možnosti, da ni vse za tisto družino, pa vendarle)..O.K, alpsko mleko ima daljši rok trajanja, saj bo počakalo...ampak s tem bo tudi poraba večja ( saj je doma in na zalogi), potem spet ni zanemarljivo kam ga boš hranil..pa še kup neznank in znank obstaja...na koncu pa, če ga boš vsega uspešno skonzumiral, ga boš moral v nadeljevanju kupiti po novi ceni....kdo je imel od tega v prvi vrsti korist...se razume, TRGOVEC. No res je pa tudi, da se lahko v mojem razmišljanju motim....ampak težko me bo nekdo prepričal, da moram iti kupit mleko 10 kartonov. Prej sva porabila mleka cca od oka takole 10 l na mesec ( verjetno celo manj) sedaj ko imava eno drugo življensko situacijo, k je pač taka kakršna je pa porabimo 1l dnevno ( brez heca), pa nisem norel takoj v štacuno...Če že moraš si naredi neko normalno zalogo in ne pretiravaj. Se je kdo vprašal koliko zmečemo stran ( to je naš denar, ki smo ga pustili pri trgovcu) Escada

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

10. jan 2008 22:03

 EŽOJ , ali si preštel vse svoje , da slučajno kakšna ne manjka in se zatekla v kak kobra 1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. jan 2008 6:18

Ja, ja. Pa kaj!¨Malo zastonj mesa pa ja ne škodi. Naš prijatelj dela v...pri zamrznjeni špinači in teudi tam se najde že predelana kaka živalca.... pa v moki....pa kaši....  Pa to niso samo miške, še kaj drugega, večjega...

No, jaz vložene zelenjave ne kupujem,  kupujem pa mleko, kruh včasih, pa še kaj. Strinjam se z zgoraj napisanim, vendar je danes vse relevantno. Kar je enemu bljak, je mogoče drugemu sprejemljivo.

Jaz vedno pravim, da juha se nikoli ne poje tako vroča, kot se skuha. Je že tako moralo biti, saj bi opazili prej ali slej, lahko tudi od drugih proizvajalcev. Kjer je taka masovna proizvodnja hrane je vse mogoče.

Tudi v kečapu, senfu, majonezi, kruhu, kosmičih....skratka v vsej hrani. Pa jo bomo še naprej kupovali in uživali, kajti od lufta se ne da živeti. Edino vprašanje je, od koga in po kakšni ceni.  Pa dober tek!

Kyara

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. jan 2008 7:23

Ja escada mi tudi porabimo 1l ker naša tamala fejst mlekeca papa, zato grem in kupim karton, ne delam si pa letne zaloge. Kakih stvari pa res kupim več ker je pri nas v kraju ena mala trgovinica, ki je sicer zelo draga, mimo špara pa ne gremo vsak dan, dobro mamo tudi tuš, ampak sploh ne upam it več not. Moraš bit pa res karakter da ne podležeš vsem tem marketinškim foram. Sama sem sicer že kar zverzirana, ampak še vedno kdaj kupim kako stvar, od katere tudi slučajno ni odvisna moja eksistenca. Sicer se strinjam mislim da sem par postov nazaj tudi napisala, da npr. 24.12. je folk tako norel po trgovinah, po drugi strani pa jamral da smo brez dnarja. Če bi bili brez dnarja bi bi le trgovine prazne. Vem nekaj pa moramo jest, ampak tisti brez denarja omejijo to na minimum. Včeraj po tv je kazalo tisto staro gospo s 330 € penzijona, ona zagotovo ne stoji v šparu z nabitim vozičkom, ker nima odkod vzet, pa tista mama s hčero-lepo vas prosim!!! Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti