Vložene kumarice

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

10. jan 2008 8:04

No, saj imate prav........ Sam tole s temi kumaricami je pa kar delikatna stvar, a ne ?! Če človek nekaj kupi, pač za to ceno tudi nekaj pričakuje, a ne ?! No saj, v teh kumaricah je bilo tudi meso.... . Hec na stran..... Saj je res, da potrošniki hočemo slabe novice, če pa itak vse preplačujemo.....Naj nekaj plačujejo še trgovci, ki itak živijo od nas. Ljudje, sploh pa za take stvari, noooo....SKULIRAJTE SE.... Me prav zanima kako bi se počutili tisti, ki jih zdaj zagovarjate, če bi se vam zgodilo kaj podobnega, a ??!! No, pa še to; Escada, tisti, ki zasledimo take in podobne stvari verjemi, da zasledimo tudi črno kroniko ter ostale stvari vse do politike.....in smo seznanjeni tudi s širšim dogajanjem doma in po svetu..... Ne zamerit mojemu razpisanju, sam sem tokrat absolutno na strani potrošnikov in ne me imet za konfliktno osebo......

tjass  

član od: 13.9.2005

sporočila: 13

10. jan 2008 9:32

Fuksija je napisala, da je kupila kislo alpsko mleko. Jaz sem pa dvakrat odkrila plesen na Sparovih jogurtih 1,6%m.m. (blagovna znamka). Katerim še zdaleč ni potekel rok uporabe. To ni bil en jogurt, odprla sem jih šest in vsi so imeli na površini plesen. res ne vem kaj se dogaja in kaj nam vse prodaj. tjass

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. jan 2008 9:48

Se tudi sama strinjam z escado. Mb Europark je bil nabito poln, kar smo videli že če smo se peljali mimo, ljudje so imeli pa tako nabasane vozičke, da te ubije in pol jamramo da nimamo dnarja. Šla sem kupit riž, ker mi je pač dober pa fajn rata pa me je na blagajni minilo do riža. Glede kumarc pa tako: Jelenčkova bi ti najraje glavo odšraufala ker še zdaj vidim sliko v glavi pa se mi obrača! Skratka te raznorazne blagovne znamke filajo nevem kje vse svoje stvari za to, da lahko kupimo kumare po 5 centov ceneje. Ja res je 5 centov in 5 centov na koncu pride na 100 €, ampak bodimo malo bolj zavedni pa raje kdaj kupimo kako slovensko stvar, ki je bila dejansko proizvedena v sloveniji in ne Eu, pa še naši ljudje bodo imeli dobiček in s tem delo. Ne bom rekla da sama kupim čisto vse slovensko, ampak pri enih stvareh je pa treba pazit. Sicer pa imam sama njivo in vrt (hvalabogu da imamo to možnost) in sama vlagam zelenjavo, sadje ipd. Začetnica

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

10. jan 2008 10:39

Debata gor ali dol, v smeri kumar ali pretirane potrošnje, miški žal ni več pomoči. Kar se veže teme domačih proizvodov pa malo bose nakladate. Verjamete, da so naši ljudje delavski fenomemi in ne delajo napak. Še prenekatero zakuhajo zaradi površnosti ali lenobe, včasih tudi zaradi pogoltnosti (spomnite se antibiotikov v mleku...) , na koncu so pa domači proizvodi še dražji. Že zdavnaj bi te južne ali vzhodne populacije pocrkale, če bi res bile tako hudo nesposobne in lene. Morda je v naših firmah kontrola malo bolj stroga in težje pridejo miške v kumare, nemogoče pa tudi to ni. V poduk naj vam povem, da imam sodelavca, ki kruha ne reže na tanke rezine, temveč ga lomi iz četrtinke. Pri takem načinu konzumiranja prihaja pogosto do vsemogočih presenečenj, saj se kruh lepo prelomi ob moljevih krilih ali bubi in na vpogled imate prizor zanimiv tudi arheologom, ki na podoben način iščejo fosile v kamitih skladih. Dodatek "kumine" tudi občasno omeni, prišel je pa tudi že do "rozin". Kruh se ob nečistočah ali maščobi lažje prelomi, zato jih lažje opazi. Bodimo torej realni, napake in malomarnosti se pogosto dogajajo tudi našim delavcem, če je pa to posledica prevelike obremenitve ali slabih delovnih razmer je pa že druga zgodba. Sicer je pa iluzorno pričakovari, da bo mizerno plačana delovna sila delo opravljala 100 % zagnano , vestno in brez napak. ati zlati

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. jan 2008 11:28

Hej, Rimljanka, glede pozitivnih novic; pri današnjih cenah mesa, je pa ja fina novica, če pri kumarah dobiš zraven še miš. Še dva krompirja, pa je kosilo na mizi. fresh

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. jan 2008 12:09

Veš kaj ati zlati nehaj strašit, jaz pa za vse na svetu verjamem, da pri nas ni tako! Zatiskanje oči? Začetnica

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

10. jan 2008 12:15

Mene je tale miška tud šokirala. In na srečo lahko rečem, da sem tudi jaz vesela, ker sami vlagamo kumarice. Kar pa se tiče teh trgovinskih blagovnih znamk je pa tako. Jaz že če hočem kupiti kako cenejšo stvar trg. blagovne znamke obvezno pogledam kje je narejena. Če gre za slovenskega proizvajalca jo z veseljem vzamem za kakšen cent manj. Če pa ne pa raje dam € več in kupim slovenski "original". Mi tudi ni vseeno kaj pojem, pa čeprav moram odšteti malo več denarja. alexis

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. jan 2008 12:17

ja alexis ampak ati zlati pravi, da pri nas tudi ni vse zlato kar se sveti. Mislite da res? Začetnica

adnaloj  

član od: 29.11.2007

sporočila: 19

10. jan 2008 13:19

Miška v kumaricah bi bila lahko od kateregakoli proizvjalca, saj smo tudi v slovenskih kozarcih rdeče pese našli koščke stekla-jih nisem dala v časopis, ampak tako je. Napake se dogajajo vsem, ki delajo. Sem pa opazila na Hrvaškem plakate, kjer ljudi pozivajo, naj kupujejo domače izdelke in tako očuvajo delovna mesta. To bi bilo možno tudi pri nas, če bi bili domači proizvodi na domačem trgu malo cenejši od uvoženih, je pa ravno obratno. Svoje proizvode, tako kumarice kot pralne stroje, prodajamo na tujih trgih pod ceno, da potem za domače kupce ostane draga roba slabše kakovosti. Sem tudi sama kupovala znamko kumaric od soseda, pa je vedno pisalo na etiketi, da je proizvedeno pri naši firmi. In ker pokupimo vse, da je le cenejše, so nam te uvožene mesne kumarice pač podtaknili. Pri takem navalu na trgovine ,kot je bil med prazniki, se našim trgovcem ni treba bati za dobiček! adnaloj

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

10. jan 2008 13:32

Moj namen ni bil očrniti domačih proizvodov ali slovenskih delavcev, saj tudi sam spadam mednje. Opozoriti sem hotel le na dejstvo, da se tudi pri nas dogajajo reči, ki se ne bi smele in, da verjetno naši proizvodi niso bijstveno boljši od uvoženih. Tudi naši proizvajalci hrane in kmetje so z vsemi žavbami namazani.Seveda je treba v obzir vzeti tudi cenovni razred. V "kumarični" razpravi pa dajte roko na srce, da Etini proizvodi niso samo za 5 centov dražji od konkurence, temveč pogosto za 50% ali več. Ceni primerno moramo od Ete pričakovati nadpovprečno kvaliteto, ki jo po mojem zaenkrat še nudi. Ne vidim razloga zakaj so naši proizvajalci dražji od konkurence, saj deluejo v podobnem okolju in z enakimi pogoji. Mar na slovaškem od koder je na naših policah vse več mleka krmijo govedo z fekalijami, da je le to polovico cenejše od našega domačega. Glede kvalitete doma pridelanega mleka imam pač svoje mnenje in ne vidim nobenega tehtnega razloga, da bi podpiral domač mlečni lobij. Naj si pošteno izborijo zadovoljne stranke, ne pa da igrajo na noto patriotizma ali domoljubja z figo v žepu. Še več podobnih zadev me moti, pa so še bolj skregane z kumarami kot mleko in bodi zaenkrat dovolj. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti