Kje smo doma ?

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

tema odprta - 6. jan 2008 21:50 | ogledi: 3.043 | odgovori: 48

hoj! pri nas velja, da si doma tam, kjer te na pokopališču poznajo in ogovorijo. zdaj, ko postaja svet tako majhen in ko naši otroci z "erazmusom" potujejo po evropi v hormonsko najbolj "divjih" letih ( očitno je namen kar najhitreje ustariti "evropejce" ), me zanima kje bo doma družina, ki ima mamo estonko, očeta madžara, živijo pa v parizu ? tam, kjer je trenutna služba, tam, kjer hodijo otroci v šolo, tam, kjer so poceni stanovanja ? sama, ne najdem odgovora, pa me zanima, kako o tem razmišljate ostale .

GOSPAKATJA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jan 2008 22:06

Po moje je dom tam, kjer ti je najbolj všeč.

LP

cervus

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

6. jan 2008 22:07

Jaz sem doma tam, kjer se počutim doma. Ne glede na izvor in trenutno nahajanje. Sem rojena ljubljančanka in tam sem se počutila doma kar veliko časa. Kljub temu da sem se preselila 100 km stran, sem vedno govorila da sem doma v LJ. Po mnogih letih pa zdaj rečem da sem tu doma, kjer sedaj stanujem. Pri tako mešani družini kot jo opisuješ lahko pride celo do hecne situacije, ko bo vsak povedal svojo verzijo, kje je doma. Lahko pa se tudi reče da si doma tu, korenine pa imaš od tam. Lp, (in upam da sem napisala razumljivo) ElaS

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

6. jan 2008 22:31

hoj! no ja, meni je všeč na havajih, pa ( žal) tam nisem doma. "dom" konec koncev ni le stanovanje, je neka kultura, neke navade, sorodstvo, korenine, način prehranjevanja (!), način praznovanja, način žalovanja, narava, ki te obkroža,spomini, vezani na določen kraj, jezik pesmic, ki si jih poslušal kot otrok, pesmi, ki jih poješ ob rojsnodnevnih žurih,vonj cvetoče akacije spomladi, pečenega kostanja jeseni, itd,itd GOSPAKATJA

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. jan 2008 4:09

Dom je tam, kjer je srce. Ne glede, kje si rojena. Take  "mešance" poznam in so moji prijatelji, pa vedno rečejo, da so tam doma, kjer je njihovo srce doma.

Imam sorodnico, ki je odšla v Avstralijo pred 40 leti, se poročila z Italijanom, hči rojena v Avstraliji, poročena z Brazilcem, živi in dela v Kanadi. Pa hči vedno reče, da je doma v Sloveniji, na začasnem delu v Kanadi, hehe. Zdaj pa razumi. Verjetno se pri nas počuti najbolj "doma"

Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2008 9:08

Kot so rekli stari Rimljani, ibi bene, ibi patria - dom je tam, kjer je srce. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. jan 2008 9:20

Ja, jaz sem tudi vedno tako pravila, da je dom tam kjer je moj doma,...no, pa v bistvu ni, ker mi ni preveč lušno živeti tam. Pa, saj, važno, da se imamo radi in da smo zdravi. Jelenckova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2008 9:27

Tiste latinske ni treba tako dobesedno jemati v smislu, tam kjer je "moj čovjek", tam bo tudi meni dobro....Zgolj pasivno nekoga slediti in hkrati malo ali skoraj nič aktivnega s svoje strani prispevati, to je zgolj in samo napotek za nezadovoljstvo. Vendelina jr.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

7. jan 2008 9:28

doma sem v stanovanju, kjer trenutno živim! Rojena sem dobrih 1000 km stran, vendar tistega kraja nikoli nisem smatrala za dom. včasih pa resno razmišljam katera od hiš iz mojega otroštva je pravzaprav moj dom. v eni hiši/družini sem živela prvih 12 let v drugi hiši/družini naslednjih 10. V obeh se enako počutim doma. pa se vprašam kje je pravzaprav moj dom - tam kjer sem najprej živela, tam kjer sem živela z ožjo družino,..? zato te misli odmislim in sem doma kjer trenutno živim.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

7. jan 2008 9:41

Ko so bili starši še živi, je moj dom bil tam, kjer so oni bili. Ko sem šla k njim, sem rekla "grem domov". Ko pa imaš enkrat svoje gnezdo, otroke in se oni vračajo domov - je to moj dom, kjer čakam, kjer pridejo moji najdražji. Pozdravček!

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

7. jan 2008 10:03

Jaz imam srce razsejano po treh koncih na svetu, po vec 1000 km dalec in povsod je moj dom. Vcasih to tudi boli. slepakura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti