Kako pripravit otroka, da bi jedel?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. mar 2008 17:06

Uf, ti prav nič ne zavidam....Moj mož je tudi sin ene supermame, ki je znala vse. Kljub službi- točno ob uri popolno kosilo z juho, solato..., potem kuhana večerja...pa je šel fant študirat (tam sva se spoznala) in smo kuhali sami kot smo vedeli in znali in kar smo si pač lahko privoščili, predvsem jaz, po svojem okusu, pa je vse lepo pojedel. Tudi sam je marsikaj skuhal in to še zdaj počne (predvsem mesne stvari, ker jaz tega ne delam). Pravzaprav je zdaj popolnoma nezahteven jedec, to lahko priznam. Upam, da bo izbirčnost minila, ko bosta šla na svoje. Če si bosta kuharijo razdelila, bo pojedel vsaj tisto, kar bo sam skuhal (upam), ti pa ga boš pri tem spodbujala in hvalila in mu predlagala nove recepte...Pošteno povedano se mi zdi, da je trebe z moškimi včasih kot z majhnimi otroki! Pa naj mi moška posadka kulinarike ne zameri (to velja samo za naše može:))) mamaF

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. mar 2008 17:25

Ma saj tudi njegova mama ni supermama. Pač tak izbirčnež in kritik je da mu ni para. Drugače pa rad kuha in ustvarja, bolj stvari v stilu piščanec s sirom v smetanovi omaki (malo sem sita te jedi, zarad študentskih menz). Ampak mi je všeč da se sploh loti stvari In imaš prav mamaF, tisto kar si bo sam skuhal bo sigurno pojedel saš

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. mar 2008 17:42

No, vidiš, potem bo pa že. Saj ženske znamo kdaj tudi malo zapresti kot mačke, pa nam naši ljubi še kakšno solatko naredijo....boš videla, ko se bosta odločila za naraščaj, pa boš ti rabila dosti vitaminov, bo gotovo tudi zelenjavco pa sadje začel domov nositi. mamaF - Mojca

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

27. mar 2008 19:16

spagon... tudi moj fant "ne mara" zelenjave... potem pa naredim trik: zanj skuham naprimer samo torteline, sebi pa pripravim zraven še okusno špinačno omakco in solato, potem pa mu rečem sej ti ne maraš tega a ne-potem pa tako debelo gleda, da mu moram dat za poskusit in ugotovi, da nikoli ni maral špinače, ampak, ta mu je pa všeč in potem vse skupaj pojeva in na koncu še ene 3x pove, da si ni mislil da je lahko tudi špinača dobra. Tako nekako gre to z našimi zbirčneži... mala zelena

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. mar 2008 19:21

Hej mala zelena imaš ti dobre tricky fore! Bom poskusila tvoj način! saš

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

27. mar 2008 19:21

mala zelena je napisal/a:
spagon... tudi moj fant "ne mara" zelenjave... potem pa naredim trik: zanj skuham naprimer samo torteline, sebi pa pripravim zraven še okusno špinačno omakco in solato, potem pa mu rečem sej ti ne maraš tega a ne-potem pa tako debelo gleda, da mu moram dat za poskusit in ugotovi, da nikoli ni maral špinače, ampak, ta mu je pa všeč in potem vse skupaj pojeva in na koncu še ene 3x pove, da si ni mislil da je lahko tudi špinača dobra. Tako nekako gre to z našimi zbirčneži... mala zelena
Hehe, dobra fora ja. Jelenckova

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. mar 2008 1:58

No, pa so moški res včasih kot otroci! Tale domislica male zelene pali prav dobro pri mojih izbirčnih otrocih (no, pri 9-letnem sinu dooosti bolj kot pri 11-letni muhasti najstnici - baba pač). mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti