Kako pripravit otroka, da bi jedel?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jan 2008 11:04

Ja, Katka Lopatka, ni ti ne manjka, meni pa tudi ne, pa so vsi mojo mamo grdo gledali, čes da mi ne da nič za jesti. ob meni pa moja brat in sestra kot iz reklame - puhtela od zdravja. Loni Makaroni

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

5. jan 2008 11:33

Predvsem moraš, iz dosega roke, odstraniti sladkarije, prigrizke in sladke (predvsem gazirane) pijače. Naša 10-letnica je tudi zelo suha, a je sposobna po treningu košarke pojesti zvrhan krožnik testenin. Velik problem nastane, ko je več dni pri babici oz. pri stari mami kateri jo silita s hrano, ker sta prepričani, da je presuha. Takrat dobi odpor do hrane in poje še manj kot ponavadi. Dokler so otroci zdravi se ni potrebno preveč obremenjevat s hrano. K

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

5. jan 2008 11:50

Sama imam probleme z otrokoma, ne sin 17, ne hčerko 11 nisem smela siliti h jedi.Hčerko sem pri njenih 7 letih silila naj poskusi malo jabolke. Jabolko sem lepo zribala, dodala malo sladkorja in malo stepene smetane. Z velikim navdušenjem je rekla, da bo malo poizkusila. IN kaj se je zgodilo ? Šlo ji je na bruhanje !! Od takrat jo ne silim več jesti jedi. Moram še pripomniti, da je kot dojenečk jedla vse. Problemi so nastali, ko je odšla v vrtec pri 2 letih.Sin na srečo rad poje kakšno jabolko ali hruško in kislo zelje. Otrokoma kupim 100 % jabolčni sok, vsaj tako dobijo malo vitaminov. MYCHELLE

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. jan 2008 12:23

V družini imamo 17 letnika, ki je kot volk, da mu komaj sproti nosimo na mizo, pri sedmih je bil pa natanko tak, kot pravite: ne zlepa ne zgrda nismo spravili vanj skoraj nič. Tam nekje pri 12tih pa se je začel počasi mehčati, kar strmeli smo, ko je enkrat povsem sam od sebe izjavil, da bi rad poskusil malo krompirja (prej niti lonec s krompirjem ni smel biti na mizi, sicer veličanstvo niso mogli jesti). Naprej je šlo tako rekoč samo od sebe, zdaj je praktično vse razen sadja, pa kaj, saj je vso zelenjavo in to veliko. Res je še vedno suh kot prekla in dolg kot ponedeljek, ampak dokler poka od zdravja, smo zadovoljni. Pri nas se je torej vse uredilo samo po sebi, ko bi le imeli tokiko pameti, da bi to verjeli dobronamernim tetam in babicam takrat, ko smo vili roke nad malim nesrečnikom, ki je le užival v neskončni pozornosti, ko je spet enkrat zabrisal žlico po mizi in rekel, da "tega" pa že ne bo jedel.... Lep pozdrav, Sonja

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

5. jan 2008 13:16

Recimo jaz imam problem s sinom(7),ki je zbirčen, a močen.Pa doma pijemo vodo sedaj pozimi čaje.Ni nobenega sladkega sirupa ,gaziranih stvari.Ampak on je močen.S tem da ga pri sladkarijah kar omejujem.Recimo jemo testenine in omako, on je samo testenine.Enako je pri krompirju in rižu.Mesa se sploh ne dotakne.Ali kakšne zelenjavne omake(kumare,bučke,...)to je za njega vse fuj.Pri sadju nima mere.Pa se pogovarjava.Tudi s športom se ukvarja. Se mi kar smili, ker sedaj so ga začeli že sošolci zafrkavat. Vem da ni glih ta tema. Sporočilo je spremenil(a) balonka dne 05. jan 2008 13:17:04

duskamb  

član od: 22.10.2007

sporočila: 43

5. jan 2008 14:06

Pri nas niso težave sladkarije, ker tudi na njih ni pretirano mahnjen. Ne bom pozabila, ko nam na morju ni NIČ jedel in je ena zdravnica svetovala, da mu ponudimo vanilijev sladoled, ker je mlečni...., pa mislite, da ga je hotel?! Njegov jedilnik: zajtrk: čoko pops, ali kifli ali štručka šunka sir ali sadna skutica (frucht zwerge) kosilo: goveja ali kurja juha ( z testeninami), tudi paradižnikova juha z zlatimi kroglicami, špageti ali makaroni z paradižnikovo omako (brez mesa) ali samo politi s sladko smetano, ali suhi pire krompir, mogoče ribje palčke (če že mora) drugače pa je še: palačinke, carski praženec, pica margarita, vanilij puding (občasno), sir brez kruha, zdaj pa smo odkrili še vaflje. Pravi, da je jabolka, ampak ne spomnim se kdaj sem ga nazadnje videla. Jaz sem tako nesrečna. Res pa je, da ima dobro kri in je zdrav. Edino suh je grozljivo. Ima 21 kg pri 7 letih, velik pa je 128 cm. duskamb Sporočilo je spremenil(a) duskamb dne 05. jan 2008 14:07:32

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

5. jan 2008 14:45

hoj! se kar strinjam z liso, ne siliti s hrano. če bo lačen bo jedel, saj ne poznam primera, da bi se otrok ( tu ni govora o anoreksičnih najsnicah, a ne ?) izstradal do smrti ali hude bolezni. hrana naj bo le hrana. ne kazen ne nagrada ! le način, da se preživi. čim manj "cirkusov zganjat" in poskrbet , da bo dosegljiva le sveža, zdrava hrana. nobenih čipsov, cocacol, bountijev in žvečilk; posebno izven obrokov. če pa obroka ne poje, hrano z mize in naj čaka na nasledni obrok. vmes le kako jabolko. GOSPAKATJA

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

5. jan 2008 14:47

Včasik pomaga prepoved. Sedete za mizo, njemu pa nič ne date in poleg komentirate, da tota hrana ni za otroke, to lahko samo veliki jejo. Potem pa zanalašč je. tumpika ma vas rada

duskamb  

član od: 22.10.2007

sporočila: 43

5. jan 2008 15:26

tumpika je napisal/a:
Včasik pomaga prepoved. Sedete za mizo, njemu pa nič ne date in poleg komentirate, da tota hrana ni za otroke, to lahko samo veliki jejo. Potem pa zanalašč je. tumpika ma vas rada
ta ideja pa mi je všeč duskamb

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jan 2008 16:00

otroci včasih zelo jejo z očmi - probaj mu naredit sendvič v obliki kakega lika (v bazi so sendviči žabe), ali pa mini pico-obraz ali iz korenčka izrezljat figurico, pa ga prepričaš, da poje korenčkovemu možicu kapico, itd... Iz kake bolj ploščate zelenjave lahko z modelčki za kekse izrežeš kake simpatične oblike,... KO bo ugotovil, da zadeva v bistvu ni tako zanič oz. se bo navadil okusa, bo pa verjetno jedel tudi navadne oblike... Sigurno je dobra ideja, da skup pripravljata kosila, malice... Pa da se pogovarjata o hrani in se igrata z njo, da mu ni tuja... Ko se bo pol ure igral z avtomobilčkom iz repe, bo mogoče pripravljen tudi pojest eno kolo... Moja punči še ni toliko stara, tak da se ne bom delala nič pametno, bogve, kaj me čaka... Ampak vseeno pa mi je že kar nekajkrat ratalo, da so izbirčni otroci poizkusili kaj, česar sicer baje niso hoteli (je pa res, da nisem bila njihova mama in ej že to en motiv...) Zelenjavo in meso probaj naredit na kak malo sladek način: en tak recept je recimo koleraba v smetanovi omakci ala veri, v bazi, pa vroča lepljiva rebrca, če ne dodaš nič pekočega, pridejo tudi zelo sladka in jih imajo otroci navadno radi (vsaj jaz se nobenega ne spomnim, da ne bi hotel tega jest)... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti