Jabolčni kis

JOŽICA  

član od: 2.7.2002

sporočila: 2

tema odprta - 28. avg 2002 21:27 | ogledi: 7.760 | odgovori: 4

Rada bi sama naredila dober jabolčni kis iz domačih jabolk,pa ne vem kako.Ali mi lahko kdo pomaga?

Jožica

JOŽICA CIMBOLA

AA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 2

28. avg 2002 22:05

Moj oče dela zelo dobrega in sicer iz domačega mošta. Mošt iz domačih jabolk v večjih posodah hrani v kurilnici, kjer je dovolj toplo.Kis je narejen v nekaj mesecih ali pa še prej. Andreja ŠTULAR

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

29. avg 2002 12:42

ANDREJA, bi nam vaš oče zaupal svoj preizkušeni recept ? Prosimo ! POZDRAV MARTIKA Marta

JOŽICA  

član od: 2.7.2002

sporočila: 2

29. avg 2002 22:14

ANDREJA TUDI JAZ BI TE PROSILA ZA BOLJ PODROBEN RECEPT -SAJ VEŠ KOLIČINE!!???IN VSE OSTALO. Jožica Sporočilo je spremenil(a) JOŽICA dne 29. avg 2002 22:15:09

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

15. avg 2003 21:03

Pri nas ga delamo čisto enostavno. Jabolka opereš in narežeš, odstraniš seveda obtolčene in piškave dele, jih daš v večjo posodo, naliješ vodo (tako da je cca 2,5x več vode kot jabolk) in lahko dodaš malo sladkorja, da pospešiš kisanje. Za prvič si je dobro sposoditi pri nekom, ki že sam dela kis, "koter" oz. plašč sluzi, ki se naredi na vrhu posode pri procesu kisanja. Ko je kis narejen, ga precediš, sluz pa spraviš v vodi v kozarcu ali zaprti plastični posodi do naslednjega kisanja ali pa jo samo preložiš v posodo, kjer si že na novo pripravil za kis. Posoda naj stoji nekje v bolj toplem prostoru.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti