Polnjeni piščanec

neznan uporabnik

tema odprta - 26. dec 2007 17:02 | ogledi: 6.949 | odgovori: 5

za spremembo bi piščanca polnil z mesnim nadevom,,imam izrazito mesojede goste,ima kdo idejo za nadev,,pa lep pozdrav

wran

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. dec 2007 18:06

po dolenjsko se ga polni z nadevom iz piščančjih jetrc - drobno nastrgana popražiš na čebuli in česnu, začiniš s soljo, poprom, dodaš peteršilj, smetano, jajca in malo drobtin in potem to polniš ne le v trup, marveč tudi za kožo (ki jo malo privzdigneš s prsti ali ročajem kuhalnice). Lisa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. dec 2007 18:12

Ej wran51,

meni se zdi  čudovit nadev za piščanca, na osnovi kruha, pražene čebule, praženih piščančjih jetric drobno nasekljanih, petršilj, sol in poper po okusu.

Če hočeš še bolj mesni nadev: pol kg šunke ( kuhane), drobno nasekljane, 8 oliv drobno nasekljanih, 1 trdo kuhano jajce ( tudi nasekljano ), 1 kuhan krompir, 1 kuhana ( nasekljana ) drobovina piščanca. Po receptu še pride ena skorja limone ( nastrgana ) in pol kozarca rozin, vendar jaz tega ne bi dajal. Po potrebi dodaj juhe in od tega naredi " filungo ". Tega jaz nisem preizkusil.

dober tek

 

ežoj

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

26. dec 2007 19:13

Jaz ga polnim z nadevom od pečenice ,pršutom,olivami in sv.mesom.Če te podrobno bolj zanima se javi na ZS! Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

26. dec 2007 21:39

Vanilija, zakaj pa nebi recepta zaupala vsem....saj zato je kulinarika...al kako?? Escada

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. dec 2007 8:55

Jaz sem ga ravno na božični večer polnila z mesnim nadevom in sicer je bil nadev iz mase za pečenice, kuhanega kostanja, brusnic, prepražene čebule, žajblja, timjana, jajc, jabolka in drobtin. Štirinajst jedcev je potrdilo, da je bil odličen. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti