hoj! bolj iz ljubezni do debate ...., kako to, da se v tem strupenem svetu ( nore krave, "svinčene" ribe,onesnažen zrak, zasvinjana voda ,....) živi bistveno dlje, kot so živeli naši predniki?
GOSPAKATJA
hoj! bolj iz ljubezni do debate ...., kako to, da se v tem strupenem svetu ( nore krave, "svinčene" ribe,onesnažen zrak, zasvinjana voda ,....) živi bistveno dlje, kot so živeli naši predniki?
GOSPAKATJA
17. dec 2007 9:02
Medicina tudi dela čudeže. Loni Makaroni
17. dec 2007 9:21
In človeški organizem se prilagaja spremembam. Mamamia mamamia
17. dec 2007 11:24
Nismo tako zgarani! *T*A*N*J*A*
17. dec 2007 12:03
Javni zdravstveni servis nas je cepil in s tem obvaroval pred različnimi epidemičnimi boleznimi. Antibiotiki so pobili relativno večino bakterij, ki so nam delala vnetja (hvala Flemmingu, da en večer ni očistil materiala v labosu in je naslednji dan videl, kako ena plesen pobija bakterije....). Kar pomeni, da je manj bakterij ostalo trajno v telesu in delalo vnetja na drugih organih. Od otroštva hodimo k zobozdravniku in nimamo terminalnih komplikacij zaradi kariesa (včasih so ljudje umirali zaradi ponavljajočih se vnetij srednjega ušesa v kombinaciji z zobno gnilobo in potem so bakterije žurirale v glavi). Manjše nepravilnosti se dajo kirurško popraviti, včasih pa je ista okvara rezultirala v trajno bolezen (npr refluks). Žensko zdravje: v drugi polovici dvajstega stoletja se je izkazalo, da je pričakovana starost za ženske višja od starosti za moške. Key word: ginekologija kot javna zdravstvena storitev: Pazi se na žensko reproduktivno zdravje in ženske množično ne umirajo v rodni dobi zaradi komplikacij na porodih in nosečnostih. Ženska zaposlenost in uveljavljanje v družbi: Je v korelaciji z ženskim zdravjem. Ko so se ženske začele zaposlovati, se je posledično povečalo tudi število zdravstvenih storitev za ženske, ker so jim le-te postale bolj dostopne (vsaj formalno so imele možnost, da jo same plačajo). Zebe nas samo, če gremo ven premalo oblečeni, naši prostori so ogrevani. V času Jane Austen so npr. večino časa preživeli v prostorih, ki so imeli cca 17 stopinj in so se stalno prehlajali. Jemo sadje, sočivje in sintetične vitamine. Pred 100 leti niso uživali skoraj nič od tega. Javna infrastruktura: s tem mislim predvsem na vodovod in kanalizacijo. Odkar sta oba sistema v ločenih ceveh, so se drastično zmanjšale okužbe in bolezni. Pri tem si ne morem kaj, da ne bi omenila, da je bila v LJ pred dobrim stoletjem "strokovna javnost" jako nenaklonjena obema projektoma in so zadevo štirikrat dali na glasovanje in v četrtem poskusu je vztrajni župan Hribar uspel nabrati dovolj "svojih" glasov za oba projekta. In še mnogo tega.. Vendelina jr.
17. dec 2007 12:12
V naravi bi nas pojedle zveri, ki smo jih iztrebili... VeriKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Trixi |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Kavna torta (Coffee cake )
Srbski pasulj