Rabim nasvet za mandljeve kupčke

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 14. dec 2007 13:11 | ogledi: 3.861 | odgovori: 8

Te dni se lotevam peciva in pralin za praznike, pa so zdaj na vrsti madljevi kupčki. Po tem, ko sem mandljeve palčke končno in mukoma našla v eni trgovini, me zdaj čaka praženje.

Zdaj se pa ne spomnim točno - zakaj je že treba prepražiti palčke? Pa na kaki temperaturi in koliko časa? A se jih vmes kaj meša?

A s takimi surovimi ne bo dobro? Sicer sem bila na Goljatu, a saj veste kako je pri njem - ja, tako, nekaj časa. :) NO, gotovo je na koncu povedal tudi približno uro in temperaturo praženja, a si nisem napisala, zdaj pa imam...

Pa tisti sladkorni sirup - zakaj je to potrebno? Če se prav spomnim, se tega da samo par kapljic?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. dec 2007 13:36

Pražene palčke so boljšega okusa (kot vsi oreščki). Jaz sem jih pražila 15 minut na 170, nič vmes nisem mešala, prej pa "stuširala" na njegov način. Na koncu so izpadle zelo dobro. katka

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

14. dec 2007 13:55

Aha, super. Sem mislila, da se čas meri v urah. :) Bom kar dala pražit. A sladkorni sirup si naredila kar tako, da si zavrela vodo in sladkor? Menda mora biti zelo malo vode in zelo veliko sladkorja? A si jih pražila v sladkorju? Sem brala v bazi recept za mandljeve hrustavčke, pa avtorica palčke kar v ponvi malo prepraži. Brez vseh dodatkov. No, to mi je dalo misliti, da preveč kompliciram. :)

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. dec 2007 14:00

Nič komplicirat, so enostavni in dobri. Tudi za sirup nisem komplicirala, zavrela sem pač sladkano vodo in dala notri še liker, potem pa jih stuširala. Posula sem pa jih na debelo s sladkorjem v prahu (prekrila) in hop v pečico, v pečici so izgledali tako kot pri Goljatu. Le na koncu, ko sem jih prelivala s čokoladami, se mi je zdelo, da je vse pretekoče in da sploh ne bo nič oz tega, samo se je potem lepo strdilo in je bilo vse OK. katka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

14. dec 2007 15:41

Stuširala??? Kaj pa to pomeni Je to kakšna posebna Golijatova skrivnost? Jo, prosim, deliš z nami? Irena

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

14. dec 2007 17:40

TadejaL, v kateri trgovini si dobila mandljeve palčke? Miškolina

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

14. dec 2007 18:55

Na zadnjem tečaju sem Goljata vprašala za pripravo sladkornega sirupa. Pravi, da se da 15 dag sladkorja na 1 dcl vode in prevre.

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

14. dec 2007 18:56

Mandljeve palčke dobiš v vsakem Mercatorju. Cenejša so večja pakiranja v Pekarni Vrhnika. V pečici jih pražiš s sladkorjem v prahu cca 20 min - tudi Goljatov nasvet.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. dec 2007 1:47

Piškotek, vse je na mojem.albumu pod Goljatovimi recepti za torte. "Tuširanje" pa pomeni vlaženje, predvsem biskvitov za torte in rolade. Narediš ta sirup, kot pravi darjuška, lahko dodaš še kakšno aromo ali liker. Potem pa iz fruca ali plastičnega 3 dl jogurta narediš "tuš", tako da večkrat preluknjaš zamašek in potem tuširaš biskvit, ko je pečen. Zelo praktično in ravno prav navlaženo. Menda pa se take flaške tudi kupi, baje so bile videne v Obiju pri blagajni, če se ne motim, preverila pa nisem. Mandljeve palčke sem dobila v hipermarketu. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 15. dec 2007 01:47:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti