Starokopitnost in zmote

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

7. dec 2007 15:15

Ravno sem se spomnila špinače in želela napisati, pa vidim, da tudi drugi razmišljte o njej: - pri nas je ne pogrevamo odkar sem tu na KulSlo izvedela za to! - poleg tega jo zadnje čase zamenjujemo z blitvo tudi v tisti sesekljani različici, ker sem ravno tako tule izvedela, da moramo špinačo vedno pripravljati z mlekom, sicer je tudi (blago) strupena (pri nas pa ne jemo vsi mleka). veverica

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

7. dec 2007 15:44

Pri kvašenem testu vedno naredim kvasec, saj tako kontroliram, če je kvas v redu. Me nič ne moti, da je star način dela. regina

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

7. dec 2007 16:02

veverica je napisal/a:
Ravno sem se spomnila špinače in želela napisati, pa vidim, da tudi drugi razmišljte o njej: - pri nas je ne pogrevamo odkar sem tu na KulSlo izvedela za to! - poleg tega jo zadnje čase zamenjujemo z blitvo tudi v tisti sesekljani različici, ker sem ravno
Ali ni z blitvo enako / podobno kot s špinačo?

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

7. dec 2007 17:23

Če delam kvašeno testo vedno naredim kvasec moč navade pač, pa tudi kruh mesim z rokami na način kot me je naučila moja babica, čeprav sem kar mlada gospodinja. Sem se pa zelo veliko naučila na kulinarični sloveniji tako, da mi vsi nasveti prav pridejo. Adrijanam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti