Beli fižol

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

tema odprta - 3. dec 2007 8:38 | ogledi: 9.163 | odgovori: 11

Pozdravljene v deževno ponedeljkovo jutro.

Včeraj zvečer sem skuhala velik lonec fižola, belega, neka merkatorjeva znamka. Naj dodam, da sem fižol kuhala prvič oz. prvič mi je uspel.

Sedaj pa ne vem, kaj naj z njim, ker ga je za 2 očitno preveč, saj najini punčki razen matevža fižola ne marata (na mojo veliko žalost seveda).

Danes bo za kosilo verjetno klasična fižolova solata s čebulo, kakšnim kuhanim jajčkom in vse skupaj okisano...

Kaj mi še svetujete. Zmrzniti ga ne bi rada dala, ker me čaka še čiščenje zamrzovalne omare in se na vse pretege trudim porabiti zaloge iz zam.omare, tako da bi bila vesela kakšnega predloga.

Hvala že v naprej.

mojcca

mojcca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. dec 2007 8:57

Sama ga vedno nakuham vnaprej, potem pa porcijsko zmrznem za čase, ko ga rabim bolj na hitro. Loni Makaroni

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

3. dec 2007 9:12

Lahko narediš prebranac oz. tavče gravče - fižol pečen v pečici.- Rabi se prav bel fižol. lp bina

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

3. dec 2007 9:24

Jaz bi že z veseljem tale čili, ampak saj veste, ko prideš domov okoli 16.30 sestradan kot ???, potem pa hop po hrani. Ali se ga da narediti en dan prej? Bo jutri dober, če ga naredim danes zvečer? mojcca

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

3. dec 2007 9:27

jaz kar kupim tisto mešanico za čili con carne potem samo narežem meso na koščke, popražim, zalijem z vodo in začimbami in potem še fižol. Je hitro narejeno Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

3. dec 2007 10:09

Mojcca, naredi fižolovo juho, katero bosta jedla tudi tvoja otroka. Vsaj moja otroka sta jo vedno oboževala in sicer takole, kar malo po moje: Na rahlo prepraženi čebuli podušim različno zelenjavo, ki jo imam na zalogi (paradižnik, papriko, korenje, zeleno gomolj, tudi kakšen list zelja, kolerabo, por ...) seveda v bolj malih količinah, ker se hitro nabere pol piskra. Ko je podušeno zalijem z vodo, skuham do mehkega, dodam še peteršilj, pa še kakšno začimbo po okusu (baziliko, šetraj, majaron ..). Nazadnje vse skupaj, seveda s fižolom vred zmeljem. Meni je bolj všeč kar v mikserju oz. blenderju (palični mešalnih ne naredi tako dobro, če ni drugega je pa tudi dober). Pride bolj gosta juha. Meni je zraven všeč še pire krompir, otroka pa pravita, da so boljši špageti. Pa naj dobro tekne. oliva Sporočilo je spremenil(a) oliva dne 03. dec 2007 10:11:03

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

3. dec 2007 10:09

Meni je enkrat en duhovnik zaupal recept, ki se imenuje Sukataš:

čebulo prepražiš na malo masla, dodaš na drobno narezano papriko, malo popražiš in podušiš v lastnem soku in dodaš kuhan fižol, koruzo iz pločevinke in dobro premešaš. Začiniš s poprom, soljo, čilijem, curryjem in muškatnim oreškom.

Jed se lahko ponudi k svinjini. Mi smo jo največkrat jedli kot samostojno jed z rižem in solato.  

marelica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. dec 2007 10:16

marelica, hvala za tale sukataš. Loni Makaroni

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

3. dec 2007 13:09

Pri nas za nahitro naredit fižol naredim tako. Popečem koščke slanine nato dam čebulo,ko se čebula raspusti dodam narezan olupljen paradižnik(lahko tudi pelate) in nato gor fižol mogoče malo vode.Prevrejem dodam sol, poper, šetrajko.Jed je samostojna s koščkom kruha.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti