Damijan v sobotnem popoldnevu

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

10. mar 2009 8:01

Loni je napisal/a:

Sicer ne aše ravno v kontekst, ampak prejšnji teden sem bila doma zaradi viroze, pa sem bila malce preveč pred TV, zdaj končno vem, kdo je Nigella L. in ostali kuharji. No, hotela sem napisati, da če bereš napovednik, pričakuješ ohinstoh, ampak ženska je resnično medla. Kar je meni najprej padlo v oči, so bila njena oblačila. Ah, v takih se ne moreš iti kake resne kuharije, saj veste, kaj mislim, sem ter ta kaj špricne, malce se obrišeš... Pred Damjanom, ki deluje tako, da bi ga povabila v svojo kuhinjo in bi skupaj eksperimentirala, se lahko skrije, denarci v ozadju gor ali dol.

Loni Makaroni [rozica]
S tem se pa absolutno strinjam!!! Mi doma radi gledamo Damjana, ker nam deluje zelo posrečen, zabaven kuhar, tudi njegovi recepti so nam v glavnem všeč. Nigella Lawson pa mi deluje površna, njene jedi so - po domače povedano - kar nekaj brez veze, nobene izvirnosti. Najbolj me pa moti njeno ravnanje s hrano. V zadnji oddaji je tako metala kruh iz nakupovalne torbe, kot da gre za smeti, ne pa za hrano. Črna mambica Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 10. mar 2009 08:03:36

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

10. mar 2009 16:49

Hvala link je bil pravi in sem že sprintala recept zdaj grem pa brž na delo upam da mi bo uspelo no bom vidla saj imam dobre odjemalce pa bomo vidli kako bodo ocenili mojo mojstrovino. mark5

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. mar 2009 20:46

no meni se zdi dajmjan iz sobotnega popoldneva navaden packač... saj na koncu še nekaj uspe ampak... dajte no... a ste opazili da je vsako oddajo ene par kil težji? pa tudi oddaja je vsakič malo slabša. mislim, da se je začela veliko boljše, ko je imel še sovoditeljico in je kuhal doma... zdaj pa je en cenen izdelek nacionalne televizije... mormo mal pršparat, pa saj zna fant nekaj govorit... hop, pa so mu vzeli sovoditeljico... no zdaj pa za gledanost dodajmo kakšnega "slavnega", pa bo... nigella je pa kul! pa še seksi zgleda! njeni recepti pa simpl in celo ratajo... tako za kako hitro jed, ko ne veš kaj bi skuhal. mam knjigo "nigella express" in je čisto kul. ni pa gospa nikakršna inovatorka ali kaj podobnga, da ne bo pomote. všeč mi je, ker že tako enostavne stvari še poenostavi :) skratka minimilaistka z oblinami. ampak to je moje zasebno mnenje! ;) malo sem prebiral te komentarje in sem se moral vtaknit... cellnet

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

10. mar 2009 20:55

Hej pa kaj če se Damjan redi to je čisto njegova osebna stvar.Če seon tako dobro počuti pa naj se redi ali pa hujša.Oddaja mi je pa všeč,Damjan nedeluje čisto nič važno.Nigella pa je pojem zase,sem jo zadnji gledala samo na koncu,da sem vidla a jo prevaja oseba,ki jo poznam po službeni poti. chappy

morissette1  

član od: 8.12.2008

sporočila: 9

12. mar 2009 23:17

Živjo, jaz pa bi zastavla vprašanje, ki se vsebinsko veže na Damjanov recept. Tale bananina torta zgleda res dobra in dokaj enostavna, zato jo bi rada naredila za prijateljev roj. dan. Ker pa nisem vešča v pripravljanju tort mam nekaj vprašanj. In sicer: - je potrebno biskvit kaj navlažiti (mogoče s kakim mlekom+malo ruma?) - v receptu piše 5 lističev želatine jaz pa poznam samo tisto v prahu, koliko vrečk le-te bi potrebovala? Ali naj raje poskusim kar s to v listih? - damjan je torto preliv s čokolado le po vrhu, kaj pa obod? naj ga raje pustim brez, ga premažem s sladko smetano ali se ga lotim s čokolado (pri čemer si ne predstavljam kako bi to šlo)? Upam, da mi bo lahko pomagal kdo, ki jo je že naredil (Petrca_5:)) ali pa je bolj vešč v tem. Hvala morissette1

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

12. mar 2009 23:33

cellnet je napisal/a:
nigella je pa kul! pa še seksi zgleda! cellnet
Mogoče gre pa zato ženskam na živce?
chappy je napisal/a:
Hej pa kaj če se Damjan redi to je čisto njegova osebna stvar. chappy
Točno tako! Saj je tam zaradi kuhanja, a ne? Ostalo pa so njegove osebne stvari. sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 12. mar 2009 23:34:26

kozamurnik

sporočila: 2311

13. mar 2009 6:27

No cellnet,pa se ti javi za zraven... kot sovoditelj, pa tam stresaj svojo modrost. Ta o kilah je pa nizek udarec,ki s kuhanjem nima nobene zveze. kozamurnik

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

13. mar 2009 8:00

morissette1 je napisal/a:
Tale bananina torta zgleda res dobra in dokaj enostavna, zato jo bi rada naredila za prijateljev roj. dan. Ker pa nisem vešča v pripravljanju tort mam nekaj vprašanj. In sicer: - je potrebno biskvit kaj navlažiti (mogoče s kakim mlekom+malo ruma?) - v receptu piše 5 lističev želatine jaz pa poznam samo tisto v prahu, koliko vrečk le-te bi potrebovala? Ali naj raje poskusim kar s to v listih? - damjan je torto preliv s čokolado le po vrhu, kaj pa obod? naj ga raje pustim brez, ga premažem s sladko smetano ali se ga lotim s čokolado (pri čemer si ne predstavljam kako bi to šlo)? morissette1
Torte še sicer nisem delala, imam v načrtu naslednji teden. Jaz bi naredila takole: -ker imamo radi sočne torte in vlažne, bom podlago definitivno navlažila, mogoče s sladkanim mlekom z malo ruma ali pa kar z bananinim jogurtom; -kar se tiče želatine: mislim, da 1 vrečka želatine v prahu pomeni enako kot 6 lističev, torej ne bi uporabila čisto cele vrečke. Ali pa kupi tisto v lističih, saj uporaba je smiselno enaka. -tu imaš dve možnosti: ali obliješ celo torto s čokolado ali samo po vrhu, ob straneh pa namažeš smetano. Jaz bom verjetno polila samo po vrhu (pri tem si pomagam s tistim obodom-obročem od Hoferja, da ne bo nič ob straneh curljalo). Ko se vse skupaj strdi, obroč odstraniš in ob straneh namažeš s smetano. Upam, da sem kaj pomagala. lenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. mar 2009 8:44

Ne vem, no, če bi bil kuhar kot kak taboriščnik, ne vem, če bi jaz ravno z veseljem gledala njegovo oddajo. Za moje pojme se mora kuharju videti, da je kuhar, ne pa maneken za kajjazspetvem katero znamko. In da njegova kuhinja zgleda kot kak znanstevnofantastični laboratorij, to pa spet ne.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. mar 2009 9:17

celnett, daj, uporabi no tisti čudežni gumbek na daljincu in izključi malo, no.................... Pa ne samo TV. Žaliti pa res ni treba nikogar tule. In ti SI žalil, Damjana, če ti še ni jasno, koga. Pa še koga drugega.

 

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti