Vaniljeva krema za torto

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. dec 2007 9:27

Jaz sem trenutno najbolj navdušena nad kremami z moscarpone sirom. Kreme niso ala puding trde, lepo se režejo, obstojen so in kombinira se jih v navadne vanilijeve, sadne šokoladne, z orehi, skaratka, super! lidka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. dec 2007 9:47

lidka, se strinjam, to je njammmi cheleste, potrebuješ: 10 dag sladkorja vanilijev sladkor strok vanilije 250 g mascarponeja 1 dl mleka 3 dcl sladke smetane 10 dag vanilijeve instant kreme (Galetta) vanilijeva aroma iz stekleničke Umešaš sladkor, mascarpone in mleko, dodaš instant kremo (galetta) in premešaš z mešalcem. Dodaš stepeno sladko smetano. Taka krema pride kompaktna, ker se galetta gosti. Lahko ji dodaš še vanilijevo aromo iz Etolove stekleničke in izpraskaš vanilijev strok (zdaj sem res navalila na ta vanilij . No, to je to. morska medvedka, veliko sreče n seveda užitka katka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. dec 2007 11:59

Jaz delam ponavadi kar s smetano, not stopljeno čokolado, belo, mlečno, saj je vseeno. Zmiksam, potem pa noter vmešam moscarpone. Se čimbolj izogibam pripravljenim kremam, ker imam alergičnega otroka, pol pa packam kolikor se da tako, brez.

Dodatki so: rum, vanilijev strok, kakšen saden kompot...  

lidka

neznan uporabnik

2. dec 2007 15:06

Kaj pa mleko(npr 3 dcl), v njem nekaj minut kuhaj vaniljev strok, 2-3 žlice jedilnega škroba (Gustin) in sladkor, skuhamo kot tak gost puding. Če hočeš da je krema rumena dodaj še dva rumenjaka Ko se to ohladi pa stepi rastilinsko ali navadno smetano in to lepo vmešaj. Po mojem bi bila taka lahka krema. Jaz podobno naredim kokosovo kremo - v mleko zakuham kokos, sladkor in 2-3 žlice jedilnega škroba, da je masa precej gosta. Ko se masa ohladi jo vmešam k približno pol litra stepene rastlinske smetane (bolj zaupam, da se mi lepo strdi). Čokoladni biskvit, navlažen z rumom+vodo+sladkorjem in to kremo je super kombinacija. tedi

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

2. dec 2007 21:35

hvala vsem za ideje,najbrž se bom odločila kar za to kombinacijo z mascarponejem,pa da vidim kaj bo ratalo,če pa še kdo kaj pripiše,pa ne bo odveč.vsem hvala in pozdrave. cheleste

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. dec 2007 22:21

Kot je že Jade povedala, je smetana najboljši tortni nadev. Mascarpone, ja, lep kompromis. Če gre za lahko torto, lahko uporabiš tudi creme patissiere 2 rumenjaka 5 dag sladkorja v prahu žlica Gustina četrt litra mleka 1 beljak vanilijev strok rumenjak stepaj s sladkorjem, počasi dodajaj Gustin in malo mleka. Ostalo mleko pogrej z vanilijevim strokom in ga , ko se malo ohladi, polij čez jajčno mešanico. Vse mešaj nad ognjem dokler se ne zgosti. Beljak stepi v sneg. Tretjino jajčne mešanice zlij v skledo, dodaj sneg in zmešaj. Dodaj še ostanek in mešaj na pari nekaj minut. Krema se naj ohladi pred uporabo. To je zelo zelo lahka krema, običajno uporabljana tudi s kakšnim zelo lahkim testom. Imam pa še en, bolj robusten predlog, frangipane 100 g masla 100 g sladkorja 3 jajca 100 g zmletih mandljev Maslo stopi, pa ga potem malo ohladi. Zmešaj mandlje, maslo. sladkor in jajca, stepaj dokler ni masa kremasta in gosta. Krema se lahko tudi peče s pecivom. Je ena boljših. No, poskusi. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 02. dec 2007 22:23:21

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

3. dec 2007 21:34

Hvala nola,lep pozdrav. cheleste

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti