Bojkot nakupovanja

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

24. nov 2007 22:35

v Kopru se je trlo ljudi v enem izmed nakupovalnih centrov, mimogrede bili smo tudi v Tori di Evropa...ista zgodba.............priznam tudi mi smo se gužvali...neizbežno... zuzek

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

24. nov 2007 22:50

žal je bil danes bazar sila in ni bilo mogoče bojkotirati, zato smo nakupovali in prispevali nekaj denarja v dobrodelne namene! lp, pinka Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 24. nov 2007 22:50:50

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

24. nov 2007 23:55

Paradoksalno je, da vsi jamrajo, da nimajo denarja, trgovine so pa nabito polne in novi trgovski centri rastejo kot gobe po dežju. Ljudje pred prazniki oz. pred dnevi, ko so trgovine en dan (!) zaprte, derejo v nakupovalne centre in kupujejo kot bi jim grozila vojna oz. ne vem, kako naj se izrazim. Ampak ne bom pa obsojala družin, ki gredo v soboto v šoping namesto kam drugam - vsakomur svoje. Nihče jih ne sili. Sami se za to odločijo, ker jim je všeč. tako kot je meni všeč, če grem ob čudovitem jesenskem dnevu kam na izlet ali pa vsaj na sprehod, tako je drugim všeč, da gredo po nakupih ali pa samo malo "gledat". Pa kaj. v končni fazi: samo da so skupaj.

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

25. nov 2007 9:33

Kot sem napovedala, sva s hčero šle včeraj po nakupih. Bilo je grozno, saj se je kar trlo ljudi, pa vroče je bilo...In to en mesec pred Božičem, iz česar sklepam, da se bo gneča samo še stopnjevala. Nakupovalni centri so namreč vsi že okrašeni, dogajanje je že nekako "predpraznično", kar po mojem ljudi avtomatsko potegne, da nakupujejo. Vsaj tisti, ki imajo denar. Drugače pa sem opazovala družine-res jih je bilo veliko z majhnimi otroki. Nekateri so imeli polne nakupovalne vozičke, nekateri pa samo kakšno majhno vrečko. Po mojem pač ne gre obtoževati ljudi, ki nakupujejo ob vikendih. Za ene je to edini možni dan, nekateri so pač na rednem mesečnem "velikem" nakupu, drugi gredo po kaj, kar se ne dobi v njihovem kraju...Če greš 1x na dva meseca v nakupovalni center, vse ostale vikende pa preživiš v naravi, to ni noben zločin. Sicer pa vsak dela po svoje, kako drugi živijo, nas pravzaprav nič ne briga, kajne? Pika Nogavička

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

25. nov 2007 10:34

Z zadnjima dvema avtoricama se nikakor ne strinjam. Problem je v tem, da se ljudje ne zavedajo več, da vse dneve namenijo nakupovanju, ogledovanju, hotenju po takih in drugačnih materialnih stvareh. Najhuje se mi zdi, da v ves ta kaos starši vozijo otroke. Zakaj? Da jih že od malih nog navajajo na nakupovanje? Zmrdovanjem nad premajhno ponudbo, gužvo (ki jih itak ne moti, ker tako vsaj vidijo kaj se dandanes obleče za nakupovanje in da lahko srečaš vse poznane in da te vidjo v tvojem novem plašču), previsokimi cenami (ki v konči fazi niso nikoli ovira-ker ljudje raje šparajo pri benzinu do morja ali gora, pa si raje privoščijo najlepši pulover na svetu za 150E). Poleg tega v trgovini takoj prepoznaš ljudi ki so tja prišli, ker vsak pač mora jesti (in večina nas žal v stanovanju ne more imeti vrta, da bi vsaj zelenjavo in sadje dobili doma) in tiste, ki tam izvajajo svoj hobi. Čeprav nisem ravno pristaš takšnih in drugačnih "dni", včeraj nisem šla v trgovino-verjetno tudi zato, ker za vikend nikoli ne grem v trgovin, ker mi tudi na pamet ne pade, da bi proste dni preživljala z nakupovanjem. Anouk

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

25. nov 2007 11:00

Ah, tudi jaz sem nakupovala: najprej sem šla na bencinsko črpalko natankati avto (BTW, zakaj pa ni nihče predlaga, da za en dan bojkotiramo črpalke, gostince, frizerje, itd.?), potem sem šla v službo (delam v trgovini) in sem si kupila malico, potem po službi sem si šla pa kupiti še nekaj osnovnih jestvin. Če se že gremo bojkot, naj se ga organizira tako, da so trgovci prosti. Hvala bogu so ljudje včeraj nakupovali. Si predstavljate, da oddelate svoj turnus, trgovina pa povsem prazna? Manipulantje, ki polnijo police, bi vsaj na čisot prišli, blagajničarkam bi se pa najbrž snelo za praznimi blagajnami.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. nov 2007 11:21

Se popolnoma strinjam s sarah.

Mi nakupujemo med tednom. Otroka zamem malo prej iz vrtca in se greva peljat z vlakom (na katere je nor) v Ljubljano. Nato narediva sprehod do očitove službe, potem pa gremo naprej z avtom po najnujnejših nakupih. Ponavadi si naredim plan kaj potrebujemo in kam naj bi šli. Da bi se kar tako sprehajali po trgovinah ali po BTC-ju ni šans, ker moja dva moška znorita. 

Da ne bom preveč zašla s teme, tudi jaz nisem bila včeraj v trgovini. Se pa izogibam nakupovanju v trgovinah ob nedeljah. Mislim, da bi si tudi trgovke zaslužile nedeljo v pravem pomenu besede. Se mi zdi, da bi bil bolj primeren bojkot ob nedeljah, še posebej sedaj ko se bližajo prazniki.   

  

 

marelica

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

25. nov 2007 13:29

Jaz grem v trgovino 2x na mesec, pa mi vseeno znese Teka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

9. mar 2011 10:06

 Letos kroži tale mail: 

12.MARCA  se ne gre v trgovino!!!

Čedalje več ljudi ugotavlja, da je POTROŠNIŠTVO preseglo vse meje. V poštne nabiralnike dobivamo oglase, ko se vozimo po cesti vidimo le oglase, ni medija  brez oglasa, v mestih so oglasi na vsakem koraku,.. skratka, BOMBANDIRANI smo z oglasnimi sporočili. Vse z namenom, da nam bodo podjetja končno omogočila izdelek, ki nam bo prinesel "dolgoročno srečo".
Le izdelek ali dva ali tri  rabimo in bomo srečni na veke vekov, kako zlata so podjetja.

Seveda mi temu  nasedemo, dopustimo da oglaševalska industrija razmišlja namesto nas in kupujemo  čedalje več in več, po večini stvari, ki jih čez 1 mesec ne rabimo več! Na ta račun pa izginevajo gozdovi, število rib se zmanjšuje, tretji svet dela za  preživetje, onesnaženost se veča, naravni viri se drastično kršijo, podjetja  kruto tekmujejo med seboj za tržni delež, tudi na račun domače delovne sile in  umazanega marketinga.

A mi nekako ne vidimo te POVEZAVE, ne znamo povezati vseh teh dogodkov, smo le nemočna lutka v rokah oglaševalske industrije. V resnici pa je to omogočeno zgolj zaradi nas samih, v resnici pa mi držimo ves ta sistem pokonci. Mi smo tisti, ki to dopuščamo, vsak posameznik zase.

Nakupuj manj, ŽIVI več

Eden od sloganov akcije. Se sploh  zavedate, koliko denarja, časa in naše predrage energije gre na račun nepotrebnega nakupovanja? Koliko nepotrebnega brskanja po katalogih, iskanja po  internetu.

Upam, da nam počasi postaja jasno, da nam ti izdelki, pa naj si bodo kakršni koli že, ne bodo prinesli trajnega zadovoljstva, trajne sreče. Da bomo ravno tako živeli, kot sedaj, z ali brez določenega izdelka.

sobota, 12. MAREC 2011  !!!



Če se vsega tega vsaj približno zavedate, potem vas pozivamo k akciji DAN BREZ NAKUPOV ali Buy nothing day, ki že 15 let poteka po svetu, sedaj že v 65-ih državah, v Sloveniji prvič leta 2004. Letos bo akcija potekala 12.marca in upajmo, da bo vsaj toliko odmevna, kot takrat, ko smo izključili luči za 5 minut. Se še spomnite? 

Kako sodelujete ? Sodelujete tako, da v soboto, 12. marca 2011, NIČ NE KUPITE, da se ta dan vzdržite vsakršnih nakupov, vseh 24 ur.

Namen? To je dan, ko lahko pošljemo jasno sporočilo, da nam le ni vseeno, kaj se s svetom dogaja, to je dan, ko lahko pokažemo, da se znamo združit, to je dan, ko lahko z malo gesto prispevamo velik korak k boljšemu svetu.

Naj bo torej 12. marec dan, ko ne bomo ničesar kupili. Prav ničesar, en dan. Se lahko  vzdržimo? Lahko k tem spodbudimo še ljudi okoli sebe? Ste za hec, ste za to, da sprožimo šok terapijo?

    SLOVENCI ZDRUŽIMO SE IN BODIMO ENKRAT ENOTNI IN POKAŽIMO, DA IMAMO   

   VSEGA DOVOLJ !!!  

   Pošiljaj naprej, ne zadržuj tega maila, le tako bomo uspeli z akcijo    !!!!

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. mar 2011 10:21

Odlično, pa bomo lahko vsaj enkrat nakup opravili hitro in brez gneče.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti