Darila za praznike

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. okt 2008 14:40

Atina je napisal/a:
Ja, Jelenčkova, sem pa mislila, da si ti žena sodelavca Božička! Atina
Hehe. Nisem, poznam pa enega Božička Je prijatelj od mojega Jelenčka Jelenckova

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

30. okt 2008 15:01

Jaz sem Miklavževo trošenje omejila tako, da ima vsak otrok svoj štumfek, primerno okrašen za Miklavža in vanj potem gre, kolikor pač gre. Odpadejo razne velike škatle z igračami, ... vglavnem pristanejo notri mandarine, kakšna čokolada, nalepka... Vse skupaj do max pet evrov na otroka. Za Božič se za otroke malo bolj iztrošim, odraslim pa zadnja leta tudi sama podarjam domače sladkarije (kar, ugotavljam, sploh ni tako poceni), kupim kakšno vstopnico za kino, gledališče, kakšno rutko, šal, rokavičke, v predprodaji kakšno smučarsko karto, vstopnico za bazen, savno, prijatejicam kakšno kozmetiko, dišeče milo, svečke, prijateljem kak kos orodja, lani recimo enemu delavske rokavice, ker je ravno hišo prenavljal... Velikokrat podarim knjigo, prijateljicam, ki, tako kot jaz, rade kaj dobrega spečejo, pa sem kupila že tudi silikonsko podlogo za valjanje testa, kompletek pripomočkov za izdelavo pralin, valjar z distančniki za enakomernejše valjanje, modelčke za piškote zanimivih oblik, kakšen zanimiv sirup/aromo, ki je ni ravno za kupit v vsakem supermarketu... Evo, zdaj se nič drugega ne spomnim Irena

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. okt 2008 15:20

Jelenčkova, pa saj to je že več kot naključje! Atina

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

30. okt 2008 16:05

No ja pri nas smo pa bolj čudne sorte vsaj kar se obdarovanj tiče. Za Miklavža kupim darilo samo svojim otrokom za tam nekje cca 20 evrov in to je tudi vse. Ni Božička ni Dedka Mraza. Tako smo se dogovorili tzdi z brati in sestrami in vsak kupuje svojim otrokom. Imava namreč 12 nečakov in lahko si mislite znesek ki bi šel za darila. V dneh pred prazniki z njimi raje ustvarjamo in delamo okraske.Tako imamo skoraj vsak božič drugačne doma izdelane okraske na drevescu. Se mi zdi, da so otroci kar zadovoljni le včasih ko kakšen prijatelj dobi kaj za Božička ali Dedka Mraza vprašajo, zakaj pa njim nič ne prinese. Povedala sva jim, da pri nas pač nosi Miklavž. Drugače se pa z mojimi in moževimi brati in sestrami v bistvu niti ne obtarujemo. No če gremo na obisk že nesemo pod drevesce kakšne čokolatine ali domače piškote, vendar vse bolj simbolično. Sem pa jaz že nekaj let podarjala take domače stvari enkrat smo delali Božičke iz malih kozarčkov in jih nato napolnili z bomboni, eno leto sem vsem podarila angelčke iz testenin, lani pa iz testenin narejene svečnike za čajne lučke. Ker pa moji obdarovanci povečini ne znajo ceniti časa in ljubezni s katero to izdelujemo letos nebo nič. Mogoče kakšna kavica ali čokolada pod drevesce in to bo to. Prazniki bodo pa kljub temu lepi, saj nebomo obremenjeni z iskanjem idej in letanjem po trgovinah. patka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

30. okt 2008 16:24

Moji obdarovanci (prijatelji, žlahta) dobijo za božič oz. novo leto domače proizvode - steklenico terana, moje marmelade, piškote, letos bodo na programu tudi Dagine kutine z viskijem. Miklavž pri nas prinese suho sadje, pomaranče/mandarine, obvezni mandolat (ki ga skoraj vsega pojem jaz :))), čokolado, obvezno par nogavic za vsakega, pa tudi parklje, ki jih spečem doma iz kvašenega testa. Miklavževega darila sta v naši hiši deležna seveda tudi tast in tašča, ponoči jima nastavim parklje, doma posušeno sadje, pa še pomaranče, prešpikane s klinčki in sta vedno zelo vesela. Božična darila za moja otroka in moža so ponavadi poskus uresničitve kake skrite želje, če seveda ni prevelika. Ponavadi so to knjige, oblačila, CD z najljubšo glasbo, ko sta bila otroka mlajša tudi igrače. Se pa ne gremo pretiravanja - računalnikov in drugih dragih stvari pri nas pod božičnim drevesom ni. Bolj nam je pomembno samo obdarovanje - z veseljem izbrana in lepo zavita darila, ki razveselijo oči in srce. Patka, nič niste čudni, jaz bi rekla, da ste na pravi poti! Družinsko druženje in skupno ustvarjanje je tudi zame bistvo teh praznikov....tega nobeno letanje po vele trgovskih centrih ne more poplačati! mamaF - Mojca

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. okt 2008 17:41

Jelenckova je napisal/a:
Aja, drugače pa bom letos uvedla še eno novo darilo in sicer copatke iz filca. Se vežbam v tem čez vikende, tako da bom decembra pripravljena na proizvodnjo:) Jelenckova
Jelenčkova, a lahko malo razložiš, kako jih delaš? Imam tudi jaz nekaj idej, ampak ne vem, kako bi naredila podplat. RadaJem

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

30. okt 2008 18:03

Jaz sem že pričela, vendar ne bom povedala kaj. Preveč mojih obdarovank in obdarovancev visi na Kul Slo

kobra 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. okt 2008 19:02

O, kobra1, po lanskih darilcih sodeč......bo kaj lepega..................

rimljanka - zasebno mnenje

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

30. okt 2008 19:12

Živio! Katka Lopatka, nam lahko zaupaš, kako delaš milo? LP vdolin vdolin

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. okt 2008 19:57

Ja, ni problem, spet bom citirala kobro 1, ki je recept za milo prijazno delila z nami! Kobra 1 še enkrat hvala. Kobra 1 je napisala tole: Dišeča zeliščna mila (cca za 5 kos, če vzamemo za kalup škatlico za milo) 500 g običajnega belega otroškega mila 10 žlic limonovega soka 10 žlic destilirane vode po 1 žlička eteričnega olja ( žajblja,limone, mete, sivke....) Naribamo otroško milo in umešamo limonin sok ter destilirano vodo. Zmes počasi segrevamo nad paro vroče vode, dokler se zmes ne stopi. Odstavimo in razdelimo na pet enakih delov. V vsakega vmešamo po eno čž eteričnega olja. Dišečo zmes nalijemo v naoljene pokrovčke za milo in pustimo, sa se milo ohladi in posuši. Predno se povsem posuši jih lahko okrasimo z zelišči . Za kalupe lahko uporabimo karkoli. Za ta čas so primerni z novoletnim motivom, dobimo jih v trgovinah za prosti čas. Zavijemo v celofan in lepo dekoriramo. Sama sem uporabila navadna raznobarvna mila od mercatorjeve znamke, ki so dišeča že sama po sebi, zato barvil in eteričnih olj nisem dodajala, dodala pa sem olivno olje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. okt 2008 19:58:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti