Darila za praznike

TERRY  

član od: 19.11.2007

sporočila: 32

22. nov 2007 17:39

Jap....Pa se bo kmalu začela predbožična mrzlica in ljudje v evforiji, tekanje za darili... Pri nas je navada, da si ne podarjamo "nevemkakšna" darila. Glavno vodilo je, da se spomniš z malenkostjo in še sreča, da ni nihče zahteven. Najraje imamo doma narejene dobrote, sin kakšno malenkost za šolo ali za ročno ustvarjanje,...Glavno,da smo skupaj in se veselimo trenutkov domačnosti in ljubezni, ki prevevajo čez celo leto in se stopnjujejo v božičnem in novoletnem času. TERRY

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. nov 2007 17:48

kratko in jedernato: Nič LP Drejček

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. nov 2007 20:06

Škatle za čajne vrečke.

LP

cervus

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. nov 2007 20:23

Jaz kupim kakšne malenkosti, ker vedno podarjam piškote, kolače, likerje,...kupim kakšen čajek, kremo za roke, nogavice...za svojega edino kupim kar reče čez leto da bi imel. Še to samo za božič. Zdi se mi, da je za praznike najbolj pomembno, da je družina skupaj, uživa v peki dobrot, uživa ob čaju pred televizijo, gre na kakšen obisk,...in ne grozno draga in velika darila. Jelenckova

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. nov 2007 9:27

Novoletna darila vredno naredim sama, nekako po navdihu, tistemu času primerno.

Drugače pri nas ne damo veliko na vsebino ampak pozornost. Lahko je samo čokolada, svečka, ali kaj šaljivega, le da je lepo dekorativno zavito, temu času primerno.ž

Kaj bom letos darovala, ne bom izdala, ker potem to nebi bilo več presenečenje, jih preveč visi na Kul. Lahko pa prispevam idejo.

Dišeča zeliščna mila ( cca za 5 kos, če vzamemo za kalup škatlico za milo)

 

  • 500 g običajnega belega otroškega mila
  • 10 žlic limonovega soka
  • 10 žlic destilirane vode
  • po 1 žlička eteričnega olja ( žajblja,limone, mete, sivke....)

Naribamo otroško milo in umešamo limonin sok ter destilirano vodo. Zmes počasi segrevamo nad paro vroče vode, dokler se zmes ne stopi.

Odstavimo in razdelimo na pet enakih delov. V vsakega vmešamo po eno čž eteričnega olja. Dišečo zmes nalijemo v naoljene pokrovčke za milo in pustimo, sa se milo ohladi in posuši.

Predno se povsem posuši jih lahko okrasimoo z zelišči .

Za kalupe lahko uporabimo karkoli. Za ta čas so primerni  z novoletnim motivom, dobimo jih v trgovinah za prosti čas.

Zavijemo v celofan in lepo dekoriramo.

 

 

 

kobra 1

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

23. nov 2007 9:44

Vendelina jr. je napisal/a:
Jaz sem prejšnji mesec nakupila nekaj DVD-jev s filmi, ki jih moraš imeti, pa nekaj CD-jev od Luciana Pavarottija, pa nekaj Božilakov (jih je vražje težko dobiti), zdaj se dogovarjam z eno punco, da mi bo izdelala dva T-shirta s citati in dva predpasnika prav tako s citati. Na spletu sem kupila še dve bedlam kocki in ko mi kapne še darilo za obletnico poroke mojih staršev, sem zadevo dokončala. Vendelina jr.
Vendelina, super ideja! Za bedlam kocko še nisem slišala - sem šla takoj pogledat in že naročila dve . Hvala za predlog! lunacka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. dec 2007 4:44

tole je prva runda za jutrišnji oddaljen obisk - domači sirovo-špinačni in pršutni tortelini pred pakiranjem po pakiranju pa še vsa skupaj - vanilijev liker, tortelini, domač pesto, čokoladna salama in Tošetov CD :) katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. okt 2008 14:28:54

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. dec 2007 7:24

Katka, le kdaj vse to scopras? Ce bos tako nadaljevala bos namara res doktorirala tam nekje okrog 2020, pa se to le s pomocjo taksnih darilc..., pa te so verjetno premalo za prof.&co. Jaz ne podarjam nic,oz. res samo najblizjim sorodnikom kaksno doma narejeno malenkost. Sem se pa od nekega zelo dobrega prijatelja nekako navzela navade, da sem za bozicne praznike vedno bolj strpna, da poklicem koga, ki bi si verjetno ne " zasluzil", da ne zabrusim nazaj ne da bi stela vsaj do deset, da se o p r a v i c i m ( to je najtezje) in se kaksno drobno malenkost., ki pa vcasih zna spremeniti celo zivljenje!Samo pomislimo, koliko jeze in sovrastva je na tem svetu ker zaradi trme nihcne ne popusti, oz noce zaceti prvi! Malo sem zasla ampak je vseeno nekako v tem smislu.Tudi lepa beseda je darilo. Skoda, da tega ne zmorem celo leto-, se pa kar trudim. lucka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. dec 2007 8:17

lucka52 je napisal/a:
Katka, le kdaj vse to scopras? lucka
Lučka, ko mi spimo, poglej uro objave... Ja Katka, dobra si... matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. dec 2007 1:49

Dobili bojo odvisno od tega, koliko bojo spali - če bojo pridno spali, da bom mela čas kaj vmes naredit, več, čene, pa manj, bom pa zato z njimi;) Punči dobi knjigico (saj ne da bi že znala brat, no), pa kako igračko in punčko iz cunj, če mi jo bo uspelo naredit, njen oči pa - ne, nič ne bom napisala, potem bo šel pa ravno to brat (pa sicer nikoli ne gre, ampak kadar pa kaj takega napišem, česar ne bi smel videt, pa vedno prebere;) Napišem, ko bom naredila in dala, ok? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti