Darila za praznike

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

10. dec 2007 17:41

Moje vprašanje se nekako nanaša na to temo, zato bom še jaz zastavila eno vprašanje. V službi imamo že nekaj let navado, da se medsebojno obdarujemo, letos naj bi bilo darilo za cca 7 €, pa me malo zanima kakšne ideje imate. Adrijanam

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. dec 2007 17:56

Jaz osebno bi se zelo razveselila kakšnega čajčka. Pravega, ne filter vrečk. Jaz ga kupujem v cha. Božični sadni in božično jabolko sta res fantastična.... Lahk pa izbiraš količino (jaz sem ga naši mami prinesla pakiranega po 5 dag in ga bo dala delavcem, zraven pa šalčke). Imajo pa tudi že pairane paketke. Vrečkico čajčka, sladkorno paličico in mislim da tudi to "žogico za namakanje" Lp E.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. dec 2007 19:50

eranna24, manjše košarice imajo tudi v 1€ shop, če ga imaš kje blizu, jaz ga imam pred nosom in mi je zelo fino, zbrskam vedno kaj katka

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

10. dec 2007 20:01

hvala katka, sem že sama pogledala malo po netu, pa je toliko različnih ponudnikov, da nisem vedela kje je vredu. hvala si mi res pomagala!! saš

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. dec 2007 8:50

Sem še vlivala milo za darila, po kobrinem sistemu, super, hvala! katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. okt 2008 14:31:34

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. dec 2007 8:59

Bravo Katka! kako lepo! A škatlice si tudi sama naredila?

Jaz sem pri svečarju vlivala v podobne modelčke svečke, dišeče. jih bom podarila zraven kvačkanih zvezdic.

Rabila bi tudi kakšne podobne škatlice. če imaš mogoče kakšno šablono, ali pa naj po knjigarnah pogledam?

Kyara

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

20. dec 2007 9:05

ADRIJANAM je napisal/a:
Moje vprašanje se nekako nanaša na to temo, zato bom še jaz zastavila eno vprašanje. V službi imamo že nekaj let navado, da se medsebojno obdarujemo, letos naj bi bilo darilo za cca 7 €, pa me malo zanima kakšne ideje imate. Adrijanam
Živjo, tudi v naši žesnki družbi (10 punc), ki si vsako leto naredimo zaključek zase imamo vedno na sporedu obdarovanje, takšno malo malenkost in smo se tudi letos domenile za vrednost 7€. Lani sem podarila enga malega angelčka, letos pa že imam v vrečki modelček silkonski za muffine (mali - v merkurju cca 3,5 €) ter skopirano knjižico receptov. Vse že čaka na fešto v soboto ..... jupi .... maserka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. dec 2007 9:15

Kyara, te škatlice sem kupila v 1€ shop, so po 75 centov. V LJ vem samo za to prodajalnico v Šiški pri Stari cerkvi. katka

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

20. dec 2007 10:18

Berem tele vaše dileme in sekirancije glede daril v decembru in moram pristavit še svoj piskrček. Saj je vse lepo in prav, če se mamo radi in si zato kaj podarimo. Ampak v 90% vidim, da vas to obremenjuje in da je to - ča drugega ne - za nekatere tudi hudo finančno breme, ki ga je pač treba požret. A se vam ne zdi tole vse skupaj malo brez veze? In za koga, vas vprašam? Kdo se je to izmislil? Mi smo že zdavnaj popucali s tem in decemberskih praznikov in rojstnih dnevov preprosto ne praznujemo. Zdi se mi namreč čisto zgrešeno, da bom šparala denar za konec leta, da bom kupila nekomu nekaj takrat, ko moram, pa to vsej ožji in širši žlahti, da slučajno ne bo kateri užaljen. Mi se obdarujemo, ko tako čutimo in to večkrat na leto. Z darili, ki si jih npr otroci želijo, ko so aktualna ali ko najdemo nekaj, kar je nekomu na kožo pisano. Ali pa kar tako, iz ljubezni. Torto spečem in naredim cirkus pa kadarkoli, ni treba čakat na rojstni dan. Kaj pa je tu pomembnega, eno leto smo starejši in to je to. Da bi bilo potrebno, da se takrat človek počuti nekaj posebnega....če se mamo radi in si to pokažemo, smo vsi posebni za druge vsak dan sproti. Razmislite... otrokom lažemo, da je Božiček in dedek Mraz in Miklavž in kaj vem kaj še (parklji...), pa dobro vemo, da bo enkrat prišlo do tega, da bo otrok razočaran, ko bo spoznal, da tega ni, pa da pravljice niso res in da sta mu lagala ravno ata pa mama, ki bi jima moral najbolj zaupat. Zakaj to delamo? Ker je tako lepo videt pričakovanje v očeh zjutraj na božični dan? Dajte no mir, saj to lahko naredimo kadarkoli (pejte se kdaj lov za zakladom pa skrijte darila pa naj jih najdejo in boste videl, da ni pričakovanje nič manjše pa še lagat ni treba). Za mene je iskrena ljubezen neprisiljena in če daš komu darilo in mu s tem izkažeš pozornost, v srcu ti je pa to odveč in narediš to samo zato, ker moraš, nisi iskren in zvest samemu sebi - si hinavec, pa kakorkoli grdo se že sliši. Ne me zdaj raztrgat in popluvat, iskrenost in resnica imata za mene prednost pred vso komercialo. lesnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti