| ZAČETNICA je napisal/a: |
|
Jaz si želim (tako malo za hec-no saj bi res pasalo po pravici povedano), da bi prišel do mene Abramovič ali pa kak podoben z preveč denarja pa bi rekel: na Maja res se mi smiliš, tu imaš 60.000 € pa odplačaj tisti kredit za stanovanje! |
Darila za praznike
Mene pa ob misli na darila kar zvije - ne zato, ker ne bi vedela, kaj podariti (sodim med tiste, ki si čez leto zapomnijo mimogrede izrečene želje, pa jih potem skušam uresničiti in včasih kaj kupim že junija) pač pa zaradi financ - vem, da bom tudi letos porabila več kot bi smela in čeprav se nazaj držim, kolikor se da, vedno presežem limiti n ga potem odplačujem tja v zgodnjo pomlad...
Letos mi ne uidejo igrače in smučarska oprema za moje otroke, pa knjige, kozmetika, cd-jke, kakšna igrica za nečake in nečakinje in punci najboljše prijateljice, potem je tu seveda mož, ki bo najbrž dobil kaj za avto, 2* starši, brat in žena... vsako leto imamo konec decembra tudi turnejo "od vrat do vrat prijateljstva" ko se dobivamo pri najbližjih prijateljih in se tudi obdarujemo - tu opravim s kakšno izbrano čokolado, bonboniero, vinom...
Mi je pa simpatična ideja, v izogib pretiranemu in včasih tudi nesmiselnemu trošenju za stvari, ki stanejo, koristi pa od njih nobene, ki jo prakticirajo v družini ene moje znanke (zame, ki imam male otroke, in še verjamemo v Božička, še neizvedljiva, čez nekaj let pa prav gotovo uporabna). Namreč pri tej hiši jih je kar veliko, znanka ima dva brata + družine + starši. In naredijo tako, da se v začetku adventa zberejo na družinskem kosilu in izžrebajo svojega obdarovanca (vsak dobi enega), določijo tudi max znesek vrednosti darila in potem z darili nimajo preogromnih stroškov, ker vsak kupi samo eno, tisto je pa potem lahko bolj izbrano, morda tudi nekoliko dražje. Ob božiču se nato spet zberejo in izpeljejo "obdarovanje" .
Tako,... sicer me pa že meče, prve izložbe so že okrašene, v moji dnevni sobi že diši božični potpouri in nekaj novih receptov za piškote sem tudi že sprobala, ampak nažalost ni noben ostal za božič
Irena
Ja Veri kaj naj rečem-taka sem-skromna po naravi!
Se mi zdi, da taka želja večino vsake toliko malo prime. Pa bo že.
Za morsko deklico (upam, da sem nick prav zapisala oz. si ga zapomnila) pa tako:
imam ene prijatelje, ki imajo ogromno družino in so zmenjeni tako, da se med sabo žrebajo (vsak žreba eno osebo) in potem vsak dobi konkretno darilo, saj se ena oseba resnično lahko posveti drugi in razmisli kaj bi resnično bilo za njo/njega! Ali pa žrebanje daril-vsak nekaj kupi, nalimajo se nalepke potem pa žrebanje. Je pa res nerodno pri tem, da lahko moški žreba "babje gate", ženska pa npr. "šraufnciger", mogoče je to bolj primerno za družbo enega spola, npr. skupino 10 žensk prijateljic.
ZAČETNICA
Sporočilo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 22. nov 2007 13:58:14
Hehe, jaz bi znala boljše kupit šrafuncigre kot bratec, on ap sigurno bolj po modi obleko... Res so nam pa vedno govorili "the adam"s family"
Veri
Jaz sem prejšnji mesec nakupila nekaj DVD-jev s filmi, ki jih moraš imeti, pa nekaj CD-jev od Luciana Pavarottija, pa nekaj Božilakov (jih je vražje težko dobiti), zdaj se dogovarjam z eno punco, da mi bo izdelala dva T-shirta s citati in dva predpasnika prav tako s citati. Na spletu sem kupila še dve bedlam kocki in ko mi kapne še darilo za obletnico poroke mojih staršev, sem zadevo dokončala.
Vendelina jr.
| Vendelina jr. je napisal/a: |
| pa nekaj Božilakov (jih je vražje težko dobiti), Vendelina jr. |
Božilak (Rainbow) je CD s 14 starih makedonskih pesmi v interpretaciji Tošeta Proeskega.
Vendelina jr.
Tale Božilak je res enkraten cd, sem ga kupila in makedonski melos v Toše izvedbi je res balzam za dušo...
Mamamia
mamamia hm prazniki...rada jih imam.
pri nas se začne že zgodaj, 14 novembra ima sestra rojstni dan, nato 6 decembra svak, 12 decembra nečakinja in 23 decembra nečak, poleg so še miklavž, božiček in še tepežni dan če se ne motim.
za miklavža z malenkostmi obdarujemo otroke, cena se giblje do seset evrov za enega.
za božička pa mama, obe sestri in jaz obdarujemo vsaka v imenu svoje boljše polovice ali družine vse.
torej jaz bom svakoma kupila komplet dveh boksaric, enako očetu. sestrama bom kupila kakšni majčki ali srajčki za katere vem da bi jih radi imeli pa sami nimata denarja da bi si kupili če pa ne bom našla kaj takega pa jima kupim komplet spodnjega perila. mami bom kupila kaj priročnega za njo samo, ne za kuhinjo in ne za po hiši ampak nekaj prav njej namenjeno kaj pa to bo pa še ne vem. dragemu bom kupila bon, da bova šla na masažo in razvajanje v dvoje. nečakoma od sestre bom kupila kakšne frajerske cote če ne bodo imeli drugačne želje. krščenca pa dobita kar jima pač srce poželi, no glede na to da je najmlajša še premajhna da bi si sama izbrala bomo po dogovoru. premisliti še morem kaj bom kupila tastu in tašči in svaku.
sama bom dobila kako perilo, kozmetiko, kos oblačila in je to to.
bom pa letos naredila tudi paket raznih piškotov za družine ki nas obdajajo, mislim da bom kakšnih petnajst paketov naredila in jih s tem obdarila.
niso mi pomembna darila kot darila, bolj pomembo je to da pri obdarovanju uživamo da smo zadovoljni ko vidimo da so naši obdarovanci veseli darila.
vsekakor pa za darila ne bom odštela veliko, največ dobi seveda moj dragi ker je vreden zadnje pare ki jo imam.
nektarina
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.

