Kaj se dogaja s kvaliteto naše hrane?

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

21. nov 2007 20:10

kuharca37 pa res samo medve nimamo mesa v moki darja-

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. nov 2007 20:29

ja pa saj črvi spadajo k bio prehrani, torej tudi v bio izdelke...

 

saj poznate tisto o jedcih, ki so iz iste sklede zajemali solato in potem v njej videli črva in nehali jesti. Smešno: ko niso vedeli, da je v solati črv, so jedli, zdaj, ko vedo, da ga ni več notri, pa ne jedo več... 

 

Kot je napisala muffsy - dokler ne veš, ne boli...  Mamamia

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. nov 2007 20:44

Meni se je zadnjic zgodilo, da sem kupila koruzno moko, jo odprla isti dan in je bila precej zivahna. K sreci sem imela racun, nesla sem jo nazaj in hotela drugo, pa so se mi prijazno opravicili in rekli, da mi druge raje ne dajo, ker so vse, ki jih imajo na zalogi, zelo blizu roka uporabe. (Tega, priznam, v trgovini nikoli ne gledam in ga tudi doma ne kaj dosti upostevam, bolj se zanesem na oci in nos). Skratka, cisto korekten odnos prodajalke, le koruzni mocnik se mi se vedno prikazuje v sanjah...:))) lp, proxima

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

21. nov 2007 20:54

Mamamia ma spominjaš na enega gospoda. Ko je rekel , da črvi izbolšajo moko.Tako kot deževnik zemljo.Šalo na stran. Meni se je podobno pripetilo kakšen mesec nazaj s polento.Kupila sem jo in jo imela doma maksimalno dva dni,ko sem odprla je bil celi živalski vrt. Pred leti se mi je pa zgodilo,da sem kupila jaffa kekse, ki so bile plesnive.Ampak glejga zlomka, okus me ni motu dokler nisem prišla do polovice.Sem imela napad žretja. Potem ko je pa le do možganov prišel še okus sem pa prst v usta rinla. Datum je bil pa veljaven.Ampak sem od jeze šla v trgovino in kulturno povedala kaj je na stvari.Moja kultura ni nič zalegla,ker so se samo opravičili.Bolših keksov da bi si okus popravla mi pa niso dali.

neznan uporabnik

21. nov 2007 21:29

Prijateljica je obiskovala srednjo živilsko šolo in nekega dne so se odpravili na strokovno ekskurzijo v raje ne imenovano tovarno piškotov in podobnih zadev. Radovedna kot je, si je vse ogledala malo bolj natančno kot ostali in odkrila zajeten kup (beri cel kontejner) lešnikov, pripravljenih za predelavo v lešnikovo kremo za v napolitanke. Rekla bom samo to, da se od takrat naprej več ne dotakne nobenih napolitank, lešnikov krem in podobnega. Za nas ostale pa je mogoče bolje, da ne razmišljamo preveč, kaj vse nam podturijo v lično zapakirane škatlice, ovojčke in vrečkice. Pa ni nujno, da samo črvive lešnike .. tega mi še vedno nihče ne verjame, ampak v musliju sem pred nekaj leti našla pravi pravcati vijak. Lahko si predstavljate moj fris, ko je zarožljalo v krožniku. v trgovini mi seveda niso verjeli in moj doživljaj poimenovali posrečena šala moža/prijatelja/brata ali kogarkoli že pač. Jaz pa od takrat naprej sama mešam muslije .. upam da brez zanimivh beljakovinskih dodatkov. jancka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

21. nov 2007 21:35

Moka naj bi se pred uporabo presejala, tako da to ni nič posebnega.

Jaz sem verjetno res čorava, že dolgo dolgo mi se ni zgodilo, da bi našla kakšne sostanovalce. Res pa je, da imam 1/2 kilske steklene posodice, ki jih vsaj 2x na mesec operem.

Od sedaj bom pazljiva, mogoče pa kaj le najdem.

 

Pozdravček!

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. nov 2007 21:44

Ali sem slepa ali pa res nimamo živalic v shrambi. In vam povem, da tudi ne bom šla preverjat.

O svinjariji v hrani pa raje ne razmišljam. Kaj vse pa pojemo, pa sploh ne vemo? In konec koncev, zakaj bi bil pa črv kaj slabši od purana? Dokler ga ne vidim...

jasna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. nov 2007 21:53

Tudi jaz je nimam, pa vedno vse zelo dobro prešnofam, ker se mi take stvari zelo gabijo. Kupujem pa le za teden dni v naprej ali pa še to ne. Pred kratkim je bila odprta tema o mariborskem Leklercu, tam smo se razpisale kje katera kupuje in kaj. Mogoče se to ponavlja v enih in istih trgovinah. Trgovci res kupujejo na veliko in si delajo zaloge, o tem ni dvoma, a to kar se vam dogaja je res malo čudno. lp Vesna

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. nov 2007 6:35

Reca, bi utegnila imeti prav. Tisti moj edini črviček je bil v moki prodajalca poceni moke, pri katerem navadno ne kupujem, to je bil prvi poskusni nakup. Moko vedno presejem, kar je navada iz starih časov, ko "ocvirki" v moki ali ostanki jute in podobno niso bili nobena redkost, vendar zadnjih 10 - 20 let nisem, razen zgoraj omenjenega bitja, našla ničesar.

Cila

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. nov 2007 6:46

Zdaj vsaj veste, zakaj se je moka  podražila. Cenejše proteine bi težko kje drugje našle. kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti